Antwerp-bestuur brengt De Roeck stevig in nesten

door
Antwerp-bestuur brengt De Roeck stevig in nesten

Royal Antwerp FC is dit seizoen geen titelkandidaat. Dat mogen we concluderen na de competitiestart en de mercato. Trainer Jonas De Roeck valt niet te benijden, want hij werd allerminst geholpen door zijn sportieve en financiële bazen.

Defensie en middenveld in orde

Antwerp zag deze zomer met George Ilenikhena, Jürgen Ekkelenkamp, Mandela Keita, Ritchie De Laet, Owen Wijndal, Chidera Ejuke, Soumaïla Coulibaly, Eliot Matazo en Alhassan Yussuf heel wat spelers vertrekken die toch belangrijk waren voor de ploeg. De Roeck kreeg met Ayrton Costa, Rosen Bozhinov, Tjaronn Chery, Denis Odoi, Jairo Riedewald en Dennis Praet er ook wat versterking bij.

Achteraan is het degelijk in orde. Er is met de jonge Bozhinov maar een extra centrale verdediger, Engels is opgegeven in Antwerpen. Er mag dus niks gebeuren met Toby Alderweireld of Zeno Van den Bosch. Of Odoi of Riedewald zouden er al moeten depanneren. Zij speelden daar in het verleden ook al. Op de flank zit het wel goed met Bataille, Costa en Corbanie, al had er idealiter nog een linksachter extra mogen komen. Maar De Roeck kan Odoi op rechts of links posteren en Bataille kan eventueel op links uit de voeten in geval van nood.

Op het middenveld heeft De Roeck de meeste opties: Praet, Chery, Odoi, Doumbia en Riedewald. Daarachter zitten een aantal jonge talenten. Aangezien Antwerp geen Europees voetbal speelt moest de kern niet zeer breed zijn, maar De Roeck moet ook hopen dat Riedewald een meerwaarde gaat zijn en fit blijft. Dat laatste is al jaren een probleem. 

Offensief géén weelde

Vooraan werd de coach niet geholpen. Daar is Antwerp zwaar verzwakt. Er kwam immers aanvallend niéts bij en met Ejuke en Ilenikhena verloor de Great Old toch twee smaakmakers. Janssen, Kerk en Balikwisha dragen de ploeg en indien allen fit is dat nog steeds Belgische top. Ondrejka, Valencia en Udoh zijn de doublures.

Vooral Ondrejka lijkt een speler te zijn die wel eens kan doorbreken dit seizoen. De Roeck moet hopen dat Valencia eindelijk eens écht toont dat hij een speler voor de Belgische top is en Udoh krijgt de zware taak om een goede doublure te worden voor Janssen.

Mogelijke opstelling indien iedereen fit is: Lammens, Costa, Alderweireld, Van den Bosch, Bataille/Odoi, Odoi/Doumbia, Praet, Chery, Balikwisha, Janssen, Kerk. 

Conclusie: Antwerp kende vorig jaar al een pover seizoen in de Belgische competitie en de ploeg is niet versterkt. Vergeet niet dat Vermeeren in januari ook vertrok, zonder dat er toen een definitieve vervanger werd gehaald. De Great Old heeft een zeer smalle kern en De Roeck moet hopen dat hij gedurende het hele seizoen héél weinig blessures zal hebben in zijn selectie. De vaste 11 zijn zeker sterk genoeg om de top zes te halen, maar als er daar 2-3 jongens zouden wegvallen, wordt het zeer moeilijk. Play-Off 1 halen zou voor De Roeck & co een zeer geslaagde uitkomst zijn. Antwerp heeft duidelijk een stap moeten terugzetten. Zonde.

CR

POLL: Is Antwerp verzwakt uit de transferperiode gekomen?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

32
32
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

61
61
Van der Vaart voorspelt wel héél opvallend Eredivisie-einde

PSV kwam afgelopen weekend niet in actie, maar de Nederlandse topclub zag dat Ajax met 4-0 verloor ...

34
34
Standard Femina wint beker en deelt Anderlecht ferme tik uit

Bij de dames stond er vandaag de bekerfinale tussen Standard en RSC Anderlecht op het programma. De ...

98
98
Blunder van AA Gent? "Rode Duivels is een optie"

Belgische ploegen kijken al wat vaker in de eigen groententuin en dat is positief. Maar het kan ...

113
113
Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Als er één team verdiende te ...

280
280
Vandenbempt verklaart waarom Genk verloor van Union

Union SG won met 1-2 van KRC Genk. De Brusselaars doen zo volop mee voor de titel en Racing Genk zag ...

259
259
Kompany glundert: droomaanwinst is plots gratis op te pikken

Vincent Kompany is dit seizoen met Bayern München op weg naar de landstitel. Dichtste ...

80
80
Na Anderlecht-kritiek komt Dendoncker met heuglijk nieuws

Leander Dendoncker speelt dit seizoen op huurbasis bij RSC Anderlecht. De verdediger kreeg echter al ...

136
136
Sadiki over incident KRC Genk-Union: “Ik moet er om lachen…”

Union SG won op het veld van KRC Genk en zo gaat de titelstrijd tussen drie clubs: Club Brugge, KRC ...

312
312
‘Renard doet superkoopje: Anderlecht akkoord met toptalent’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal op de zomermercato weer ...

468
468
Guardiola verrast: "Ik ben niet fair geweest met Doku"

Manchester City kan deze week een gouden zaak doen met het oog op kwalificatie voor de Champions ...

109
109
Gent likt wonden: "Moeilijkste moment uit carrière"

Dat het verschil tussen de eerste drie en laatste drie in de Champions' Play-Off dit seizoen enorm ...

115
115
Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

85
85
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

180
180
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

147
147
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

799
799
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

168
168
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

152
152
Pijnpunt bij Antwerp: Ulderink en spelers in discussie

Antwerp wist zondag wel zijn eerste puntje te pakken in de Champions' Play-Off, maar veel reden tot ...

251
251

Meer sportnieuws