Simeone gaat volledig uit zijn dak voor Arthur Vermeeren

door
Simeone gaat volledig uit zijn dak voor Arthur Vermeeren

Diego Simeone verstuurt verschillende signalen dat hij een groot vertrouwen stelt in Arthur Vermeeren.Ondanks zijn jeugdige leeftijd, krijgt Vermeeren al grote kansen onder de Argentijnse coach, wat op zich al een uitzondering is.

Zijn snelle basisplaats tegen Rayo Vallecano na amper drie trainingsessies is ook iets wat Simeone niet snel doet met zijn nieuwe aanwinsten. Volgens Het Laatste Nieuws kreeg Vermeeren zelfs garanties van Simeone over de sportieve rol die hij binnen de ploeg van Atlético zou vervullen.

Een van de meest gecompliceerde operaties voor Atlético

Bij Atlético Madrid zijn CEO Miguel Ángel Gil Marín en sportief directeur Andrea Berta de drijvende krachten achter het transferbeleid van de club. In de afgelopen twaalf jaar heeft Diego Simeone zelden een inbreng gehad in de samenstelling en de uitbouw van de ploeg.

Dit werd vorige zomer duidelijk toen de coach vroeg om een ervaren, dominante middenvelder vroeg, maar deze wens werd niet ingewilligd door Gil Marín en Berta. “Ondanks zijn staat van verdiensten en meer dan tien jaar aan het roer is hij er de almachtige niet”, stelde Het Laatste Nieuws.

Een extra middenvelder stond vorige zomer niet bovenaan de prioriteitenlijst van Atlético, maar in januari was wel ruimte voor opportuniteiten binnen het budget.

Marca omschreef de zoektocht naar een nieuwe middenvelder in de wintermercato als een van de meest gecompliceerde operaties voor Atlético vanwege het grote aantal potentiële kandidaten dat de revue passeerde in de afgelopen weken.

Het moet zijn dat Atlético echt in Vermeeren gelooft

Sinds vorige zomer al had Diego Simeone de wens om een extra ‘5’ bij te halen op het middenveld, maar in januari heeft hij zijn oorspronkelijke eisen wat bijgesteld - het hoefde niet per se een ervaren speler meer te zijn.

Atlético Madrid deed een bod op Matt O'Riley (23) van Celtic en toonde interesse in Mats Wieffer (24) van Feyenoord, maar beide opties bleken onhaalbaar.

Uiteindelijk werd de zoektocht naar een middenvelder afgerond met de aankoop van Arthur Vermeeren (18) van Antwerp FC, voor een bedrag van 18 miljoen euro, met nog eens 5 miljoen euro aan bonussen en een doorverkooppercentage van 12,5%.

Dat is een stevig bedrag voor Atlético Madrid, zeker voor zo’n jonge speler.

“Het moet zijn dat ze echt in hem geloven, want de duurste inkomende transfer was deze zomer Javi Galan, die de club voor drie miljoen euro bij Celta de Vigo weghaalde”, zegt Pablo Egea, Atlético-watcher voor de Spaanse sportkrant Marca, aan Het Nieuwsblad. “Nu 25 miljoen betalen is heel wat.”

HLN: “Vermeeren kreeg sportieve garanties van Simeone”

Arthur Vermeeren arriveerde in Madrid met een commerciële vlucht vanuit Brussel, en niet met een privéjet zoals andere collega’s zouden doen. Samen met zijn vader verkende hij zijn nieuwe woonplaats met een gewone lijnbus.

Deze nederigheid viel in goede aarde bij de supporters, maar op het veld en in de kleedkamer moet de 18-jarige duidelijk zijn plek nog vinden. Gelukkig neemt landgenoot Axel Witsel hem onder zijn hoede, terwijl Diego Simeone sterk in Vermeeren gelooft.

Volgens Het Laatste Nieuws kreeg Vermeeren zelfs garanties over de sportieve rol die hij binnen de ploeg van Atlético zou vervullen. Voor de jonge middenvelder is het cruciaal om veel speeltijd te krijgen en zich verder te ontwikkelen richting het Europees Kampioenschap 2024.

Het geloof van Simeone uitte zich in een eerste basisplaats voor Vermeren vorige woensdag tegen Rayo Vallecano, ondanks dat hij slechts drie trainingssessies achter de rug had bij zijn nieuwe ploeg.

Simeone maakt grote uitzonderingen voor Vermeeren

Arthur Vermeeren maakte een discreet debuut tegen Rayo Vallecano, waarbij hij tijdens de rust zelfs vroegtijdig werd gewisseld. Niettemin was zijn snelle basisplaats een duidelijk teken van vertrouwen van Diego Simeone.

“Iets wat velen misschien zal verbazen omdat het meestal even duurt voordat de coach nieuwe aanwinsten de kans geeft”, analyseerde Mundo Deportivo.

“De aanwezigheid van Vermeeren, de grote winteraanwinst, trok de aandacht. Simeone staat er niet om bekend uitdrukkelijke kansen te geven aan nieuwkomers, en nog minder voor een jongen van 18 jaar”, schreef El Pais.

“We moeten investeren in voetballers die belangrijk zullen zijn in de toekomst”, zei Simeone na de wedstrijd.

Vermeeren drukt stempel op voetbalelite: een heel bijzondere ‘5’

Diego Simeone, met een jaarlijks salaris van 40 miljoen euro de bestbetaalde trainer ter wereld, zal naar alle waarschijnlijkheid een andere dynamiek brengen in het spel van Arthur Vermeeren.

Verwacht wordt dat Vermeeren meer agressiviteit zal tonen, met het mes tussen de tanden zal spelen, meer vanuit een laag blok en met snelle omschakelingen. Volgens Simeone kent voetbal geen leeftijd omdat het spel door het hoofd en de benen bepaald wordt.

Een ander voordeel is dat Vermeeren elke positie op het centrale middenveld kan invullen. “Atleti had een '5' nodig en met Vermeeren zullen ze een heel bijzondere hebben”, schreef Marca na zijn komst.

“Zijn komst betekent niet alleen een aanwinst voor de toekomst, maar ook de integratie van een opkomend talent met een veelzijdig en veelbelovend profiel.”

De combinatie van zijn potentieel, gelijkenissen qua profiel met Marcos Llorente, technische uitmuntendheid en het vermogen om grote gebieden te bestrijken, maakt Vermeeren een waardevolle aanwinst voor de Rojiblancos.

“Met Vermeeren versterkt Atlético haar middenveld en stelt ze een speler veilig met het potentieel om een ​​blijvende stempel te drukken op de voetbalelite.”

POLL: Zal Vermeeren zich snel kunnen aanpassen bij Atlético?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Club Brugge wint én verliest'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

59
59
Simons verrast: Anderlecht-verstoteling maakt indruk

Westerlo speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk op het veld van Standard Luik. De Kemphanen staan ...

35
35
Bizar sprookje: Belgische held zag niets: “Maakte geen reet uit”

In Nederland pakte Go Ahead Eagles voor het eerst in de clubgeschiedenis de beker. In de finale ...

11
11
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won ...

66
66
Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

Kevin De Bruyne neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Manchester City. De afgelopen tien ...

87
87
‘Anderlecht baalt, verrassende Belg is beste van 2025’

RSC Anderlecht liet Lucas Stassin in 2023 voor een appel en ei naar Westerlo vertrekken. De ...

99
99
Vrouw Josip Weber brengt pakkend eerbetoon: "De droom was..."

Josip Weber is ongetwijfeld één van de meest aimabele aanvallers die er ooit in ons ...

96
96
Club Brugge velt blessureverdict Mignolet én Nilsson

Club Brugge staat weer aan de leiding van de Jupiler Pro League. In de Champions Play-Offs zit ...

217
217
'Club zet zich schrap: Ajax en co willen spelmaker wegroven'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende jeugdspelers met succes te lanceren bij de ...

191
191
Union keihard aangepakt: "Op geen manier goed te praten"

Union SG is op indrukwekkende wijze aan de Champions' Play-Offs begonnen. De Brusselaars wisten hun ...

180
180
Alderweireld maakt straffe belofte over Antwerp-comeback

Antwerp FC is bezig aan een belabberde campagne in de Champions' Play-Offs. Daar speelt de ...

130
130
Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam: "Kan niet anders"

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang met duels tegen ...

194
194
Vandenhaute buiten? "Kans bestaat dat het deze keer lukt"

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs. Bij een groot deel van ...

394
394
'Man United dropt PL-bom: transfer van 70 miljoen'

Manchester United plaatste zich in extremis voor de halve finales van de Europa League, maar blijft ...

94
94
Titelstrijd déze week beslist? "Dan is de kampioen bekend"

Sinds afgelopen weekend heeft de Jupiler Pro League een nieuwe leider, zo nam Club Brugge de macht ...

558
558
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

RSC Anderlecht toont opnieuw interesse in Ahmed Touba, de 27-jarige centrale verdediger van KV ...

377
377
Pijnlijke wake up-call Gent: "Sommige spelers beseften het niet"

AA Gent heeft zondag een flinke optater geïncasseerd in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

136
136
'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

Real Madrid sneuvelde vorige week op pijnlijke wijze uit de Champions League. Sindsdien wordt druk ...

303
303
Incident Genk-Union krijgt stevig staartje: Club grote winnaar?

Union SG deed zondagavond een gouden zaak door met 1-2 te winnen op het veld van KRC Genk, maar de ...

1148
1148
'Anderlecht pakt uit op transfermarkt: contract tot 2029'

RSC Anderlecht blijft maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en zal zijn niveau in aanloop naar ...

210
210

Meer sportnieuws