Assistent doet boekje open over rode kaart Hayen

door
Assistent doet boekje open over rode kaart Hayen

Club Brugge heeft zondag een enorme stap richting een negentiende landstitel gezet door te gaan winnen op Anderlecht. Het mag daardoor als leider aan de slotspeeldag beginnen en moet er enkel voor zorgen dat het niet verliest van Cercle Brugge om kampioen te worden.

Blauw-Zwart beleefde dus een vrijwel perfecte avond in het Lotto Park, alleen was er één smetje op de zege. Nicky Hayen viel immers een zeldzame keer uit zijn rol en pakte twee gele kaarten wegens hevig protest. Daardoor moest de trainer de rest van de wedstrijd volgen vanuit de tribune en zal hij ook tegen Cercle niet op de bank mogen plaatsnemen.

Hayen riep niets beledigend

LEES OOK ‘Club Brugge gaat uit z’n dak door superaanwinst’

Dat is uiteraard een aderlating voor Club. Wellicht zal zijn assistent Michiel Jonckheere opnieuw de honneurs moeten waarnemen, want de voormalige trainer van de U18 kwam zondagavond ook al de pers te woord staan.

Volgens Jonckheere was er maar weinig aan de hand bij de rode kaart van Hayen. "Het is jammer dat Nicky werd uitgesloten, want hij had niets beledigends geroepen", vertelde hij immers op de website van Club.

Spelers bleven taken trouw uitvoeren

Al zag Jonckheere dat Club ook zonder Hayen zijn opdracht wist te volbrengen. "Op het laatste was het een kwestie van overleven en proberen om er een paar keer uit te komen op de counter. Dat is ook gebeurd maar jammer genoeg konden we daar geen tweede goal uit puren. Maar we zijn ook niet meer in de problemen gekomen", merkte hij op.

LEES OOK Transferstunt bij Club Brugge: "Ik zie mezelf nog hier"

"Alles werd uitgevoerd wat gevraagd werd, waardoor we een mature zege boekten. Het was vooral ook een collectieve overwinning", besloot Jonckheere nog. En zo staat Club plots op één punt van een titel die niemand voor mogelijk gehouden had.

POLL: Was de uitsluiting van Hayen streng?

Meest recent

Anderlecht-aanwinst droomt luidop: "Samenspelen met Lukaku"

RSC Anderlecht maakt zich op voor een erg drukke transferzomer. De eerste aanwinst voor volgend ...

0
0
Antwerp FC ondersteboven: ’stunttransfer’ gaat compleet fout

Rosen Bozhinov, de veelbelovende Bulgaarse verdediger die Antwerp FC vorig jaar binnenhaalde als ...

73
73
KV Mechelen gerustgesteld: "Voorlopig zit ik goed hier"

KV Mechelen droomt nog stilletjes van een Europees ticket dit seizoen. Dat is zeker nog mogelijk, ...

68
68
'Topclubs op scherp: Bakayoko aan spotprijsje op te halen'

Vorig weekend werd PSV wellicht definitief uit de titelrace in de Eredivisie geslagen. Het ging met ...

26
26
Standard verrast: A-CAP vindt toch akkoord voor overname

De voorbije maanden werd er druk gespeculeerd over de toekomst van Standard. A-CAP was immers op ...

187
187
Geen promotie? RWDM reageert op licentieproblemen

In de Challenger Pro League zit de reguliere competitie in zijn laatste rechte lijn. In de laatste ...

124
124
'Standard verbaast met bizarre transferzet'

Bij Standard is er grote onzekerheid over hoe de toekomst eruit zal gaan zien. De Rouches kregen dan ...

145
145
Anderlecht ziet toptalent prestigieuze bekroning krijgen

De voorbije weken werd er regelmatig pijnlijk vastgesteld dat het Anderlecht op dit moment ontbreekt ...

118
118
'Sensationele wending: Salah keert zijn kar over toekomst'

De voorbije maanden krioelde het van de geruchten omtrent de toekomst van Mohamed Salah. Het ...

75
75
Nieuwe Penders? Genk haalt talentvolle keeper binnen

KRC Genk staat bekend voor zijn uitstekende keepersopleiding, met Mike Penders als laatste product ...

310
310
'9 clubs moeten nog wachten op proflicentie'

De lente is in het land en in het Belgische voetbal betekent dat ook dat de tijd gekomen is om de ...

204
204
Anderlecht heeft beet: contract tot medio 2028

Bij RSC Anderlecht moet Olivier Renard de komende weken en maanden héél veel knopen ...

119
119
De Conde over Karetsas: "Zij informeren wél vaak"

Konstantinos Karetsas is met afstand het grootste talent op de Belgische velden. De jonge ...

159
159
Transferstunt bij Club Brugge: "Ik zie mezelf nog hier"

Bij Club Brugge gaan ze wellicht héél veel aanbiedingen krijgen voor hun topspelers. ...

451
451
Droomtransfer voor STVV? "Mag exotisch zijn"

Bij STVV gaan er in de zomer uiteraard ook de nodige uitgaande transfers plaatsvinden. Zo is er Rein ...

99
99
Standard boekt verrassende transfer bij KRC Genk

Standard wacht vruchteloos op een overname, maar door de nodige perikelen omtrent A-Cap is er daar ...

133
133
Knaltransfer Matte Smets: 'Drie clubs in de markt'

Matte Smets is een van de allerbeste aankopen van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De centrale ...

433
433
'Transfer voor Mbangula: betaalbaar prijskaartje bekend'

Het einde van het seizoen nadert met rasse schreden en dus beginnen vele clubs al hun zomermercato ...

55
55
'Overmars liet zich kaas van brood eten door Anderlecht'

Het dreigen nog lange play-offs te worden voor Antwerp, dat vorig weekend een 5-1 om de oren kreeg ...

253
253
De Ketelaere onder vuur in Italië: Mannaert reageert

Charles De Ketelaere kreeg in de voorbije interlandperiode zijn kans van Rudi Garcia bij de Rode ...

330
330

Meer sportnieuws