Tien Buffalo's zetten tegen Eupen scheve situatie nog recht

door
Tien Buffalo's zetten tegen Eupen scheve situatie nog recht

AA Gent heeft de achtste speeldag van de Jupiler Pro League afgesloten met een zege. Tegen AS Eupen moesten de Buffalo's daar wel voor knokken. Halfweg zag de situatie er dramatisch uit, want Gent stond 0-1 achter én met tien na rood voor Orban. Na rust wist het de situatie echter nog om te keren om uiteindelijk met 2-1 te winnen.

Fans van Eupen zaten er amper in de Ghelamco Arena, maar dat deerde de bezoekers niet. Zij creëerden immers van meet af aan de beste kansen. Nardi moest al vroeg redding brengen op een enorme kans voor Finnbogasson en had even later geluk dat hij een schot van Davidson tegen de lat én de paal zag verdwijnen.

Eupen scoort toch nog

LEES OOK Vanzeir heeft bij AA Gent nog rekening te vereffenen

Vlak voor het halfuur was het echter wel raak voor Eupen. Pantovic kreeg de bal aan de rand van de zestien en krulde die enig mooi binnen. Meteen na zijn goal kreeg de Serviër zelfs een uitstekende kans om een tweede keer te scoren, maar hij trapte net naast.

In blessuretijd van de eerste helft kwam de situatie er helemaal benard uit te zien voor Gent toen Gift Orban ook nog eens rood pakte. De aanvaller kreeg het aan de stok met Paeshuyse en duwde zjn tegenstander tegen de grond zonder dat de bal in de buurt was. Scheidsrechter Boterberg was onverbiddellijk en kreeg ook gelijk van de VAR.

Kums en Tissoudali doen match kantelen

Hein Vanhaezebrouck greep tijdens de rust drastisch in en bracht Kums en Tissoudali in de ploeg. Dat bleek een gouden zet, want de twee invallers deden de wedstrijd binnen het kwartie kantelen. Al na vier minuten kreeg Gent een penalty na een fout op Brown. Cuypers miste nog, maar Kums was goed gevolgd en schoot de gelijkmaker alsnog binnen.

LEES OOK Ondanks uitschakelingen recordcoëffficiënt voor België

Nog geen tien minuten later mocht Kums ook een hoekschop nemen. Die schoot door naar de tweede helft, waar Tissoudali helemaal vrijstaand de 2-1 tegen de touwen kon koppen. Daarmee had Gent de scheve situatie dus helemaal rechtgezet. Daarna kon de thuisploeg standhouden, al was het in blessuretijd toch nog even bibberen. Charles-Cook kreeg in blessuretijd nog een kopkans, maar Nardi kon redding brengen.

POLL: Verdiende zege voor AA Gent?

Meest recent

Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

8
8
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

32
32
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

30
30
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

24
24
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

120
120
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

54
54
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

20
20
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

43
43
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

131
131
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

250
250
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

35
35
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

53
53
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

45
45
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

332
332
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

185
185
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

63
63
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

48
48
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

242
242
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

103
103

Meer sportnieuws