TRANSFERUURTJE: 'Club biedt 3 miljoen, knaltransfer Theate'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club biedt 3 miljoen, knaltransfer Theate'

Het einde van het kalenderjaar nadert met rasse schreden en dus opent de winterse mercato weldra opnieuw zijn deuren. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge moet een vertrek van Raphael Onyedika vrezen. Turkse bronnen melden immers dat Galatasaray zijn zinnen gezet zou hebben op zijn komst in januari. Toch lijkt een winterse transfer niet aan de orde. Ook een vroegtijdige terugkeer van Roman Yaremchuk is volgens Het Nieuwsblad geen optie.

LEES OOK Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Wel zou men een andere aanvaller in het vizier hebben. Zo beweert ESPN dat Blauw-Zwart concreet in de markt is voor Felipe Augusto. Deze 19-jarige spits is momenteel aan de slag bij Corinthians. Het medium meldt dat Club inmiddels een bod van 3 miljoen euro heeft uitgebracht.

Op een overlegmoment met vertegenwoordigers van de supporters, heeft CEO Sports Jesper Fredberg zijn transferplannen bij RSC Anderlecht op tafel gegooid. "De club zoekt naar gerichte versterkingen en wil spelers die onvoldoende speeltijd krijgen laten uitkijken naar andere opportuniteiten. De ploeg mag niet verzwakt worden. Inkomend wordt met name naar een centrale verdediger gekeken", staat te lezen in het verslag van de Fan Council. Een winters vertrek van Zeno Debast is niet aan de orde.

LEES OOK Antwerp FC blaast iedereen omver met opwindende topdeal

Arthur Vermeeren is momenteel grof wild, maar Antwerp FC moet ook het vertrek van Jurgen Ekkelenkamp vrezen. Volgens Tuttosport geldt de Nederlandse middenvelder immers als een belangrijk target voor Torino FC. De huidige nummer elf uit de Serie A zou zelfs al de eerste contacten hebben gelegd met zijn entourage.

Er wordt wel gemikt op een zomertransfer. Pas wanneer de onderhandelingen echt vlot verlopen, zou het in januari al tot een doorbraak kunnen komen. Ook Jean Butez en Michel-Ange Balikwisha worden genoemd als potentiële vertrekkers.

Na zijn goede start bij AA Gent, heeft Archie Brown zich in de kijker gespeeld bij verschillende Europese ploegen. Maar volgens Het Nieuwsblad zijn de Gentenaren niet van plan om Brown, die momenteel nog in de lappenmand ligt met een lichte blessure, tijdens de winterstop te laten vertrekken. Ten vroegste volgende zomer zou een toptransfer dus aan de orde zijn voor de vleugelback.

Standard nam Steven Alzate ook dit seizoen op huurbasis over. En de Colombiaan is niet weg te denken uit de basiself. Desondanks is een winters vertrek niet uitgesloten. "Ik heb een optie om in januari terug te keren naar Brighton als ze me terugroepen. We zullen zien wat er gebeurt. Op dit moment heb ik nog geen nieuws gekregen", vertelde de middenvelder tegenover RTBF.

BUITENLAND

Arthur Theate is bezig aan een goed seizoen bij Stade Rennais en geldt ook bij de Rode Duivels als vaste sterkhouder. Die prestaties kunnen hem mogelijk een fraaie transfer opleveren. De zelfverklaarde transferwatcher Ekrem Konur, weliswaar niet de meest betrouwbare bron, beweert immers dat ACF Fiorentina, Liverpool FC en Internazionale de verdediger in het vizier hebben. Van een concreet bod is evenwel geen sprake.

Het Argentijnse goudhaantje Claudio Echeverri (River Plate) is momenteel grof wild. Want niet enkel Mancester City trekt blijkbaar aan zijn mouw. Volgens TyC Sports wil FC Barcelona de Engelsen immers te snel af zijn. In het contract van Echeverri zou een afkoopclausule staan van zo'n 25 miljoen euro. Barça zou echter bereid zijn om River Plate te overtuigen met een hogere transfersom, op voorwaarde dat die gespreid kan worden over meerdere termijnen.

Manchester United heeft ook dit seizoen een wankele defensie. De club zou die problemen volgens Mundo Deportivo willen oplossen met Ronald Araujo (24). De verdediger van FC Barcelona staat hoog op het verlanglijstje, bewijs daarvan het feit dat de Engelsen bereid zouden zijn om zijn huidige loon te verdubbelen. Ook Bayern München wordt aan de Uruguayaan gelinkt.

POLL: Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

3
3
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

18
18
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

132
132
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

102
102
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

38
38
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

34
34
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

150
150
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

55
55
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

161
161
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

105
105
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

183
183
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

357
357
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

206
206
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

84
84
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

1407
1407
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

446
446
Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

438
438
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

298
298
KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

107
107
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

807
807

Meer sportnieuws