Extra seizoen Mertens: Galatasaray maakt exact salaris bekend

door
Extra seizoen Mertens: Galatasaray maakt exact salaris bekend

Dries Mertens kwam tijdens het voorbije EK niet in de plannen van bondscoach Domenico Tedesco voor. Nochtans speelde de aanvaller een meer dan degelijk seizoen bij Galatasaray. En daar wordt hij nu ook voor beloond met een contractverlenging.

Mertens was jarenlang een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels en maakte ook deel uit van de spelersgroep voor het WK 2022. Maar vervolgens nam Tedesco het roer over, wat geen goede zaak was voor de ervaren aanvaller. Sinds de Italiaanse Duitser de plak zwaait werd Mertens niet meer opgeroepen.

LEES OOK 'Zomertransfer Dolberg krijgt vorm: eerste club in actie'

De Leuvenaar kondigde nochtans geen pensioen als international aan en blijft in principe beschikbaar. Maar Tedesco rekent duidelijk niet meer op hem. "Ik heb een heel goed gesprek gehad met Tedesco. Het is mooi dat de bondscoach naar Istanbul is gekomen. En hij heeft alles ook duidelijk uitgelegd", zei Mertens daarover.

Twee jaar op rij kampioen

De kans dat hij ooit nog in het shirt van de nationale ploeg te bewonderen zal zijn, is dus behoorlijk klein. Nochtans is de 37-jarige het voetballen allerminst verleerd. Ook afgelopen seizoen was hij opnieuw van waarde bij zijn club Galatasaray, waarmee hij voor het tweede jaar op rij kampioen werd in Turkije.

In totaal kwam hij in actie in een 50-tal wedstrijden, waarvan het merendeel als titularis. Daarin was hij goed voor 12 doelpunten en 19 assists. Voor die prestaties wordt Mertens nu op gepaste wijze beloond. Via de officiële kanalen maakte Galatasaray namelijk bekend dat zijn overeenkomst verlengd is tot eind volgend seizoen.

Tandem met Batshuayi

LEES OOK De Cuyper tijdbom doet Club Brugge daveren

Mertens gaat in Istanbul dus op zoek naar zijn derde landstitel op rij. Daarnaast willen hij en zijn club een goede beurt maken in de vernieuwde Champions League. Hij krijgt er alvast het gezelschap van een landgenoot bij. Zo maakte de Turkse kampioen begin deze week ook de komst van Michy Batshuayi bekend.

Naar Turkse gewoonte speelde Galatasaray overigens open kaart over het salaris dat Mertens zal opstrijken. In wat allicht zijn laatste seizoen als profvoetballer wordt, zal hij netto 2.9 miljoen euro opstrijken. Bonussen en premies niet meegeteld.

POLL: Mertens had in de EK-selectie moeten zitten ...

Meest recent

Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

16
16
'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

39
39
‘Union hakt knoop door: toekomst cultheld Burgess bekend’

Christian Burgess is bij Union SG uitgegroeid tot een cultheld op de Belgische velden. De Engelsman ...

18
18
Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

23
23
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

91
91
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

65
65
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

102
102
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

276
276
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

96
96
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

111
111
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

557
557
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

139
139
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

306
306
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

761
761
Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Hoewel het in Genk meteen met 4-0 onderuit ging mag AA Gent zich voor het eerst sinds 2019 nog eens ...

618
618
'De Condé heeft beet: KRC Genk overtuigt toptarget'

Hoewel de titelrace momenteel alle aandacht opeist werkt KRC Genk achter de schermen ook al aan de ...

467
467
'Gheysens houdt uitverkoop: Antwerp in de etalage?'

Antwerp begon aan de play-offs met een kansloze 5-1 nederlaag tegen Union. Ook buiten de lijnen viel ...

648
648
Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

De kop is eraf. Afgelopen weekend betekende het startschot van de Play-Offs in onze competitie. Ook ...

226
226
Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

567
567
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

474
474

Meer sportnieuws