Club Brugge-leider laat Deila vallen als een baksteen

door
Club Brugge-leider laat Deila vallen als een baksteen

Hoewel Ronny Deila veel goede spelers te over heeft in zijn selectie, stelt hij Philip Zinckernagel áltijd op in het basiselftal, indien hij fit is. Als het verlengstuk van de coach heeft de Deense aanvaller duidelijk een streepje voor op de rest.

Na een indrukwekkende start in het shirt van Club Brugge kreeg Zinckernagel al snel te maken met een ernstige vormdip. Hij slaagde er inmiddels niet in om 9 opeenvolgende wedstrijden te scoren, en volgens de officiële statistieken heeft hij in de Jupiler Pro League nog steeds geen enkele assist op zijn naam staan.

Zinckernagel brengt peper en zout: zoals Refaelov

LEES OOK Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Philip Zinckernagel maakte een grote indruk toen hij begin augustus zijn intrede deed in het Belfius Basecamp. De Deense voetballer werd al snel als uiterst aangenaam en aimabel ervaren, en wist meteen het hart van zijn teamgenoten, de staf en de medewerkers te veroveren.

Volgens De Morgen liet hij niemand op zijn weg onberoerd. “Er stapt echt wel iemand binnen in de kleedkamer”, zei een ploegmaats aan de krant. Een andere maakte zelf de vergelijking met Lior Refaelov, die eveneens van dag één door iedereen bemind werd.

Clubmedewerkers omschreven hem als de gedroomde schoonzoon, en vanaf de allereerste dag werd hij gewaardeerd in de groep. Dankzij zijn uitgebreide talenkennis wist Zinckernagel meteen bruggen te slaan in de hele kleedkamer.

LEES OOK 'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Zinckernagel was het type speler waar de selectie van Club Brugge eigenlijk al genoeg van had: snel, creatief, doelgericht, technisch begaafd en beslissend. Daarom was er vorige zomer aanvankelijk lange tijd geen ruimte voor hem.

“Club had immers al te veel spelers, maar voor zó een exemplaar maakte de clubleiding graag plaats”, stelde Het Nieuwsblad. Maar naast zijn pure sportieve kwaliteiten bracht Zinckernagel ook andere elementen waar het Club zwaar aan ontbrak: leiderschap, charisma en intelligentie.

De ervaren en mature Deen moest de kleedkamer in Westkapelle peper en zout bijbrengen.

Zinckernagel heeft een streepje voor op de rest

Na het wegwerken van zijn conditionele achterstand maakte Patrick Zinckernagel zijn eerste minuten voor Club Brugge als invaller in de Conference League-kwalificatie tegen KA Akureyri. Vervolgens maakte hij zijn basisdebuut tegen KAS Eupen.

Am Kehrweg speelde hij alsof hij al jaren voor Club voetbalde en scoorde meteen twee doelpunten. In de volgende wedstrijd tegen RWD Molenbeek stond hij opnieuw aan het kanon. “In een mum van tijd heeft hij zijn plaats in de kleedkamer én in de basiself gevonden”, schreef Het Laatste Nieuws.

Ronny Deila kon niet over het hoofd zien dat Zinckernagel de afgelopen maanden niet veel speelde, maar ook dat hij een “quality player” is. Frank Buyse, senior schrijver bij Krant van West-Vlaanderen, merkte op dat Zinckernagel de ploeg echt sterker maakt en dat hij de anderen mee optilt.

“Zinckernagel vind ik een heel goeie voetballer - hij is een echte aanwinst”, beaamde ook Marc Degryse. Hoewel Deila veel goede spelers te over heeft in zijn selectie, stelt hij de Deense aanvaller altijd op in het basiselftal, indien hij fit is - met uitzondering van zijn debuut tegen KA Akureyri.

Het Nieuwsblad schreef dan ook dat Zinckernagel een streepje voor heeft op de rest. “Deila beschouwt Zinckernagel als één van zijn verlengstukken op het veld. En dus zal hij zo goed als altijd in de basiself staan”, aldus de krant.

De Deense aanvaller kostte Club Brugge vorige zomer slechts 2,5 miljoen euro en zijn waarde in de ploeg bleek al snel veel groter te zijn.

Ernstige vormdip Zinckernagel: Club Brugge is Standard niet

Na een indrukwekkende start in het shirt van Club Brugge kreeg Philip Zinckernagel al snel te maken met een ernstige vormdip. Hij slaagde er inmiddels niet in om 9 opeenvolgende wedstrijden te scoren, en volgens de officiële statistieken heeft hij in de Jupiler Pro League nog steeds geen enkele assist op zijn naam staan

Zinckernagel toont altijd veel inzet, hij gaat altijd tot het uiterste, maar hij lijkt de laatste beslissende pass niet te kunnen vinden en aarzelt soms te lang. Hij heeft lange tijd onder zijn niveau gepresteerd en magere prestaties geleverd, zoals tegen onder andere AA Gent.

Een volledig mislukte vrije trap was illustratief voor de dalende vorm van Zinckernagel. Hij is duidelijk dat hij de laatste weken en maanden niet meer de draaischijf is die hij zou moeten zijn en beneden de verwachtingen presteert.

“Is een beetje stilgevallen na zijn blitzstart. Hoelang is het intussen al geleden dat Zinckernagel nog eens goed was? Op je 28ste en de Belgische competitie reeds kennende mag je wel wat meer laten zien dan wat hij de voorbije maand heeft geëtaleerd”, stelde Het Laatste Nieuws.

“Brugge is Luik niet. Bij Club hoor je er elke drie, vier dagen te staan”, aldus de krant. “Misschien zijn we te snel te enthousiast geweest over ­Zinckernagel - mea culpa”, schreef ook Het Nieuwsblad.

“Het rendement van Zinckernagel vind ik al een paar wedstrijden ontgoochelend”, zag Marc Degryse na de wedstrijd tegen KRC Genk, waar Daniel Muñoz Zinckernagel sterretjes liet zien. De analist was nog scherper na zijn match tegen Sint-Truiden. “Deila is een fan van Zinckernagel, maar ik weet het niet…”

Zinckernagel is een spits die er eigenlijk geen is

Op basis van zijn kwaliteiten heeft Patrick Zinckernagel weliswaar zijn plaats in het systeem van Club Brugge, maar het blijft nog wat zoeken naar zijn beste positie in het groter geheel van de ploeg.

“Zinckernagel is een spits die er eigenlijk geen is”, stelde Gert Verheyen eerder in Extra Time. Toch lijkt het er soms op dat hij en Hans Vanaken elkaar voor de voeten lopen. In de laatste wedstrijden zijn echter tekenen van verbetering te zien.

Zo was Zinckernagel de meest creatieve speler in de wedstrijd tegen Bodo/Glimt, waar hij de assist op Vanaken gaf. In de laatste wedstrijd voor de interlandbreak tegen Standard toonde hij ook dreiging, maar slaagde er niet in om het verschil te maken.

POLL: Moet Zinckernagel uit de ploeg?

Meest recent

Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

0
0
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

52
52
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

150
150
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

265
265
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

213
213
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

70
70
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

359
359
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

317
317
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

124
124
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

141
141
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

200
200
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

112
112
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

313
313
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

868
868
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

100
100
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

50
50
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

41
41
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

35
35
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

113
113
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

420
420

Meer sportnieuws