Diepe crisis voorkomen: Club pakt zege na slippers Leysen

door
Diepe crisis voorkomen: Club pakt zege na slippers Leysen

Club Brugge is er zondagnamiddag wederom in geslaagd om een crisis ietwat te bezweren. Op eigen veld speelde Blauw-Zwart nochtans wederom geen grootse wedstrijd tegen degradatiekandidaat OH Leuven. Maar onder meer na enkele missers van de bezoekende doelman Tobe Leysen haalde Club het toch met 3-1.

De Bruggelingen waren met een stevige kater teruggekeerd van hun Europese trip naar Molde. Bij een nieuwe misstap zou de achterban wel eens in opstand kunnen komen. In aanloop naar het duel met OHL werden de spelers alvast nog eens op hun plichten gewezen door de harde kern. Maar die interventie had in eerste instantie niet het gewenste effect.

Zwakke start Blauw-Zwart

LEES OOK Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Blauw-Zwart begon immers vrij matig aan de wedstrijd, er zaten opvallend veel twijfels in de ploeg. OHL, dat moest winnen om de Play-Downs te ontlopen, kreeg dan ook enkele kansjes. En na een halfuurtje spelen konden de bezoekers zelfs op voorsprong komen via Pletinckx. Het gemor in de tribunes van Jan Breydel weerklonk zo steeds luider.

Club leek dus met een voorsprong de kleedkamers in te duiken. Maar dat was buiten Leysen gerekend. De Leuvense doelman, die nochtans een degelijk seizoen speelt, liet een zwakke voorzet van Meijer in eigen doel vallen. Dankzij die blunder stond het 1-1 aan de rust. Bij de start van de tweede helft kwam de thuisploeg echter opnieuw goed weg: Brunes liet de 1-2 onbegrijpelijk liggen.

Nieuwe blunder Leysen

En die misser kwam OHL bijzonder duur te staan. Na een uurtje spelen mocht Vanaken immers aanleggen voor een vrije trap. En de Brugse aanvoerder knalde het leer via de vuisten van de ongelukkige Leysen tegen de touwen. Niet veel later ging het Leuvense sluitstuk opnieuw in de fout. Zo lostte de pechvogel een voorzet na een corner, waarna Meijer op de juiste plaats stond om de bevrijdende 3-1 binnen te werken.

LEES OOK Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Voor de bezoekers was dat meteen de doodsteek. Zo nam Club de match helemaal in handen. Ook Jutgla leek een doelpuntje mee te pikken, hij werd echter afgefloten wegens buitenspel. De 3-1 was bijgevolg de eindstand. Door deze zege zijn de Bruggelingen ook mathematisch zeker van hun plek in de Champions' Play-Off, alle focus kan nu op de return tegen Molde. OHL is dan weer veroordeeld tot de Play-Downs.

POLL: De zege van Club was verdiend ...

Meest recent

Benson na zware periode terug met héérlijke treffer

Het is al een tijdje stil rondom Manuel Benson. De flankaanvaller, ondertussen international van ...

0
0
OH Leuven in de wolken: "Dit is verdiend"

Royal Antwerp FC blijft matige resultaten voorleggen. Tegen OH Leuven speelden ze alsnog 2-2 gelijk. ...

17
17
Hommeles tussen Anderlecht-bestuur en fans: actie op komst

RSC Anderlecht strafte een deel van zijn eigen aanhang naar aanleiding van de rellen tegen ...

176
176
'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

We haalden het na de transfer van Francis Amuzu aan: Nilson Angulo krijgt een (laatste?) kans om ...

159
159
STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

31
31
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

345
345
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

691
691
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

31
31
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

152
152
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

133
133
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

32
32
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

127
127
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

501
501
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

196
196
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

66
66
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

21
21
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

132
132
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

87
87
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

38
38
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

145
145

Meer sportnieuws