Brokkenpiloot Kiyine moet forse straf vrezen

door
Brokkenpiloot Kiyine moet forse straf vrezen

Eind maart 2023 deed Sofian Kiyine de Belgische voetbalwereld serieus schrikken. De intussen 26-jarige middenvelder van OH Leuven raakte toen betrokken in een zwaar en spectaculair auto-ongeval, waarbij als geen wonder geen andere gewonden vielen dan Kiyine zelf.

Op donderdagavond 30 maart crashte Kiyine zijn Mercedes op hallucinante wijze in de sporthal van Flémalle. Hij vloog aan 138 kilometer per uur een rotonde op, waardoor zijn wagen meters in de lucht gekatapulteerd werd en zo dwars door de gevel van de sporthal vloog. Gelukkig waren er net op dat moment daar geen kinderen aan het sporten.

Kiyine zorgde voor spectaculair ongeval

Achteraf bleek dat Kiyine ook maar liefst 1,72 promille alcohol in zijn bloed had. OHL zette de Marokkaan een tijdlang op non-actief, terwijl Kiyine zelf ook moest revalideren van verschillende breuken en een zware hielblessure. In de zomer werd hij toch weer in de armen gesloten nadat hij onder meer een alcoholslot liet installeren.

Dinsdag moest Kiyine wel nog voor de politierechtbank van Luik verschijnen. Daar bleef hij volhouden dat zijn ongeval niet het gevolg was van zijn overmatige snelheid en zijn alcoholgebruik, maar wel van een appelflauwte. De rechtbank leek echter weinig geloof te hechten aan die uitleg.

Kiyine riskeert forse straf

Het Nieuwsblad weet dat Kiyine een rijverbod van vier maanden en een geldboete van 2.400 euro riskeert. Zijn verdediging vroeg echter een straf met uitstel, onder meer omdat zijn zaak al uitgebreid in de pers kwam. Er zou een uitspraak gedaan worden op 19 maart.

Tot dan wordt het nagelbijten voor Kiyine, die op sportief vlak ook niet bepaald hoogdagen beleeft. De ex-speler van onder meer Lazio komt niet meer aan de bak bij OHL, waar zijn teller dit seizoen op acht wedstrijden staat. Sinds begin november kwam hij echter geen enkele keer meer in actie.

POLL: Moet hij zwaar gestraft worden?

Meest recent

Done deal: Club Brugge stelt eerste zomeraanwinst voor

Als enige van de drie titelkandidaten heeft Club Brugge haar lot niet langer in eigen handen. Veel ...

21
21
'Overmars wil oude bekende naar Antwerp halen'

Dankzij een fraaie vier op zes tegen KRC Genk blijft Antwerp in de running voor een Europees ticket. ...

80
80
'Renard vangt bot: Anderlecht mag transfertarget schrappen'

Het leven lacht RSC Anderlecht weer toe na de dubbele zege tegen AA Gent. Paars-Wit hoopt in de ...

114
114
'Transferbom bij Club Brugge: Talbi op weg naar exit'

Club Brugge stevent af op een drukke zomer, want tal van smaakmakers lijken op weg naar de uitgang. ...

432
432
'Priske wint pleit van Blessin voor absolute topjob'

Brian Priske is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij Feyenoord. Daar zou wel eens snel ...

34
34
'Verrassende wending in transferdossier van Janssen'

Vincent Janssen liep een meniscusblessure op en daardoor komt hij dit seizoen niet meer aan spelen ...

275
275
Gelijk van Riemer: Anderlecht-pion bloeit helemaal open

Bij RSC Anderlecht vinden een aantal spelers hun betere niveau nadat ze een aantal matchen op rij ...

268
268
"Als Club Brugge mij nodig heeft, dan sta ik er"

Club Brugge kende geen geweldige week. Een 1 op 6 tegen Union SG en het was twee keer niet geweldig, ...

228
228
KV Kortrijk rekent plots op zoon van...Olympisch Kampioene

Het water staat KV Kortrijk nu echt helemaal aan de lippen. De Kerels verloren op bezoek bij ...

98
98
'STVV op het spoor van nieuwe toptransfer'

STVV hoopt zich te handhaven in de Jupiler Pro League. Sportief directeur André Pinto weet ...

98
98
KRC Genk is rivalen te snel af met komst centrumspits

KRC Genk is een club die blijft rondsporen naar jong binnen- en buitenlands talent. De Limburgers ...

339
339
Antwerp roept ferme waarschuwing richting Anderlecht

RSC Anderlecht is onder Besnik Hasi aan de beterhand in de Play-Offs. Tegen KAA Gent pakte Paars-Wit ...

347
347
Plots groot thema bij Club Brugge: “Het is geen toeval”

Club Brugge pakte een één op zes tegen rechtstreekse concurrent Union SG. De ...

397
397
Fink gooit handdoek en is verschroeiend voor KRC Genk

KRC Genk begint in de Champions Play-Offs plots elke speeldag punten te verliezen. De Limburgers ...

648
648
'50 miljoen voor Club Brugge: gigantische dubbelslag PSG?'

Voor Club Brugge is het de komende weken money time. Zondag kunnen ze met de Croky Cup zich al ...

706
706
Raskin krijgt dubbele bekroning na topseizoen

In Schotland viel afgelopen weekend al het doek over de titelstrijd. Voor de vierde keer op rij ...

62
62
'Club Brugge moet hart vasthouden voor donderdag'

Club Brugge kreeg zondag een nieuwe tik in de strijd om de titel, want het liet op het veld van ...

482
482
Na gemiste promotie: RWDM ziet sleutelpion vertrekken

Voor RWDM kende het seizoen een dramatische ontknoping. De Brusselaars lieten tot twee keer toe de ...

117
117
'Bliksemtransfer Xavi naar Europese topclub'

Het voorbije jaar hield Xavi Hernandez zich op de achtergrond in de voetbalwereld. De Spaanse ...

86
86
Titelkansen Club vergooid? Mechele geeft zijn mening

Een week geleden jubelde Club Brugge nog, want na een klinkende 0-5 had het Genk van de koppositie ...

292
292

Meer sportnieuws