"Samenspelen met Messi? Nee, ik koos voor de JPL"

door

Bij RWDM is er met John Textor een ondertussen beruchte eigenaar met bedrijven over heel Amerika. De grote baas van ook nog eens Olympique Lyon zorgde voor een vreemde transferconstructie. Een relaas.

Vreemde transferzaken

Het is een publiek geheim dat de Amerikaanse eigenaars van Oostende en RWDM connecties hebben, waardoor het geen toeval was dat Gauthier Ganaye neerstreek in Molenbeek. Die haalde Makhtar Gueye weg bij KV Oostende.

Het is te zeggen: de spits werd eerst via Zaragoza naar Miami geloodst. Zaragoza had een verplichte aankoopoptie van 3 miljoen euro. Dat bedrag werd dus verplaatst van Spanje naar de VS en naar België. Het verplaatsen van bepaalde gelden is al jaren een probleem in het voetbal. 

Geen Messi

Gueye streek zo dus neer bij RWDM. “Zaragoza en Inter Miami hebben dezelfde eigenaars (de gebroeders Mas, nvdr.)”, legt hij uit. “Ik had een contract bij Miami. Na Zaragoza had ik naar Miami kunnen gaan om met Messi te spelen. Het zou behoorlijk ongelooflijk zijn geweest, maar op mijn 25ste vond ik het te vroeg om in de MLS te gaan spelen."

Het was echter ook geen geheim dat Miami hem graag van de hand deed. RWDM kwam te hulp en niet toevallig betaalden zij… 3 miljoen euro. Gueye doet het goed met 2 goals in 4 matchen.

"Toen RWDM concreet werd, zei ik tegen mezelf dat het een goed idee was om terug te keren naar België. Door deze keuze wil ik bewijzen dat ik het potentieel heb om te slagen. Op mijn 25e is het voor mij tijd om door te breken”, zei de spits in La Dernière Heure.

POLL: Maakte hij de goede keuze?

Meest recent

Mechelen baalt: "Dingen gezien die alle verbeelding tarten"

KV Mechelen heeft op enkele dagen tijd twee tikken moeten incasseren. Na de nederlaag van vorig ...

52
52
'Anderlecht krijgt nieuws voor derde zomertransfer'

Bij Anderlecht zijn ze al zeer vroeg begonnen aan hun transferhuiswerk voor volgend seizoen. De ...

118
118
Barça zet Real onder druk, PSG breekt record

In La Liga heeft FC Barcelona in de titelstrijd de druk weer bij Real Madrid gelegd. Het boekte een ...

24
24
Supersub Doku slaat weer toe: City doet gouden zaak voor CL

Manchester City heeft dinsdagavond een grote stap gezet richting het verzekeren van Champions ...

60
60
Zeges Westerlo, Dender en OHL zetten PO2 weer op zijn kop

De Europe Play-Off blijft halfweg razend spannend. Het klassement werd op de vijfde speeldag nog ...

82
82
Patro en Stijnen mogen opgelucht ademhalen voor play-offs

Na het zinderende einde van de reguliere competitie vorig weekend gaan donderdag ook in de ...

89
89
'Fink grijpt in na 0 op 6: slachtoffer bekend'

De titelstrijd nam de voorbije week een stevige wending. Na zeven maanden onafgebroken aan de ...

444
444
'Egyptische goalgetter op weg naar Jupiler Pro League'

Er is de laatste jaren alsmaar meer transferverkeer tussen België en de Verenigde Staten. Er ...

136
136
Dreyer spreekt over 'gedwongen' vertrek bij Anderlecht

Anderlecht blijft in de play-offs op de sukkel. Eén van de grootste pijnpunten van Paars-Wit ...

261
261
Promotie zorgt voor enorme stormloop bij La Louvière

La Louvière speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. Afgelopen weekend brak er een ...

138
138
'Opvallend gerucht over nieuwe versterking Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat transfers afronden. De Brusselaars zoeken versterking voor ...

176
176
'KRC Genk verliest toptalent aan Manchester United'

Bij KRC Genk vonden er een aantal wijzigingen plaats in de jeugdafdeling. Er zijn verschuivingen met ...

204
204
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch ...

491
491
'Megatransfers Mile Svilar én Alexis Saelemakers'

Mile Svilar en Alexis Saelemakers doen het zeer goed bij AS Roma. Het is dan ook de logica zelve dat ...

128
128
Leko over vernederende statistiek: "Spelers verdienen meer"

Standard is al jaren op de dool omwille van het wanbeleid van de mensen die er de afgelopen jaren ...

75
75
Hasi over verrassende basispion: "Heb mijn redenen"

RSC Anderlecht moet morgen winnen van AA Gent, anders is de crisis helemaal een feit. De fans ...

214
214
Mokerslag voor Milicevic: AA Gent verliest steunpilaar

Amper een paar dagen na de blamage in eigen huis tegen Club Brugge trekt AA Gent naar Anderlecht, ...

103
103
'Club Brugge maakt werk van in -én uitgaand verkeer'

Club Brugge gaat straks wellicht een bijzonder drukke zomer tegemoet. Vooral op het middenveld staat ...

371
371
'De Condé draait overuren: dubbelslag voor KRC Genk'

KRC Genk hoopt vurig om straks een vijfde landstitel in het clubbestaan te veroveren, maar met een ...

426
426
'Renard heeft beet: Anderlecht troeft Club Brugge af'

Het is tegenwoordig niet bepaald gezellig vertoeven in het Lotto Park, waar de supporters zich weer ...

741
741

Meer sportnieuws