'Verrassende toptransfer voor Jonathan David'

door
'Verrassende toptransfer voor Jonathan David'

Enkele jaren geleden maakte Jonathan David nog furore in de Jupiler Pro League. De Canadese aanvaller maakte zelfs zo'n grote indruk dat hij AA Gent in de zomer van 2020 een toenmalig Belgisch recordbedrag opleverde. Lille bleek bereid om maar liefst 27 miljoen euro te betalen voor zijn komst.

Dat beklaagde de Franse club zich nog niet. In zijn eerste seizoen had David met dertien goals meteen een groot aandeel in het veroveren van de titel in de Ligue 1 en in de seizoenen daarna deed hij het zelfs telkens nog beter. Vorig seizoen scoorde David maar liefst 24 keer in de Ligue 1.

Moeilijke periode David

LEES OOK 'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

Dit seizoen vergaat het de 23-jarige spits echter een pak minder. Met een vierde plaats doet Lille het niet onaardig, maar David scoorde tot dusver amper vier keer in achttien wedstrijden. Hij belandde de voorbije weken zelfs op de bank. Toch kan hij echter nog een toptransfer gaan maken.

In de zomer waren er immers heel wat clubs geïnteresseerd, maar zij knapten toen af op het feit dat Lille maar liefst 60 miljoen euro eiste voor zijn prijsschutter. Door zijn mindere prestaties van de voorbije maanden is de prijs van David echter gezakt en dat zorgt ervoor dat een aantal clubs hun kans ruiken.

AC Milan en Barça willen profiteren

La Gazzetta dello Sport schrijft dat Lille in de zomer zelfs vrede zou kunnen nemen met minder dan 40 miljoen, ook omdat David dan zijn laatste contractjaar ingaat. Van die situatie wil AC Milan dolgraag profiteren. De Rossoneri blijven op zoek naar een diepe spits omdat Olivier Giroud al serieus op leeftijd is.

LEES OOK 'Transferwaanzin Club: deal van meer dan 20 miljoen op komst'

Maar Ekrem Konur stelt dat ook FC Barcelona een poging zou kunnen wagen. In Camp Nou mogen ze met Vitor Roque weldra wel een Braziliaans toptalent verwelkomen, maar mogelijk is hij dus niet de enige offensieve versterking die trainer Xavi ter beschikking zal krijgen.

POLL: Zou David een aanwinst zijn voor FC Barcelona?

Meest recent

Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

56
56
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

6
6
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

93
93
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

73
73
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

17
17
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

99
99
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

280
280
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

151
151
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

46
46
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

108
108
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

72
72
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

34
34
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

95
95
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

87
87
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

173
173
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

343
343
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39

Meer sportnieuws