Jonge Duivels met sterke selectie voor belangrijk tweeluik

door
Jonge Duivels met sterke selectie voor belangrijk tweeluik

Voor de Rode Duivels staat er volgende week weinig op het spel met een oefeninterland tegen Servië en een overbodige EK-kwalificatiematch tegen Azerbeidzjan. Dan is dat voor de Jonge Duivels helemaal anders. Zij staan voor een zeer belangrijk tweeluik in hun zoektocht naar een ticket voor het EK U21 in 2025.

Op vrijdag 17 september nemen ze het in Roeselare op tegen Schotland, een te duchten concurrent voor de kwalificatie. Vier dagen later krijgen ze dan weer in Leuven het bezoek van Spanje, de absolute topfavoriet in de poule. Gill Swerts kan voor die twee lastige wedstrijden wel op een sterke selectie rekenen.

Ngoy en Sandra als nieuwkomers

Zo krijgt hij opnieuw de beschikking over spelers als Vandevoordt, Siquet en De Winter. Daarnaast recupereert hij ook Romeo Vermant, die in oktober nog door een blessure moest passen. Swerts haalt ook enkele nieuwe namen bij de selectie.

Verdediger Nathan Ngoy is er na zijn sterke prestaties bij Standard voor de eerste keer bij. Dat geldt ook voor Cisse Sandra. De 19-jarige middenvelder wordt dit seizoen door Club Brugge verhuurd aan Excelsior en is daar in geen tijd een vaste waarde geworden. Hij liet zich onlangs nog opmerken door zijn ploeg een punt te bezorgen tegen AZ.

Eerste grote test

In vergelijking met oktober zijn wel Jarne Steuckers en Ignace Van der Brempt weggevallen uit de selectie. Die laatste staat bij Hamburg al een paar weken geblesseerd aan de kant. Tenslotte moet Swerts ook nog Arthur Vermeeren en Aster Vranckx missen omdat zij bij de A-ploeg gehaald werden.

De Jonge Duivels pronken na drie wedstrijden nog altijd met een foutloos rapport in hun kwalificatiegroep na zeges tegen Kazachstan, Malta en Hongarije. Ze hadden wel telkens weinig overschot. Nu wacht de eerste echte test, want Spanje pakte ook negen op negen en de Schotten volgen op slechts drie punten.

POLL: De Jonge Duivels pakken tegen Schotland en Spanje...

Meest recent

Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

222
222
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

85
85
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

71
71
Van der Vaart voorspelt wel héél opvallend Eredivisie-einde

PSV kwam afgelopen weekend niet in actie, maar de Nederlandse topclub zag dat Ajax met 4-0 verloor ...

41
41
Standard Femina wint beker en deelt Anderlecht ferme tik uit

Bij de dames stond er vandaag de bekerfinale tussen Standard en RSC Anderlecht op het programma. De ...

108
108
Blunder van AA Gent? "Rode Duivels is een optie"

Belgische ploegen kijken al wat vaker in de eigen groententuin en dat is positief. Maar het kan ...

136
136
Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Als er één team verdiende te ...

293
293
Vandenbempt verklaart waarom Genk verloor van Union

Union SG won met 1-2 van KRC Genk. De Brusselaars doen zo volop mee voor de titel en Racing Genk zag ...

286
286
Kompany glundert: droomaanwinst is plots gratis op te pikken

Vincent Kompany is dit seizoen met Bayern München op weg naar de landstitel. Dichtste ...

95
95
Na Anderlecht-kritiek komt Dendoncker met heuglijk nieuws

Leander Dendoncker speelt dit seizoen op huurbasis bij RSC Anderlecht. De verdediger kreeg echter al ...

143
143
Sadiki over incident KRC Genk-Union: “Ik moet er om lachen…”

Union SG won op het veld van KRC Genk en zo gaat de titelstrijd tussen drie clubs: Club Brugge, KRC ...

326
326
‘Renard doet superkoopje: Anderlecht akkoord met toptalent’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal op de zomermercato weer ...

483
483
Guardiola verrast: "Ik ben niet fair geweest met Doku"

Manchester City kan deze week een gouden zaak doen met het oog op kwalificatie voor de Champions ...

120
120
Gent likt wonden: "Moeilijkste moment uit carrière"

Dat het verschil tussen de eerste drie en laatste drie in de Champions' Play-Off dit seizoen enorm ...

122
122
Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

87
87
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

189
189
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

149
149
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

816
816
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

170
170
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

158
158

Meer sportnieuws