Nieuwe 'uitblinker' bij STVV? "La Liga is de grote droom"

door
Nieuwe 'uitblinker' bij STVV?

Bij STVV kenden ze een fantastisch seizoen 2023-2024. Dat heeft wel gevolgen gehad op de transfermarkt, want de smaakmakers werden weggeplukt. Maar andere jongens kunnen zich daardoor dit seizoen gaan tonen. Zo is er onder meer Kahveh Zahiroleslam. VoetbalNieuws zat aan tafel met de jonge aanvaller.

We waren onlangs te gast in het Nederlandse Wageningen, waar STVV in een prachtige setting op zomerstage was. Kahveh Zahiroleslam staat voor een tweede seizoen bij STVV, nadat hij het vorig jaar meer dan degelijk deed.

LEES OOK STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Kahveh, hoe verloopt de voorbereiding?

"We werken hard om klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. Het is uiteraard altijd wat wennen met een nieuwe trainer, maar de coach en zijn technische staf zijn zeer slim. Je merkt dat ze echt begaan zijn met het ontwikkelen van jonge spelers en dat is zeer goed voor onze jonge groep."

Is het anders werken met Lattanzio dan onder Fink?

LEES OOK Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

"Uiteraard zijn er verschillen, want elke coach heeft zijn eigen filosofie. Er zijn echter ook gelijkenissen, want Fink en Lattanzio willen snel, aanvallend voetbal spelen."

Opvallend: jullie spelen in de oefenmatchen met twee aanvallers.

"Dat is uiteraard anders, want je hebt nu een partner naast je in de aanval. Daardoor moet je als spits ook anders spelen en andere kwaliteiten tonen. Voor ons als aanvallers kan dit systeem wel een voordeel zijn."

"Als je alleen in de spits staat, moet je veel werk verrichten en sta je soms wat meer op een eiland. Je neemt het vaak op tegen twee of zelfs drie verdedigers, maar met twee centrumspitsen kan je de taken verdelen. De ene kan voor de diepgang zorgen, de andere kan in de bal komen. Het zorgt voor meer complementariteit in de aanval. Het klopt dat we verschillende types hebben in de aanval. Dat is goed, want zo kunnen we ook van elkaar leren."


Lattanzio volgde Fink op bij STVV.

Lattanzio werkte in de VS. Sprak je daar over met hem?

"We hebben een beetje over het Amerikaanse voetbal gesproken, maar ook niet al te veel."

Even over de nationale ploeg. Heb je contact met de mensen van de Amerikaanse voetbalfederatie?

"Ik heb nog geen contact gehad met mensen van de federatie, dus ik weet ook niet of ze mij volgen (lacht). Misschien wel, misschien niet. Ik weet het niet (lacht)."

Dacht je even aan de Olympische Spelen of is het WK 2026 een doel?

"Ik heb er niet echt aan gedacht, neen. Ik ben immers nog nooit uitgenodigd om aan te sluiten bij de groep, dus momenteel denk ik niet aan het nationaal team. Het WK 2026 is zeker een ambitie die ik heb. Het zou ongelooflijk zijn om een WK te mogen meemaken, maar dan ook nog een wereldbeker die zal plaatsvinden in het land waar ik ben opgegroeid. San José, de stad waar ik opgroeide, is een van de gaststeden van het WK. Het zou fantastisch zijn als ik daar zou kunnen spelen op het WK 2026. Maar het is nog ver weg en ik moet nog héél veel stappen zetten als ik deel wil uitmaken van de selectie voor het WK."

Je kan ook nog kiezen voor Iran. Polsten zij al eens?

"Het klopt dat ik voor Iran kan kiezen, maar ook hier: ik heb nog niets van hen gehoord. Ik focus mij vooral op STVV en dan zien we wel wat de toekomst zal brengen met het nationaal elftal. Ik heb ook nog geen definitieve keuze gemaakt omtrent de Verenigde Staten of Iran. We zien wel."

Heb je contact met de andere Amerikaanse jongens in de Jupiler Pro League? 

"We hebben voor en na een match wel eens contact met elkaar. Er is veel onderling respect. Als Amerikaan is het niet altijd makkelijk om in Europa te spelen, maar we gunnen elkaar zeker het succes in het Europese voetbal."


Zahiroleslam wil dit seizoen bevestigen en nog beter doen.

Terug naar STVV. Hoe kijk je terug op je eerste jaar bij de club?

"Het was een goed eerste jaar. Ik zie het vooral als een goede basis om verder op te bouwen, maar ik ben zeker nog niet tevreden. Ik leg de lat graag hoog en ik kijk vooral naar de zaken waarin ik nog kan verbeteren. Het is mijn mindset dat het altijd beter kan en je moet jezelf de vraag durven stellen of het niet beter kan. Zo kan je ook groeien als speler."

Hoe kwam STVV eigenlijk bij jou terecht?

"Ik had een connectie met Thorsten Fink, waardoor ik op proef kon komen bij STVV."

Ik kan me voorstellen dat de stap van universiteitsvoetbal naar de JPL pittig was…

"Het was een grote stap, maar niet zozeer op het fysieke vlak. Universiteitsvoetbal in de Verenigde Staten is ook heel fysiek, maar technisch minder onderlegd. Het is een combinatie van de twee waarin je je moet aanpassen."

"Het algemene niveau ligt in België een stuk hoger. De spelers zijn fysiek sterker, slimmer en technischer. In die drie aspecten moet je als speler stappen zetten, maar ik kwam vorig jaar in een heel goede ploeg terecht. We hadden toen ook een zeer goede trainersstaf en we speelden op een manier waardoor ik mij snel kon ontwikkelen als voetballer."

Je scoorde vorig jaar tegen Club Brugge, AA Gent én Union SG. Je houdt blijkbaar wel van de grote matchen. Ligt er daar meer ruimte? 

"Ik denk dat het daardoor komt, ja. Als je naar onze matchen van vorig jaar kijkt, dan zag je dat we tegen ploegen als Westerlo of RWDM soms tot 70% balbezit hadden. Zij wisten dat we de bal graag hadden en gingen diep terugzakken. Maar tegen de grote clubs is dat anders, want zij willen zelf de bal. Daardoor is kan je je als aanvaller wel tonen tegen die ploegen."

"Daarnaast weet ik, dat ik als een goede dag heb, ik het elke verdediger uit de Jupiler Pro League wel moeilijk kan maken. Dan ben ik een taaie tegenstander. Ik geniet ervan als ik de ploeg mee bij de hand kan nemen in dergelijke matchen en het was dan ook bijzonder leuk dat ik mij vorig seizoen in die topmatchen kon tonen, mede door het vertrouwen dat ik kreeg van mijn ploegmaats."

Is het spelen op de korte ruimte iets waarin je nog progressie kan boeken?

"Het is uiteraard heel leuk om te scoren tegen de grote ploegen, maar je speelt meer matchen tegen de zogenaamd mindere ploegen. Ik moet daarin nog constanter worden en ook nog wat aspecten aan mijn spel toevoegen. Zodat ik een completere spits kan worden. Ik wil komend seizoen niet alleen meer scoren, maar ook balvaster worden. Dat ik een zeer moeilijk te bespelen aanvaller wordt."


STVV zag met Steuckers & co heel wat kwaliteit vertrekken.

Vorig jaar was een topseizoen. Kunnen jullie dat herhalen ondanks het spelersverloop?

"Waarom zouden we geen uitdager voor een Europees ticket kunnen zijn? We moeten proberen die zesde plaats zo lang mogelijk in het vizier te houden, wat vorig seizoen bij momenten aardig lukte. We hebben een goed team, goede coach en de sfeer in de groep is echt top. Dat laatste valt zeker niet te onderschatten. Je mag de beste spelers hebben, maar als die sfeer in een groep niet geweldig is, dan zal je niet de gewenste resultaten boeken."

Leeft het in de groep dat er toch wel een aantal sterkhouders zijn die de club verlieten?

"Neen, niet echt. Als iemand vertrekt, dan vertrekt die. Dat hoort bij het voetbal. We wensen hem dan veel succes. Het is wel jammer als je goede spelers ziet vertrekken."

Wat zijn jouw persoonlijke doelstellingen?

"Ik wil vooral beter worden en nog efficiënter worden. Ik had vorig jaar nog meer kunnen scoren. Het voordeel is dat dit mijn tweede jaar is bij STVV en ik ken de competitie daardoor een stuk beter. Ik verwacht dat ik beter ga presteren."

Je hebt nog een contract voor één jaar. Zijn er gesprekken om dit open te breken?

"Het klopt dat ik nog een jaar contract heb bij STVV. Mijn makelaar praat daarover, voorlopig niks nieuws. Ik hoor het wel (lacht)."

Heb je een competitie waar je ooit graag zou willen spelen?

"La Liga. Ik keek er vroeger altijd naar met mijn broer en vader. Als ik ooit in La Liga zou voetballen, dan zou de cirkel rond zijn voor ons allen (lacht)."

En een favoriete speler?

"Ik heb niet één favoriete speler, maar ik zie mij vooral als een ‘leerling van het voetbal’. Ik kijk heel veel voetbal. Aanvallers, uit heden en verleden, die ik wel bewonder zijn de Braziliaanse Ronaldo, Adriano, Van Basten, Shevchenko en nu heb je Isak, Zirkzee… Ik kijk veel beelden en dan kijk ik naar hoe zij bewegen, scoren en dergelijke. Daar probeer ik wat dingen van op te pikken."

Tot slot. De eerste match is in en tegen Anderlecht, maar zonder fans. Is dat een voor- of nadeel? 

"Vorig jaar speelden we onze beste matchen op verplaatsing bij de grote ploegen. We speelden ons spel en hielden geen rekening met de omstandigheden. Neem de match op Anderlecht. We speelden daar een van onze beste helften van het seizoen. Anderlecht werd zelfs uitgefloten na 45 minuten. We moeten zonder angst naar daar trekken. Het klopt dat we een andere spelersgroep hebben, maar we moeten ons spel spelen. Soms kan je dergelijke ploegen ook nerveus maken als je ze zelf gaat aanvallen, in plaats van achterover te leunen en hen te laten aanvallen."

In onderstaand bericht kan je via Instagram een kort relaas terugzien van de oefenstage van STVV.

POLL: Gaat Zahiroleslam dit seizoen knallen bij STVV?

Meest recent

Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

18
18
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

26
26
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

11
11
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

19
19
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

93
93
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

174
174
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

35
35
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

25
25
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

39
39
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

39
39
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

287
287
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

166
166
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

59
59
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

42
42
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

210
210
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

88
88
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

197
197
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

139
139
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

221
221
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

425
425

Meer sportnieuws