‘Grote knaltransfer voor enfant terrible Antwerp FC’

door
‘Grote knaltransfer voor enfant terrible Antwerp FC’

RWD Molenbeek zal naar verwachting de aankoopoptie van Pierre Dwomoh lichten, die momenteel op uitleenbasis speelt bij de club. De 19-jarige middenvelder, ooit beschouwd als een 'enfant terrible', heeft zijn gedrag verbeterd naast het veld en presteert ook sterk op het veld.

Ondanks eerdere tegenvallende passages bij clubs als KRC Genk en Antwerp FC, heeft Dwomoh nu zijn focus op zijn carrière herwonnen.

LEES OOK Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

RWDM ziet in hem niet alleen een sportieve aanwinst, maar vooral ook een lucratieve investering, met Europese topclubs zoals RC Lens, Lazio en Leicester City die zijn ontwikkeling nauwlettend volgen.

RWDM zal de aankoopoptie van Dwomoh lichten

Pierre Dwomoh (19) wordt tot het einde van dit seizoen uitgeleend aan RWD Molenbeek en hij heeft de hoop op een terugkeer bij Antwerp FC al een tijdje laten varen. Al vorige zomer was het duidelijk dat een terugkeer naar de Bosuil er niet in zat.

“Of dit mijn definitieve vertrek bij Antwerp is, weet ik niet. Ik ben als tiener toegekomen op Antwerp en wilde er als een volwassene vertrekken. Dat is niet helemaal gelukt”, zei hij toen aan Gazet van Antwerpen. De toekomst van Dwomoh is nog onzeker en kan alle kanten uit.

LEES OOK Euforisch RWDM gooit titelstrijd CPL weer helemaal open

Gauthier Ganaye, algemeen directeur van RWDM, slaagde erin een aankoopoptie van één miljoen euro op te nemen in de huurovereenkomst met Antwerp, terwijl het contract van Dwomoh de Great Old komende zomer afloopt en de Antwerpenaren zelf nog een optie hebben om dit met een jaar te verlengen.

In de voorbije weken en maanden was de verwachting dat RWDM de aankoopoptie zou lichten, en volgens Le Soir heeft Dwomoh het management van de Brusselse club nu helemaal kunnen overtuigen.

RWDM ruikt harde cash voor Dwomoh: Europese topclubs staan in de rij

RWD Molenbeek eindigde als laatste in de reguliere competitie en het moet via de play-downs de degradatie zien te vermijden.

De kans bestaat dus dat de talentvolle Pierre Dwomoh volgend seizoen in de Challenger Pro League zal spelen, maar de Brusselse club ziet vooral financiële redenen, eerder dan sportieve, om één miljoen euro te investeren in de definitieve komst van de middenvelder.

Naar alle verwachtingen zal RWDM de aankoopoptie lichten en hem vervolgens voor een hoger bedrag doorverkopen naar een andere club. Volgens Le Soir bedraagt de aankoopoptie 1 miljoen euro, wat hoger is dan de 2 miljoen die Antwerp destijds voor Dwomoh betaalde.

De 19-jarige is momenteel zeer gewild op de transfermarkt. In de wintermercato werd al gevreesd voor een vroegtijdig vertrek van de middenvelder. Vandaag de dag houden clubs als RC Lens, Lazio en Leicester City zijn prestaties nauwlettend in de gaten, waardoor RWDM zich al voorbereidt op een mooie zomerdeal met Dwomoh.

Dwomoh grijpt laatste kans: geen ‘enfant terrible’ meer

Sport/Voetbalmagazine noemde hem het grootste talent van de 2004 generatie, en nog niet zo lang geleden stond hij in de belangstelling van Europese topclubs zoals Benfica, FC Porto, Olympique de Marseille.

Dit seizoen bevindt Pierre Dwomoh zich op uitleenbasis bij RWD Molenbeek, wat ongetwijfeld niet de oorspronkelijke carrièreplanning was die hij en zijn entourage voor ogen hadden.

Dwomoh heeft al een grillig traject afgelegd in zijn carrière. Voor zijn huidige passage bij RWDM heeft hij gespeeld voor KRC Genk, Antwerp FC, SC Braga en KV Oostende, waar hij telkens niet succesvol was.

Ondanks zijn nog jonge leeftijd van 19 jaar heeft Dwomoh al behoorlijk wat watertjes doorzwommen in het profvoetbal: hij heeft ondertussen al vier keer zijn carrière op de rails moeten zetten.

Voor de start van dit seizoen werd gesuggereerd dat dit misschien wel de laatste kans zou zijn voor de getalenteerde Dwomoh om zijn potentieel op het hoogste niveau waar te maken. En hij grijpt deze kans zeker met beide handen aan.

Als hij fit en niet geschorst is, staat hij elke wedstrijd aan de aftrap bij RWDM en levert hij sterke prestaties als centrale middenvelder. En hij gedraagt zich voorbeeldig en professioneel: het label van 'enfant terrible' kan nu wel definitief de prullenbak in.

Dwomoh vindt de liefde voor voetbal terug: slapen, eten en trainen

Bij zowel KRC Genk als Antwerp FC kreeg Pierre Dwomoh kritiek vanwege zijn gedrag buiten het veld, wat niet strookte met wat er van een profvoetballer verwacht wordt. Hij was zich er terdege van bewust dat RWD Molenbeek misschien wel zijn laatste kans was om te bewijzen dat hij het op het hoogste niveau kon waarmaken.

Hoewel Dwomoh vorige zomer bij Jong Ajax kon tekenen, wist Gauthier Ganaye, die hem ook al naar KV Oostende haalde, hem te overtuigen om voor de Brusselaars te kiezen. Dwomoh is vastbesloten om dat vertrouwen terug te betalen en zet alles op alles om zijn spel naar een hoger niveau te tillen.

Hij beseft dat hij deze kans niet kon laten schieten en hij hanteert dan ook een strikt regime. Hij komt zelden buiten en richt zich volledig op zijn carrière. “Slapen, eten, trainen, gamen en de dag is alweer voorbij”, zei hij  aan Gazet van Antwerpen.

Zelfs op zijn vrije dagen traint hij alleen om zichzelf te verbeteren. Dwomoh vindt de liefde voor het voetbal terug bij RWDM, wat resulteert in sterke prestaties op het veld.

POLL: Dwomoh moest een nieuwe kans krijgen bij Antwerp

Meest recent

'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

83
83
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

83
83
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

55
55
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

301
301
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

242
242
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

117
117
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

116
116
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

173
173
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

104
104
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

277
277
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

790
790
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

95
95
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

41
41
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

39
39
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

35
35
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

104
104
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

379
379
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

449
449
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

1269
1269
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

237
237

Meer sportnieuws