Genk looft STVV'er: "Veel Europese ogen gericht op hem"

door
Genk looft STVV'er:

STVV is zeer goed aan het seizoen begonnen. De Limburgers charmeren met leuk voetbal en hebben ook een aantal zeer interessante spelers in de spelerskern. Bij KRC Genk kwamen ze ook onder de indruk van één speler bij de Kanaries: Zion Suzuki. Kan STVV hem lang houden?

Suzuki maakt indruk

Suzuki kwam deze zomer naar STVV. Onder meer Manchester United had hem ook op de radar staan. Guy Martens, keeperstrainer van Racing Genk, was in TVL Sportcafé lovend over de 21-jarige doelman van de Limburgse collega's.

“Voor elke match ontleden we de keeper en Suzuki maakte toch indruk. Je ziet meteen dat het een groot talent is: goede voeten, 1m92, grote reikwijdte… Chapeau dat STVV hem heeft kunnen halen, want ik weet dat er al veel Europese ogen op hem gericht zijn. Hij is 21 jaar en toont nu al dat hij heel veel potentieel heeft", vertelde hij.

Japans succes

Suzuki liet de afgelopen weken een zeer goede indruk achter. Het jammere voor hem is dat hij net tegen Genk bij de 3-3 de bal door zijn handen liet glippen. Toch laat hij vooral goede zaken zien. Het lijkt erop dat STVV hem niet héél lang zal kunnen houden.

De afgelopen jaren wist STVV al heel wat toppers uit Japan te halen. Endo (Liverpool), Kamada (Lazio) en Tomiyasu (Arsenal) zijn daar goede voorbeelden van. Voorzitter David Meekers ziet dat STVV er nog een paar goede in de rangen heeft rondlopen. 

"Vorige week was de bondscoach van Japan op Stayen. Hij vertelde dat hij hoopte dat hij enkele spelers van STVV kan meenemen naar het WK. Dat zegt ook veel over het talent dat er momenteel aanwezig is", aldus Meekers.

POLL: Gaat Suzuki op termijn de Europese top halen?

Meest recent

'Done deal: KRC Genk heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk koploper af, al hopen de ...

105
105
Opvallend: 'Club Brugge wil toptransfer Anderlecht kapen'

In de Champions' Play-Offs is RSC Anderlecht veroordeeld tot een bijrol, en dus hebben de ...

314
314
Duivelse monstertransfer naar Real Madrid? “De beste keuze”

Verschillende Rode Duivels zitten in bloedvorm bij hun club, maar Youri Tielemans spant mogelijk de ...

105
105
Belgische sensatie heerst en laat Yamal en co achter zich

Lucas Stassin werd doorgestuurd bij RSC Anderlecht, maar bij Westerlo floreerde de aanvaller. ...

37
37
Ulderink al op de schopstoel bij Antwerp? T1 reageert

Andries Ulderink was in het verleden de assistent van Mark van Bommel bij Antwerp en nam vlak voor ...

113
113
Union én Chambaere horen straf na KRC Genk-commotie

Union SG won op het veld van KRC Genk en de titelstrijd in de Jupiler Pro League is volledig ...

664
664
‘Club Brugge staat wéér voor ferm transferdilemma’

Club Brugge heeft een erg competitieve kern en Romeo Vermant is daar het grote bewijs van. De ...

311
311
Ancelotti baart opzien met straffe taal over toekomst

Carlo Ancelotti kent dit seizoen teleurstellende resultaten bij Real Madrid. De supporters roepen ...

30
30
Miljoenenwinst: Anderlecht troeft Club Brugge verrassend af

Club Brugge heeft de afgelopen jaren een sportieve voorsprong op RSC Anderlecht gepakt, maar qua ...

577
577
Nieuwe patron bij Rode Duivels? “In de vorm van zijn leven”

Onder Rudi Garcia zijn de Rode Duivels aan een nieuw hoofdstuk begonnen. De Franse keuzeheer is van ...

184
184
Renard zit niet stil: ‘Anderlecht contacteert JPL-smaakmaker’

RSC Anderlecht zit niet stil en is al bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal komende zomer ...

287
287
Courtois deelt gigantische klap uit bij Real Madrid

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. In de beker kreeg concurrent ...

268
268
Union grijpt zwaar in: statement en duidelijkheid Genk-incident

Union SG won met 1-2 op het veld van KRC Genk, maar na afloop werd er vooral gediscussieerd over ...

522
522
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Club Brugge wint én verliest'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

471
471
Simons verrast: Anderlecht-verstoteling maakt indruk

Westerlo speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk op het veld van Standard Luik. De Kemphanen staan ...

252
252
Bizar sprookje: Belgische held zag niets: “Maakte geen reet uit”

In Nederland pakte Go Ahead Eagles voor het eerst in de clubgeschiedenis de beker. In de finale ...

34
34
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won ...

199
199
Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

Kevin De Bruyne neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Manchester City. De afgelopen tien ...

293
293
‘Anderlecht baalt, verrassende Belg is beste van 2025’

RSC Anderlecht liet Lucas Stassin in 2023 voor een appel en ei naar Westerlo vertrekken. De ...

160
160
Vrouw Josip Weber brengt pakkend eerbetoon: "De droom was..."

Josip Weber is ongetwijfeld één van de meest aimabele aanvallers die er ooit in ons ...

311
311

Meer sportnieuws