'Gentse kassa rinkelt weer: deze som levert Cuypers op'

door
'Gentse kassa rinkelt weer: deze som levert Cuypers op'

Op sportief vlak is de wintermercato voor AA Gent niet echt een voltreffer geworden, want de Buffalo's zagen heel wat sterkhouders vertrekken. De keerzijde daarvan is natuurlijk wel dat de clubkas goed gespijsd werd in de voorbije weken. En de kassa staat op het punt om opnieuw te rinkelen.

Eerder werden Malick Fofana en Gift Orban al verkocht aan Olympique Lyon, waardoor Gent al 29 miljoen euro plus bonussen mocht incasseren. Daarmee werd het verlies van vorig seizoen al helemaal weggewerkt en nu verzekert de club zich wellicht ook van groene cijfers voor dit seizoen.

AA Gent vangt nog 12 miljoen voor Cuypers

Het lijkt erop dat ook Hugo Cuypers nog de transfer zal krijgen waarop hij hoopte. Eerder meldde RTBF al dat de topschutter van vorig seizoen op het punt zou staan om naar het Amerikaanse Chicago Fire te verhuizen. Nu bevestigt ook Sacha Tavolieri dat er op clubniveau een akkoord is over de transfer.

Gent zou nog een bedrag van bijna 12 miljoen euro ontvangen voor de 26-jarige spits, inclusief bonussen. Cuypers lijkt nu zelf enkel nog de nodige formaliteiten met Chicago af te moeten ronden vooraleer de transfer helemaal beklonken kan worden. Het geloof lijkt er echter te zijn dat de deal in orde zal raken.

Cuypers na anderhalf jaar al weg

Op die manier lijkt Cuypers na anderhaf jaar alweer te vertrekken bij AA Gent. Dat haalde hem in de zomer van 2022 voor 4 miljoen euro binnen en die investering betaalde de spits ruimschoots terug met 51 goals en vijftien assists in 90 wedstrijden voor de Buffalo's.

In het verleden kwam Cuypers ook al uit voor Standard, Seraing, Ergotelis, Ajaccio, Olympiakos en KV Mechelen. Nu mag hij weer een nieuwe competitie gaan ontdekken. Hij kan al de vijfde Belg worden in de MLS, waar hij onder meer Christian Benteke en Dante Vanzeir zal tegenkomen.

POLL: Goede deal voor AA Gent?

Meest recent

Hasi verschaft nieuwe update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht pakte tegen Antwerp een eerste punt in de play-offs, al was er in het Lotto Park ...

0
0
'Done deal: KRC Genk heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk koploper af, al hopen de ...

115
115
Opvallend: 'Club Brugge wil toptransfer Anderlecht kapen'

In de Champions' Play-Offs is RSC Anderlecht veroordeeld tot een bijrol, en dus hebben de ...

341
341
Duivelse monstertransfer naar Real Madrid? “De beste keuze”

Verschillende Rode Duivels zitten in bloedvorm bij hun club, maar Youri Tielemans spant mogelijk de ...

105
105
Belgische sensatie heerst en laat Yamal en co achter zich

Lucas Stassin werd doorgestuurd bij RSC Anderlecht, maar bij Westerlo floreerde de aanvaller. ...

38
38
Ulderink al op de schopstoel bij Antwerp? T1 reageert

Andries Ulderink was in het verleden de assistent van Mark van Bommel bij Antwerp en nam vlak voor ...

113
113
Union én Chambaere horen straf na KRC Genk-commotie

Union SG won op het veld van KRC Genk en de titelstrijd in de Jupiler Pro League is volledig ...

672
672
‘Club Brugge staat wéér voor ferm transferdilemma’

Club Brugge heeft een erg competitieve kern en Romeo Vermant is daar het grote bewijs van. De ...

315
315
Ancelotti baart opzien met straffe taal over toekomst

Carlo Ancelotti kent dit seizoen teleurstellende resultaten bij Real Madrid. De supporters roepen ...

30
30
Miljoenenwinst: Anderlecht troeft Club Brugge verrassend af

Club Brugge heeft de afgelopen jaren een sportieve voorsprong op RSC Anderlecht gepakt, maar qua ...

579
579
Nieuwe patron bij Rode Duivels? “In de vorm van zijn leven”

Onder Rudi Garcia zijn de Rode Duivels aan een nieuw hoofdstuk begonnen. De Franse keuzeheer is van ...

185
185
Renard zit niet stil: ‘Anderlecht contacteert JPL-smaakmaker’

RSC Anderlecht zit niet stil en is al bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal komende zomer ...

288
288
Courtois deelt gigantische klap uit bij Real Madrid

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. In de beker kreeg concurrent ...

271
271
Union grijpt zwaar in: statement en duidelijkheid Genk-incident

Union SG won met 1-2 op het veld van KRC Genk, maar na afloop werd er vooral gediscussieerd over ...

523
523
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Club Brugge wint én verliest'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

473
473
Simons verrast: Anderlecht-verstoteling maakt indruk

Westerlo speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk op het veld van Standard Luik. De Kemphanen staan ...

253
253
Bizar sprookje: Belgische held zag niets: “Maakte geen reet uit”

In Nederland pakte Go Ahead Eagles voor het eerst in de clubgeschiedenis de beker. In de finale ...

34
34
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won ...

200
200
Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

Kevin De Bruyne neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Manchester City. De afgelopen tien ...

293
293
‘Anderlecht baalt, verrassende Belg is beste van 2025’

RSC Anderlecht liet Lucas Stassin in 2023 voor een appel en ei naar Westerlo vertrekken. De ...

160
160

Meer sportnieuws