‘Foket met de staart tussen de benen naar Anderlecht’

door
‘Foket met de staart tussen de benen naar Anderlecht’

Thomas Foket staat mogelijk op het punt om naar Anderlecht te verhuizen. Sporting, op zoek naar een nieuwe rechtsback na het mislukken van een eerdere poging om Hugo Siquet aan te trekken, ziet Foket als een goede optie.

Foket is na zes seizoenen niet meer de eerste keuze bij Reims, waar hij nog een jaar onder contract ligt, en hij staat open voor een overstap naar Brussel. Dit zou kunnen betekenen dat Louis Patris, momenteel back-up op de rechtsbackpositie, mogelijk vertrekt.

LEES OOK 'Anderlecht dumpt dure flop: opvallende oorzaken bekend'

Foket heeft in het verleden bewezen een solide speler te zijn en zou Anderlecht zowel op rechtsback als eventueel op linksback van waarde kunnen zijn.

Foket plan-B na Siquet

Meer dan twee jaar geleden deed Anderlecht een eerste poging om Thomas Foket binnen te halen, maar toen slaagde Sporting er niet in om hem los te weken bij Stade Reims.

Enkele maanden na de paars-witte interesse verlengde Foket zijn contract in de Champagnestreek tot medio 2025. Eind vorig seizoen verloor hij echter zijn plaats bij Reims aan Abdoul Koné.

LEES OOK 'Hubert dient genadeschot toe: exit bij Anderlecht op komst'

Anderlecht wil Foket nu verlossen van zijn situatie en volgens L’Avenir zou dit dossier snel een positief resultaat moeten opleveren. Sporting is op zoek naar een nieuwe rechtsback, aangezien Killian Sardella (Werder Bremen) en Louis Patris (Venezia en andere clubs) interesse genieten van elders.

De Franstalige krant meldt dat Hugo Siquet de gedroomde rechtsback was van Brian Riemer, maar Anderlecht kon de aanbieding van Club Brugge (3 miljoen euro) niet overtreffen. Foket heeft nog maar één jaar contract bij Reims en staat open voor een transfer naar Brussel.

Patris het slachtoffer van komst Foket?

Volgens Het Nieuwsblad zijn er al gesprekken geweest over de cijfers, maar moeten Anderlecht, Stade Reims en Thomas Foket nog tot een akkoord komen.

De krant meldt dat Louis Patris daarom waarschijnlijk zal vertrekken uit het Lotto Park, mogelijk op huurbasis, terwijl Sardella zijn contract verlengt. De mogelijke komst van Foket biedt ook perspectieven voor de positie van linksback.

Ludwig Augustinsson is de eerste optie van Anderlecht, maar het dossier van de Zweed blijft complex en moeilijk. Foket heeft in het verleden ook op de linksbackpositie gespeeld en kan daar mogelijk van waarde zijn in het team van Brian Riemer.

“AA Gent en Anderlecht zijn mijn twee grote liefdes”

In mei 2022 had Anderlecht grote problemen op de rechtsbackpositie. Michael Murillo overtuigde amper als basisspeler onder Vincent Kompany, en zijn doublure Killian Sardella werd al vroeg afgeschreven na een dramatische wedstrijd tegen Union SG.

Anderlecht was op dat moment al enige tijd bezig met het in kaart brengen van potentiële rechtsbacks, en Thomas Foket (Stade Reims) was toen één van de kandidaten.

Foket had bovendien een speciale band met Anderlecht: toen hij nog onder contract stond bij Dilbeek, trainde hij ooit mee bij de U19 van Sporting. “België zal altijd een optie blijven”, vertelde hij destijds aan Het Nieuwsblad. “AA Gent en Anderlecht, dat zijn mijn twee grote liefdes.”

Foket was een vaste waarde bij Stade Reims en zijn sterke prestaties wekten de belangstelling van clubs zoals Parma en Olympique de Marseille. Ondanks de interesse van Anderlecht, bleek het echter onmogelijk om Foket bij Reims los te weken, en kwam de transfer naar Brussel niet tot stand.

Na zes jaar speelt Foket zijn basisplaats kwijt bij Reims

Thomas Foket wordt in de Champagnestreek naar waarde geschat, waar hij erg standvastig en consequent presteert. Hij blinkt er niet uit met kwieke dribbels of versnellingen, maar de tienvoudige Rode Duivel was in de voorbije zes seizoenen ontegensprekelijk een stabiele factor in Frankrijk: indien fit, dan speelde Foket altijd.

Behalve eind vorig seizoen, toen hij zijn basisplaats kwijtspeelde aan Abdoul Koné.

Wij kennen Foket allemaal van zijn uitstekende periode als aanvallende rechtsachter bij AA Gent. Door hem de ganse flank te laten aflopen, kon Hein Vanhaezebrouck zijn spelsysteem perfectioneren tot in de puntjes.

De fysieke kwaliteiten van Foket zijn dan ook van een erg hoogwaardig niveau. “Foket is zo’n speler die door een muur zou gaan. In de loopoefening in stervorm was hij altijd één van de beste”, zei ex-teammanager van KV Oostende Bart Brackez aan Krant van West-Vlaanderen.

Foket werd in 2013 voor één seizoen verhuurd aan de kustploeg. Foket leerde in Frankrijk ook beter verdedigen, waardoor hij er een completere en betere verdediger werd.

POLL: Foket past bij Anderlecht

Meest recent

Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

11
11
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

5
5
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

11
11
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

47
47
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

36
36
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

26
26
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

122
122
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

59
59
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

21
21
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

47
47
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

135
135
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

260
260
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

36
36
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

55
55
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

47
47
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

347
347
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

188
188
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

63
63
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

48
48

Meer sportnieuws