'Gentse kassa rinkelt weer: deze som levert Cuypers op'

door
'Gentse kassa rinkelt weer: deze som levert Cuypers op'

Op sportief vlak is de wintermercato voor AA Gent niet echt een voltreffer geworden, want de Buffalo's zagen heel wat sterkhouders vertrekken. De keerzijde daarvan is natuurlijk wel dat de clubkas goed gespijsd werd in de voorbije weken. En de kassa staat op het punt om opnieuw te rinkelen.

Eerder werden Malick Fofana en Gift Orban al verkocht aan Olympique Lyon, waardoor Gent al 29 miljoen euro plus bonussen mocht incasseren. Daarmee werd het verlies van vorig seizoen al helemaal weggewerkt en nu verzekert de club zich wellicht ook van groene cijfers voor dit seizoen.

AA Gent vangt nog 12 miljoen voor Cuypers

LEES OOK Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Het lijkt erop dat ook Hugo Cuypers nog de transfer zal krijgen waarop hij hoopte. Eerder meldde RTBF al dat de topschutter van vorig seizoen op het punt zou staan om naar het Amerikaanse Chicago Fire te verhuizen. Nu bevestigt ook Sacha Tavolieri dat er op clubniveau een akkoord is over de transfer.

Gent zou nog een bedrag van bijna 12 miljoen euro ontvangen voor de 26-jarige spits, inclusief bonussen. Cuypers lijkt nu zelf enkel nog de nodige formaliteiten met Chicago af te moeten ronden vooraleer de transfer helemaal beklonken kan worden. Het geloof lijkt er echter te zijn dat de deal in orde zal raken.

Cuypers na anderhalf jaar al weg

Op die manier lijkt Cuypers na anderhaf jaar alweer te vertrekken bij AA Gent. Dat haalde hem in de zomer van 2022 voor 4 miljoen euro binnen en die investering betaalde de spits ruimschoots terug met 51 goals en vijftien assists in 90 wedstrijden voor de Buffalo's.

LEES OOK Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

In het verleden kwam Cuypers ook al uit voor Standard, Seraing, Ergotelis, Ajaccio, Olympiakos en KV Mechelen. Nu mag hij weer een nieuwe competitie gaan ontdekken. Hij kan al de vijfde Belg worden in de MLS, waar hij onder meer Christian Benteke en Dante Vanzeir zal tegenkomen.

POLL: Goede deal voor AA Gent?

Meest recent

Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

11
11
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

10
10
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

43
43
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

19
19
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

178
178
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

70
70
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

185
185
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

55
55
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

454
454
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

40
40
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

268
268
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

397
397
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

72
72
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

238
238
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

248
248
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

264
264
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

109
109
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

292
292
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

49
49

Meer sportnieuws