Ontnuchterende avond: Union met anderhalf been uit Europa

door
Ontnuchterende avond: Union met anderhalf been uit Europa

De kans is groot dat er na de interland-break geen Belgische ploegen meer actief zijn in Europa. In navolging van Club Brugge, verloor ook Union SG zijn heenmatch in de 1/8ste finales van de Conference League. De competitieleider ging zelfs met zware 0-3-cijfers onderuit tegen Fenerbahçe.

Union startte zijn Europese campagne in de poules van de Europa League. Ondanks een stuntzege tegen Liverpool werd het daarin derde. Bijgevolg mochten de Brusselaars een doorstart nemen in de Conference League. En in de tussenronde werd alvast vakkundig afgerekend met Eintracht Frankfurt.

LEES OOK Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Om voor het tweede jaar op rij de kwartfinales in Europa te halen, vormde Fenerbahçe de volgende horde. Niet evident, de Turkse grootmacht beschikt over heel wat spelers met de nodige Europese ervaring. Desondanks begonnen de Unionisten vrij aardig aan de heenwedstrijd.

Killer Batshuayi

Met name Nilsson liet zich gelden bij de thuisploeg, maar tot echt uitgespeelde kansen kwam het niet. En aan de overzijde liep een bekende killer rond. Zo stond Batshuayi op de goede plaats om een corner in doel te verlengen: 0-1. De Rode Duivel liet zelfs de kans liggen om de voorsprong voor rust te verdubbelen.

LEES OOK Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Het was echter vooral op defensief vlak dat Fenerbahçe een sterke partij speelde. Ondanks het uitvallen van verdedigende sterkhouder Söyüncü, werden amper kansen weggegeven. Aanvallend kreeg Union dan ook weinig voor mekaar. Bovendien liep het bij de laatste pass meermaals mis.

Turkse efficiëntie

Ook Fener creëerde weinig, maar toonde zich wel enorm efficiënt. Na een snelle tegenaanval maakte Oosterwolde er immers 0-2. En in de slotfase werd de terugmatch helemaal overbodig gemaakt: Tadic zorgde voor de 0-3 na een lichte stafschop. Bij die fase pakte Burgess ook nog eens geel, waardoor hij net als Amoura geschorst is voor de terugmatch. Er zal dus meer dan een mirakel nodig zijn om alsnog door te stoten. Al heeft Union in eigen land nog meer dan voldoende om voor te strijden.

POLL: Union zet dit alsnog recht ...

Meest recent

De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

36
36
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

43
43
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

51
51
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

383
383
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

114
114
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

256
256
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

356
356
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

310
310
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

463
463
'Vanhaezebrouck voorspelt straffe recordtransfer KRC Genk'

Met een vlotte 4-0 zege tegen AA Gent zette KRC Genk haar titelambities meteen nog eens kracht bij. ...

400
400
'Anderlecht wil peperduur toptarget Club Brugge kapen'

Club Brugge bleek afgelopen zondag nog maar eens een maatje te sterk voor Anderlecht. Toch hopen de ...

639
639
KRC Genk schrikt: 'Chelsea onthult Penders-verrassing’

Mike Penders maakte voor 20 miljoen euro de transfer van KRC Genk naar Chelsea, maar de 19-jarige ...

271
271
1 april: van STVV-parfum tot Kompany bondscoach en Talbi heeft spijt

Vandaag is het 1 april en dan is het altijd opletten geblazen. Verschillende media sturen foutieve ...

81
81
Rayane Bounida wint eerste prijs en roept straffe ambities

Rayane Bounida maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Ajax en de Belgische Marokkaan heeft die ...

47
47
‘Club Brugge ruikt jackpot: strijd barst volledig los’

Ardon Jashari is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder voor zes ...

284
284
‘Noa Lang boort zélf knaltransfer door de neus’

PSV kreeg afgelopen speeldag in de Eredivisie de genadeslag van Ajax. De Amsterdammers wonnen met ...

156
156
Lamkel Zé-effect? ‘STVV en Mazzu duwen speler(s) naar exit’

Didier Lamkel Zé lijkt aan zijn laatste maanden bij Sint-Truiden VV bezig. De aanvaller werd ...

88
88
Beerschot meldt transfernieuws, fans komen in opstand

Beerschot zal komend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club was ...

255
255
Komende zomer leegloop KRC Genk? "In de kijker van clubs"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League ligt nog volledig open. KRC Genk, Club Brugge én ...

259
259
‘Nieuwe Romelu Lukaku’ loopt rond in JPL: “Veel gelijkenissen"

Romelu Lukaku maakte afgelopen speeldag zijn 400e doelpunt van zijn carrière. De Rode Duivel ...

102
102

Meer sportnieuws