'Mbappé schakelt meteen door: nieuwe club staat vast'

door
'Mbappé schakelt meteen door: nieuwe club staat vast'

De aanslepende transfersoap rond Kylian Mbappé lijkt eindelijk zijn climax te hebben bereikt. Donderdag raakte bekend dat de superster na het seizoen dan toch vertrekt bij Paris Saint-Germain. En ook zijn nieuwe club zou inmiddels vast staan.

Hoewel hij nog altijd maar 25 jaar is, heeft Mbappé ondertussen al een glorieuze carrière achter de rug. Hij brak destijds door op piepjonge leeftijd bij AS Monaco. Die club hielp hij vervolgens aan de landstitel en een plek in de halve finales van de Champions League. Zijn prestaties in het Prinsdom leverden hem uiteindelijk een knaltransfer naar PSG op.

De Parijzenaars namen hem eerst over op huurbasis en dokten vervolgens een slordige 180 miljoen euro voor een definitieve transfer. In de hoofdstad moest Mbappé een nieuw koningskoppel gaan vormen met Neymar. Maar het Parijse project kwam nooit volledig uit de verf. In de Ligue 1 was PSG alomtegenwoordig, in de Champions League liep er echter telkens wel iets fout.

Transfervrij vertrek

Doorheen de jaren werd Mbappé dan ook meermaals gelinkt aan een vertrek uit het Parc des Princes. In het voorjaar van 2022 was het ook bijna zover. Maar met een royale aanbieding wist PSG hem alsnog te overtuigen zijn contract te verlengen. De superster tekende wel slechts voor twee seizoenen bij, dus zou hij komende zomer opnieuw transfervrij worden.

En dit keer is PSG er niet in geslaagd om hem op andere gedachten te brengen. Verschillende betrouwbare bronnen meldden donderdagavond dat Mbappé de club heeft geïnformeerd dat hij na het seizoen transfervrij vertrekt. Volgens L'Equipe zou hij aan preses Nasser El-Khelaifi zelfs nadrukkelijk hebben gevraagd om hem géén nieuwe aanbiedingen meer te doen.

Nieuwe Galactico

Mbappé kan dus transfervrij op zoek naar een nieuwe werkgever. Al lijkt zijn bestemming nu al vast te staan. Bij Le Parisien twijfelt men zelfs niet meer: de Franse topaanvaller gaat bij Real Madrid aan de slag. De laatste details over zijn contract zouden nog onderhandeld moeten worden, maar Mbappé heeft duidelijk laten verstaan dat hij naar het Estadio Santiago Bernabeu wil trekken. Real toont ook al jaren interesse in de voormalige wereldkampioen, die aan de zijde van onder meer Jude Bellingham en Vinicius Junior de nieuwe publiekstrekker moet worden in de Spaanse hoofdstad.

POLL: Mbappé hoort bij de drie beste spelers ter wereld ...

Meest recent

Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

Kevin De Bruyne neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Manchester City. De afgelopen tien ...

17
17
‘Anderlecht baalt, verrassende Belg is beste van 2025’

RSC Anderlecht liet Lucas Stassin in 2023 voor een appel en ei naar Westerlo vertrekken. De ...

49
49
Vrouw Josip Weber brengt pakkend eerbetoon: "De droom was..."

Josip Weber is ongetwijfeld één van de meest aimabele aanvallers die er ooit in ons ...

46
46
Club Brugge velt blessureverdict Mignolet én Nilsson

Club Brugge staat weer aan de leiding van de Jupiler Pro League. In de Champions Play-Offs zit ...

115
115
'Club zet zich schrap: Ajax en co willen spelmaker wegroven'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende jeugdspelers met succes te lanceren bij de ...

109
109
Union keihard aangepakt: "Op geen manier goed te praten"

Union SG is op indrukwekkende wijze aan de Champions' Play-Offs begonnen. De Brusselaars wisten hun ...

128
128
Alderweireld maakt straffe belofte over Antwerp-comeback

Antwerp FC is bezig aan een belabberde campagne in de Champions' Play-Offs. Daar speelt de ...

104
104
Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam: "Kan niet anders"

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang met duels tegen ...

135
135
Vandenhaute buiten? "Kans bestaat dat het deze keer lukt"

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs. Bij een groot deel van ...

340
340
'Man United dropt PL-bom: transfer van 70 miljoen'

Manchester United plaatste zich in extremis voor de halve finales van de Europa League, maar blijft ...

87
87
Titelstrijd déze week beslist? "Dan is de kampioen bekend"

Sinds afgelopen weekend heeft de Jupiler Pro League een nieuwe leider, zo nam Club Brugge de macht ...

500
500
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

RSC Anderlecht toont opnieuw interesse in Ahmed Touba, de 27-jarige centrale verdediger van KV ...

340
340
Pijnlijke wake up-call Gent: "Sommige spelers beseften het niet"

AA Gent heeft zondag een flinke optater geïncasseerd in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

121
121
'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

Real Madrid sneuvelde vorige week op pijnlijke wijze uit de Champions League. Sindsdien wordt druk ...

294
294
Incident Genk-Union krijgt stevig staartje: Club grote winnaar?

Union SG deed zondagavond een gouden zaak door met 1-2 te winnen op het veld van KRC Genk, maar de ...

1054
1054
'Anderlecht pakt uit op transfermarkt: contract tot 2029'

RSC Anderlecht blijft maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en zal zijn niveau in aanloop naar ...

203
203
Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

229
229
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

173
173
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

884
884
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

111
111

Meer sportnieuws