Spanje, Schotland en Turkije naar EK, Kroatië in gevaar

door
Spanje, Schotland en Turkije naar EK, Kroatië in gevaar

De Rode Duivels verzekerden zich vrijdag als eerste van kwalificatie voor het EK, waarna snel Frankrijk en Portugal ook volgden. Zondagavond werden nog drie startbewijzen uitgedeeld voor het toernooi van volgende zomer in Duitsland. Ook Spanje, Schotland en Turkije mogen immers hun ticket boeken. Kroatië moet dan weer vrezen.

De Schotten moesten niet eens in actie komen om de kwalificatie veilig te stellen. Zij konden immers in hun vuistje lachen doordat Spanje ging winnen in Noorwegen, dat daardoor de top twee niet meer kan halen. La Roja verzekerde zichzelf bovendien ook van EK-deelname.

Spanje wint nipt in Noorwegen

LEES OOK Van Hooijdonk onder de indruk: "Dit was pure voetbalporno"

Veel overschat had het echter niet. Dat had het ook aan zichzelf te danken, want na 20 minuten boorde het zichzelf op knullige wijze een doelpunt door de neus. Strandberg leek zijn eigen doelman te gaan kloppen, maar Morata wou de goal opeisen en gaf de bal nog een tikje mee. De spits stond echter buitenspel en dus werd het doelpunt afgekeurd.

Vlak na rust was het wel raak. Na een flipperkast in de Noorse zestien kon Gavi de bal tegen de touwen werken. De VAR had vier minuten nodig om de fase te controleren, maar keurde de goal uiteindelijk wel goed.

Kroatië in vieze papieren

Daarnaast mag ook Turkije zich opmaken voor deelname aan het EK. Zij verzekerden zich van een plaats in de top twee van groep D door Letland vlotjes met 4-0 te kloppen. Voor het tweede ticket in die groep zal het gaan tussen Wales en Kroatië, dat zichzelf in de problemen bracht.

LEES OOK Spektakel in NL: Duitsland, Portugal, Spanje en Frankrijk in Final Four

De WK-finalist van 2018 en halvefinalist van vorige winter ging immers verliezen in Wales, dat het met 2-1 haalde dankzij twee goals van Wilson. De aansluitingstreffer van Pasalic kwam te laat voor de Kroaten. Daardoor hebben zij hun lot niet meer in eigen handen, want Wales pakt momenteel de tweede plaats op basis van het onderlinge resultaat.

POLL: Zal Kroatië het EK nog halen?

Meest recent

Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

RSC Anderlecht wil in de Champions’ Play-Offs iedereen verrassen, maar dan zal het een pak ...

42
42
Storck panikeert niet ondanks problemen: "Heb een plan"

KV Kortrijk staat voor héél cruciale weken. De Kerels moeten aan de bak in de ...

20
20
Vadis Odjidja verrast iedereen met nieuwe Belgische club

Het was al een hele tijd stil rondom Vadis Odjidja. De middenvelder leek geruisloos te stoppen, maar ...

143
143
Charleroi blijft gefrustreerd achter tegen tienkoppig OHL

OH Leuven en Sporting Charleroi openden vanavond de Play-Offs. Wie kon de leiding nemen in de Europe ...

29
29
Coosemans met opvallend Kompany-verhaal: "Is héél zeldzaam"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De Belgische coach startte zijn ...

75
75
Duitse pers héél duidelijk over De Cuyper-gerucht

In deze tijden beginnen stilaan de eerste geruchten op gang te komen. Daar zit ook ...

161
161
Leko slaat mea culpa na bizarre uitspraak: "Wie mij kent…"

Standard opent zijn Europe Play-Offs met een thuisduel tegen KV Mechelen. De Rouches starten als ...

46
46
Pocognoli deelt goed én slecht nieuws mee

Union SG opent zijn Play-Offs met een duel tegen Royal Antwerp FC. Winnen is de boodschap als de ...

39
39
Hayen schept duidelijkheid: Ordonez klaar voor Anderlecht?

Club Brugge heeft een aantal spelers die met kwaaltjes terugkeerden van de interlandperiode.,Er ...

112
112
Anderlecht mag dromen van enorme Club Brugge-meevaller

RSC Anderlecht staat zondag voor een heel zware taak. De Brusselaars moeten op het veld van Club ...

178
178
Fink verklaart waarom het beter is dat Genk de titel pakt

Thorsten Fink is een zegen voor het Belgische voetbal. Vorig jaar liet hij STVV dartel spelen en ...

122
122
Schrikken geblazen: Anderlecht-lieveling keihard gedumpt

David Hubert had een duidelijke favoriet op de linksbackpositie: Moussa N’Diaye. De toenmalige ...

452
452
Anderlecht heeft beet, KRC Genk blijft verweesd achter

De afgelopen jaren wist KRC Genk een aantal talenten weg te halen bij RSC Anderlecht. Dat kwam hard ...

310
310
'Club Brugge wil stunten met absolute knaltransfer'

Club Brugge weet dat het in de zomer een aantal sterkhouders zal verliezen. Blauw-Zwart is echter al ...

800
800
Courtois ooit terug in doel bij Genk? Dit zegt de doelman

Bij KRC Genk hebben ze met Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois twee geweldige ambassadeurs op het ...

223
223
Rits onthult: “Hasi heeft al geroepen bij Anderlecht”

RSC Anderlecht gaat de Champions Play-Offs in met Besnik Hasi. David Hubert werd aan de kant ...

300
300
Wow! Monstersalaris Kompany gelekt: ‘Bestbetaalde coach’

Vincent Kompany werd aan het begin van dit seizoen verrassend aangesteld als hoofdtrainer van Bayern ...

166
166
KRC Genk-goalie Penders droomt groots: “Daar kick ik op!”

KRC Genk gaat als competitieleider de Champions Play-Offs in. De Limburgers steken hun ambities niet ...

65
65
'Antwerp slaat zich nu al voor het hoofd met Ulderink'

Net zoals RSC Anderlecht en Cercle Brugge besloot Royal Antwerp FC hun hoofdtrainer te ontslaan. ...

436
436
‘Bizarre doodsoorzaak Diego Maradona eindelijk onthuld’

Diego Maradona liet vier jaar geleden het leven, maar er is nog steeds een proces bezig in verband ...

105
105

Meer sportnieuws