Ivan De Witte geeft zijn grootste fout toe bij AA Gent

door
Ivan De Witte geeft zijn grootste fout toe bij AA Gent

Ivan De Witte heeft na 25 jaar afscheid genomen als voorzitter van AA Gent. Hij sprak in het clubblad WigWam ook zelfkritisch over zijn mooie passage. Hij gaf aan wat zijn grootste fout was als voorzitter.

Ontslag Jess Thorup

"Ik heb dat al vaker gezegd: we hadden Jess Thorup niet mogen ontslaan. Daarna kwam de aanstelling van Laszlo Bölöni, een goede trainer, maar niet voor deze club, hij was een totale miscast. En dan de aanstelling van Wim De Decker die, met alle respect, op dat moment niet de kwaliteit had van een T1 aan de Belgische top”, verklaart De Witte.

"Dat waren drie desastreuze maanden, het najaar van 2020. Toen hebben we Hein gevraagd om weer orde op zaken te komen stellen, en dat heeft hij ook gedaan. Uiteindelijk heeft die periode van foute beslissingen dus niet zo lang geduurd, maar ze is de mensen wel bijgebleven”, vertelt De Witte.

Terug richting Belgische top

Alleen ging het nadien ook niet al te best. In de jaren voor die grote fout speelde AA Gent steevast in de Champions’ Play-Offs (Play-Off 1). Nadien haalden de Buffalo’s deze competitie nooit meer en moesten ze telkens in de Europe Play-Offs (Play-Off 2).

Kunnen ze volgend jaar wel weer aansluiting vinden met de Belgische top?

POLL: Gaat AA Gent met Baro weer aansluiting vinden met de top vier?

Meest recent

Nieuwe patron bij Rode Duivels? “In de vorm van zijn leven”

Onder Rudi Garcia zijn de Rode Duivels aan een nieuw hoofdstuk begonnen. De Franse keuzeheer is van ...

1
1
Renard zit niet stil: ‘Anderlecht contacteert JPL-smaakmaker’

RSC Anderlecht zit niet stil en is al bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal komende zomer ...

15
15
Courtois deelt gigantische klap uit bij Real Madrid

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. In de beker kreeg concurrent ...

62
62
Union grijpt zwaar in: statement en duidelijkheid Genk-incident

Union SG won met 1-2 op het veld van KRC Genk, maar na afloop werd er vooral gediscussieerd over ...

321
321
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Club Brugge wint én verliest'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

306
306
Simons verrast: Anderlecht-verstoteling maakt indruk

Westerlo speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk op het veld van Standard Luik. De Kemphanen staan ...

157
157
Bizar sprookje: Belgische held zag niets: “Maakte geen reet uit”

In Nederland pakte Go Ahead Eagles voor het eerst in de clubgeschiedenis de beker. In de finale ...

21
21
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won ...

140
140
Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

Kevin De Bruyne neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Manchester City. De afgelopen tien ...

189
189
‘Anderlecht baalt, verrassende Belg is beste van 2025’

RSC Anderlecht liet Lucas Stassin in 2023 voor een appel en ei naar Westerlo vertrekken. De ...

142
142
Vrouw Josip Weber brengt pakkend eerbetoon: "De droom was..."

Josip Weber is ongetwijfeld één van de meest aimabele aanvallers die er ooit in ons ...

175
175
Club Brugge velt blessureverdict Mignolet én Nilsson

Club Brugge staat weer aan de leiding van de Jupiler Pro League. In de Champions Play-Offs zit ...

292
292
'Club zet zich schrap: Ajax en co willen spelmaker wegroven'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende jeugdspelers met succes te lanceren bij de ...

264
264
Union keihard aangepakt: "Op geen manier goed te praten"

Union SG is op indrukwekkende wijze aan de Champions' Play-Offs begonnen. De Brusselaars wisten hun ...

216
216
Alderweireld maakt straffe belofte over Antwerp-comeback

Antwerp FC is bezig aan een belabberde campagne in de Champions' Play-Offs. Daar speelt de ...

156
156
Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam: "Kan niet anders"

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang met duels tegen ...

253
253
Vandenhaute buiten? "Kans bestaat dat het deze keer lukt"

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs. Bij een groot deel van ...

451
451
'Man United dropt PL-bom: transfer van 70 miljoen'

Manchester United plaatste zich in extremis voor de halve finales van de Europa League, maar blijft ...

108
108
Titelstrijd déze week beslist? "Dan is de kampioen bekend"

Sinds afgelopen weekend heeft de Jupiler Pro League een nieuwe leider, zo nam Club Brugge de macht ...

658
658
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

RSC Anderlecht toont opnieuw interesse in Ahmed Touba, de 27-jarige centrale verdediger van KV ...

421
421

Meer sportnieuws