Anderlecht op bezoek bij het 'kleine RSCA': "Frutos haalde mij"

door
Anderlecht op bezoek bij het 'kleine RSCA':

RSC Anderlecht neemt het om 20u30 in de Croky Cup op tegen La Louvière. De tegenstander van de Brusselaars is een ‘klein’ Anderlecht. Onder meer Jorn Vancamp is er actief. VoetbalNieuws had een gesprek met de aanvaller. Dromen ze er van een stunt?

La Louvière - Anderlecht is voor heel wat mensen bij de thuisploeg een heel speciaal duel. Er is uiteraard Nicolas Frutos die er technisch directeur is. Daarnaast spelen er ook nog tal van spelers. 

LEES OOK Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Mike Vanhamel speelde er in de jeugdelftallen, net als Mohamed Soumaré en Aboubakar Camara. Emmanuel Sowah en Jorn Vancamp pakten zelfs een landstitel met de Belgische recordkampioen. Het is stilaan een beetje een ‘klein Anderlecht’. Die laatste kende bovendien al een opvallende carrièreverloop.

Vancamp mocht onder René Weiler debuteren bij Anderlecht en werkte toen bij de beloften van Anderlecht goed samen met Nicolas Frutos. Nadien speelde hij nog voor Beerschot, Roda JC, Ilves en de U23 van OHL. Sedert dit seizoen verdedigt hij de kleuren van La Louvière.

Frutos haalde Vancamp

Vancamp, 24 ondertussen, kijkt met tevredenheid terug op zijn passage in Brussel. "Het was een leerrijke periode en het was mooi om voor de beste en mooiste club van België te spelen. Ik was super trots om er mijn profdebuut te maken, daarnaast wist ik twee keer de halve finale van de Youth League te spelen. Waaronder een keer met Frutos", vertelt hij aan onze redactie. 

LEES OOK Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Diezelfde Frutos is technisch directeur bij La Louvière. Het was dan ook geen toeval dat spelers als Sowah en Vancamp in La Louvière neerstreken. “Ik kende Nico nog heel goed van bij Anderlecht en hij had altijd heel veel vertrouwen in mij. Toen hij mij belde en ik het prachtige trainingscomplex zag, was ik meteen overtuigd. Het is er heel leuk trainen!"

Vancamp floreert bij La Louvière

Vancamp vormt samen met Soumaré een gouden spitsenduo in Eerste Nationale. “Het draait heel goed. Ikzelf scoorde 7 goals en deelde 3 assists in 10 wedstrijden uit. We verloren nog niet en staan eerste. Het is dus tot op heden een geweldige start van het seizoen geweest."

Spitsbroeder Soumaré tikt ook af op 7 goals in 10 wedstrijden. La Louvière boekte een 26 op 30 en staat zo eerste. Zij geloven zeker in een stunt tegen Anderlecht, al beseffen ze uiteraard dan ook echt alles zal moeten meezitten.

"Uiteraard geloven we in een stunt. We hebben een kwaliteitsvolle spelersgroep die zeker 1B-waardig is. Er is ook heel veel ervaring met jongens als Vanhamel, Vanzo (ex-Club Brugge, nvdr.), mezelf en anderen. In de beker weet je het nooit! Met de steun van onze 12.000 fans kan alles in Tivoli."

Twee jaar geleden won Anderlecht er in de beker met 1-7. Wat krijgen we vanavond?

Claudio Reulens

POLL: Gaat Vancamp vanavond scoren tegen Anderlecht?

Meest recent

Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

1
1
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

6
6
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

57
57
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

124
124
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

28
28
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

18
18
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

31
31
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

33
33
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

256
256
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

152
152
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

55
55
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

39
39
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

198
198
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

79
79
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

189
189
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

130
130
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

211
211
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

411
411
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

232
232
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

91
91

Meer sportnieuws