The Athletic: 'Eén man kostte Club Brugge komst topverdediger'

door
The Athletic: 'Eén man kostte Club Brugge komst topverdediger'

Met 16 op 30 kan Club Brugge niet bepaald spreken over een geslaagde competitiestart. Als één van de oorzaken van die wisselvallige resultaten wordt gewezen naar de defensie. Blauw-Zwart liet het dan ook na om in de zomer extra verdedigende versterking te halen, al werd dat wel degelijk overwogen.

Vorige week donderdag was de opluchting nog behoorlijk groot in het Brugse kamp. Op het veld van Bodo/Glimt (0-1) kon Blauw-Zwart eindelijk komaf maken met een reeks van opeenvolgende gelijke spelen. En zo mogelijk nog belangrijker: voor het eerst sinds begin augustus slaagden de Bruggelingen er nog eens in om de nul te houden.

LEES OOK Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Maar zondag maakte de Brugse defensie wederom geen goede beurt. Aan de openingstreffer van Merveille Bokadi kon misschien weinig gedaan worden, de winnende goal van Isaac Price viel zeker wel te voorkomen. Bovendien werden zeker in de eerste helft veel te gemakkelijk kansen weggegeven tegen een nochtans behouden Standard.

Verschillende pistes gevolgd

Hoewel het gebrek aan efficiëntie voorin zeker een werkpunt is, blijft de verdediging momenteel dan ook een achilleshiel. "Ik mis bij Club leiderschap en communicatie in de defensie. Als ik zie hoe Vertonghen bij Anderlecht en Alderweireld bij Antwerp dirigeren, steekt dat af tegen de rommelige boel bij Club", stelde analist Marc Degryse maandag nog bij Het Laatste Nieuws.

Tijdens de transferzomer besloot het bestuur echter om geen extra verdediger aan te trekken ondanks het vertrek van Abakar Sylla, Clinton Mata en Jack Hendry. Nochtans overwoog men wel degelijk om nieuwe defensie kracht te halen. Daarvoor werden ook verschillende pistes gevolgd. Eén daarvan was Pascal Struijk.

LEES OOK Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

De Nederlander met Belgische roots was eind vorig seizoen op een zijspoor beland bij Leeds United en dus zag Club zijn kans schoon. Maar uiteindelijk bleek de 24-jarige toch te duur uit te vallen. En volgens The Athletic heeft dat te maken met één man.

Farke stelt veto

Het betrouwbare medium meldt dat Struijk oorspronkelijk één van de spelers was waarvan Leeds bereid was om ze te laten gaan. Tot Daniel Farke werd aangesteld op Elland Road. De Duitse trainer liet vrijwel meteen verstaan dat hij Struijk absoluut aan boord wou houden. Sindsdien is de verdediger ook niet meer weg te denken uit de basiself van de Engelse tweedeklasser. In de laatste duels droeg hij zelfs de kapiteinsband. Op korte termijn lijkt een overstap naar Brugge dan ook volledig van de baan.

POLL: Club moet in januari een extra verdediger aantrekken ...

Meest recent

Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

0
0
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

69
69
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

32
32
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

11
11
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

23
23
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

104
104
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

197
197
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

36
36
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

26
26
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

41
41
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

41
41
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

296
296
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

168
168
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

60
60
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

43
43
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

215
215
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

89
89
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

203
203
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

142
142
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

225
225

Meer sportnieuws