Nakend faillissement KVO: ook amateurvoetbal op zijn kop

door
Nakend faillissement KVO: ook amateurvoetbal op zijn kop

Woensdag kwam er zeer slecht nieuws vanuit Oostende, want de club staat op de rand van het faillissement. Bewindvoerder Werner Van Oosterwyck moest meedelen dat de beoogde overname door Apex afgesprongen is, waardoor er een mirakel nodig zal zijn om vrijdag nog een proflicentie te bekomen.

Als Oostende geen licentie krijgt, verdwijnt het wellicht definitief. In dat geval zal een faillissement immers onafwendbaar zijn en dan zal de club in het beste geval een doorstart kunnen maken in de lagere reeksen. Dat zal ook gevolgen hebben voor de strijd om promotie en degradatie in de amateurreeksen.

Seraing blijft toch in 1B bij faillissement KVO

LEES OOK TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfers Lukebakio en De Ketelaere'

Als binnen enkele dagen beslist wordt dat KVO definitief geen proflicentie krijgt, dan is volgens Sudpresse het eerste gevolg dat Seraing alsnog in de Challenger Pro League mag blijven. Les Métallos zouden als voorlaatste in de eindafrekening in principe degraderen naar eerste nationale, maar zouden weer opgevist worden als KVO uit de reeks verdwijnt.

De precieze gevolgen voor de amateurreeksen zijn nog niet duidelijk, ook omdat er nog geen zekerheid is over Patro Eisden. Zij moesten dinsdag hun dossier pleiten en kregen daarbij wel een positief advies, waardoor zij wellicht wel hun licentie zullen krijgen.

Ook gevolgen voor promotie en degradatie in amateurreeksen

Bij de voetbalbond grijpen ze wel al in. Zo laat Cercle Brugge weten dat de wedstrijd tussen Jong Cercle en Sporting Hasselt in de eindronde van tweede nationale voorlopig uitgesteld wordt. "De reden voor het uitstel is dat er op vandaag nog geen zekerheid bestaat of de wedstrijd nog enig sportief belang heeft. In principe zullen namelijk zowel Jong Cercle als Sporting Hasselt promoveren naar 1ste amateurklasse", klinkt het.

LEES OOK Hasselt doet voormalige nummer twee Gouden Schoen voorstel

Dat hangt echter af van de afwikkeling van de dossiers van Patro en KVO. "Voorlopig wordt de wedstrijd opnieuw ingepland op donderdag 23 mei om 20u. Indien begin volgende week echter zou blijken dat er geen sportief belang aan de wedstrijd hangt, zal de wedstrijd ook niet meer gespeeld worden." En ongetwijfeld zal daar het domino-effect slechts beginnen.

POLL: Vind je het logisch dat Seraing weer opgevist zou worden?

Meest recent

RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

12
12
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

10
10
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

76
76
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

395
395
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

59
59
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

17
17
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

21
21
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

33
33
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

75
75
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

262
262
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

276
276
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

840
840
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

181
181
'Volgende gegadigde meldt zich voor goudhaantje Club Brugge'

De voornaamste bron van inkomsten blijft het uitgekiend transferbeleid, maar ook de eigen jeugd doet ...

400
400
Fink vreest opdoffer: steunpilaar KRC Genk buiten strijd?

Zondag staan er met Club Brugge-Standard en de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union opnieuw ...

360
360
Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

De kogel is door de kerk: Club Brugge neemt het in de achtste finales van de Champions League op ...

274
274
'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

644
644
'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Na de uitschakeling in de Europa League kan Anderlecht zich voortaan volledig toeleggen op de ...

418
418
Goudhaantje Talbi doodeerlijk: “Een beetje teleurgesteld”

Club Brugge heeft met Chemsdine Talbi weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De buitenspeler deed ...

475
475
Leko met de handen in het haar vlak voor Club Brugge

Standard Luik moet op speeldag 27 van de Jupiler Pro League op bezoek bij Club Brugge. De Rouches ...

499
499

Meer sportnieuws