"Anderlecht heeft mij niet gehaald vanwege mijn techniek"

door

RSC Anderlecht heeft op dit moment zijn lot voor de titel in eige handen. Het heeft met de halvering van de punten voorlopig 4 punten minder dan Union SG. Dat komt door een goede zomermercato. Eén speler komt er stilaan wat door.

Patris zoekt zijn weg

Anderlecht betaalde in de zomer 3,5 miljoen euro om Louis Patris weg te halen bij OH Leuven. Hij verloor de strijd van Killian Sardella, maar door diens blessure kwam hij de laatste weken aan spelen toe.

Patris maakte voorlopig geen geweldige indruk. Defensief is hij soms wat te wild en maakt hij daardoor wat domme fouten. Offensief heeft hij het moeilijk om op de korte ruimte te spelen. De jonge Belg is met zijn loopacties zonder bal dan wel weer een meerwaarde voor het team. Zo maakte hij ruimte voor andere spelers. 

"De stijl van Anderlecht? Ik weet heel goed dat Brian Riemer mij niet heeft gekozen vanwege mijn techniek, maar eerder vanwege mijn snelheid en mijn inzet. Iedereen heeft zijn eigen kwaliteiten en gebreken. Het belangrijkste is om je ervan bewust te zijn", zegt Patris in La Capitale.

Zoals Van Damme?

Hij hoopt op termijn een Jelle Van Damme te worden bij Anderlecht. Die kreeg in het begin veel kritiek, maar tot aan zijn vertrek was hij geliefd bij het publiek.

"Wat mijn voorbeelden betreft, zou ik er twee willen noemen. Kyle Walker voor alles wat hij bereikt met Manchester City. En Jelle Van Damme. Voordat hij naar Standard vertrok, won hij met Anderlecht een beker en twee titels. Zijn mentaliteit en lichaamsbouw maakten het verschil."

POLL: Gaat Patris helemaal doorbreken bij RSCA?

Meest recent

'Done deal: KRC Genk heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk koploper af, al hopen de ...

102
102
Opvallend: 'Club Brugge wil toptransfer Anderlecht kapen'

In de Champions' Play-Offs is RSC Anderlecht veroordeeld tot een bijrol, en dus hebben de ...

292
292
Duivelse monstertransfer naar Real Madrid? “De beste keuze”

Verschillende Rode Duivels zitten in bloedvorm bij hun club, maar Youri Tielemans spant mogelijk de ...

102
102
Belgische sensatie heerst en laat Yamal en co achter zich

Lucas Stassin werd doorgestuurd bij RSC Anderlecht, maar bij Westerlo floreerde de aanvaller. ...

36
36
Ulderink al op de schopstoel bij Antwerp? T1 reageert

Andries Ulderink was in het verleden de assistent van Mark van Bommel bij Antwerp en nam vlak voor ...

112
112
Union én Chambaere horen straf na KRC Genk-commotie

Union SG won op het veld van KRC Genk en de titelstrijd in de Jupiler Pro League is volledig ...

657
657
‘Club Brugge staat wéér voor ferm transferdilemma’

Club Brugge heeft een erg competitieve kern en Romeo Vermant is daar het grote bewijs van. De ...

310
310
Ancelotti baart opzien met straffe taal over toekomst

Carlo Ancelotti kent dit seizoen teleurstellende resultaten bij Real Madrid. De supporters roepen ...

29
29
Miljoenenwinst: Anderlecht troeft Club Brugge verrassend af

Club Brugge heeft de afgelopen jaren een sportieve voorsprong op RSC Anderlecht gepakt, maar qua ...

574
574
Nieuwe patron bij Rode Duivels? “In de vorm van zijn leven”

Onder Rudi Garcia zijn de Rode Duivels aan een nieuw hoofdstuk begonnen. De Franse keuzeheer is van ...

184
184
Renard zit niet stil: ‘Anderlecht contacteert JPL-smaakmaker’

RSC Anderlecht zit niet stil en is al bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal komende zomer ...

286
286
Courtois deelt gigantische klap uit bij Real Madrid

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. In de beker kreeg concurrent ...

265
265
Union grijpt zwaar in: statement en duidelijkheid Genk-incident

Union SG won met 1-2 op het veld van KRC Genk, maar na afloop werd er vooral gediscussieerd over ...

520
520
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Club Brugge wint én verliest'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

470
470
Simons verrast: Anderlecht-verstoteling maakt indruk

Westerlo speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk op het veld van Standard Luik. De Kemphanen staan ...

252
252
Bizar sprookje: Belgische held zag niets: “Maakte geen reet uit”

In Nederland pakte Go Ahead Eagles voor het eerst in de clubgeschiedenis de beker. In de finale ...

34
34
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won ...

199
199
Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

Kevin De Bruyne neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Manchester City. De afgelopen tien ...

292
292
‘Anderlecht baalt, verrassende Belg is beste van 2025’

RSC Anderlecht liet Lucas Stassin in 2023 voor een appel en ei naar Westerlo vertrekken. De ...

160
160
Vrouw Josip Weber brengt pakkend eerbetoon: "De droom was..."

Josip Weber is ongetwijfeld één van de meest aimabele aanvallers die er ooit in ons ...

310
310

Meer sportnieuws