Duivels zien verdediger afhaken, Tedesco verbaast met vervanger

door
Duivels zien verdediger afhaken, Tedesco verbaast met vervanger

De Rode Duivels mogen bijna hun ticket boeken voor het EK in 2024. Domenico Tedesco en zijn manschappen nemen het de komende dagen op tegen Oostenrijk en Zweden in een poging om de leidersplaats in groep F van de kwalificatieronde veilig te stellen. Eén pion haakt wel af voor de twee wedstrijden.

Zo maakt de KBVB op X zelf bekend dat Ameen Al-Dakhil verstek laat gaan. De verdediger van Burnley is niet fit en heeft de selectie al verlaten. Een vervanger zal niet lang op zich laten wachten, want Zinho Vanheusden voegt zich bij de selectie. De laatste keer dat de verdediger van Standard erbij was, was in de kwalificaties voor het WK in Qatar. Vanheusden kwam tot nu toe één keer in actie voor de Duivels, toen hij in 2020 78 minuten mocht opdraven in een oefenduel tegen Ivoorkust.

Vanheusden is sinds dit seizoen opnieuw te bewonderen in de Jupiler Pro League. Standard huurt hem tot het einde van de campagne 2023/24 van Internazionale, na een eerdere passage in de Vurige Stede. Vanheusden zit dit seizoen aan tien duels in de JPL, waarvan tien keer als basisspeler.

Mangala fit

Tedesco kreeg in de aanloop naar Oostenrijk ook een opsteker. Zo is Orel Mangala helemaal fit voor de wedstrijd. De middenvelder van Nottingham Forrest moest het afgelopen weekend vroegtijdig naar de kant bij zijn club, maar dat was niet door een blessure, verklaarde hij dinsdag aan VTM Nieuws.

POLL: Goede keuze van Tedesco?

Meest recent

'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

16
16
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

15
15
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

158
158
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

267
267
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

27
27
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

100
100
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

89
89
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

26
26
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

601
601
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

50
50
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

301
301
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

687
687
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

125
125
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

487
487
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

227
227
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

493
493
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

82
82
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

164
164
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

790
790

Meer sportnieuws