Joos pronostikeert CL Club Brugge: "Alles meer is straf"

door
Joos pronostikeert CL Club Brugge:

Na de interlandbreak trekt het clubvoetbal zich de komende dagen weer op gang. Daarbij is het vooral uitkijken naar de start van de Champions League volgende week. In de vernieuwde league phase mag er met Club Brugge één Belgische vertegenwoordiger zijn kunnen tonen.

Blauw-Zwart hoopt ook door de league phase te raken, maar een makkelijke opdracht wordt dat niet. In het nieuwe format spelen de 36 deelnemers elk acht wedstrijden en worden ze in één klassement gegoten. Op het einde van de rit stoot de top acht meteen door naar de achtste finales, terwijl de nummers negen tot en met 24 een play-off spelen. De twaalf laatste teams vliegen uit Europa.

Meer dan zeven punten wordt moeilijk voor Club

Club weet dus wat het moet doen, maar kreeg al bij al toch een lastig programma voorgeschoteld. Het opent zijn campagne volgende woensdag met een thuiswedstrijd tegen Dortmund en treft daarna nog achtereenvolgens Sturm Graz (uit), AC Milan (uit), Aston Villa (thuis), Celtic (uit), Sporting CP (thuis), Juventus (thuis) en Manchester City (uit).

In MIDMID ziet Filip Joos het niet al te optimistisch in voor Club. Hij vermoedt dat ze vrede zullen moeten nemen met slechts zeven punten uit die acht wedstrijden. "Alles meer is heel straf gespeeld, denk ik", zegt hij. "Ik hoop op meer, maar..."

Pech met uit- en thuiswedstrijden

Joos ziet dat de landskampioen niet echt gediend werd door de loting van de thuis- en uitwedstrijden. "Met Celtic thuis en Sturm Graz thuis zou ik naar tien punten gaan. Maar op Celtic gaan winnen... De laatste keer dat ik daar was, heb ik Hugo Broos drie muren horen kapot roepen. 3-0 na een kwartier... Dat heb ik nooit meegemaakt. Het is ondertussen al lang geleden, maar dat zou ik toch niet te makkelijk inschatten."

Vele fans hopen dat er in de thuismatchen tegen Aston Villa en Sporting punten geraapt kunnen worden. "Dat is niet onmogelijk. Maar Aston Villa is wel een betere ploeg dan Club, daar zijn we het toch over eens? Chapeau als je daar iets tegen haalt. Maar als je realistisch blijft: alles meer dan zeven punten is knap."

POLL: Hoe hoog mag Club Brugge mikken in de Champions League?

Meest recent

'Egyptische goalgetter op weg naar Jupiler Pro League'

Er is de laatste jaren alsmaar meer transferverkeer tussen België en de Verenigde Staten. Er ...

18
18
Dreyer spreekt over 'gedwongen' vertrek bij Anderlecht

Anderlecht blijft in de play-offs op de sukkel. Eén van de grootste pijnpunten van Paars-Wit ...

99
99
Promotie zorgt voor enorme stormloop bij La Louvière

La Louvière speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. Afgelopen weekend brak er een ...

85
85
'Opvallend gerucht over nieuwe versterking Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat transfers afronden. De Brusselaars zoeken versterking voor ...

123
123
'KRC Genk verliest toptalent aan Manchester United'

Bij KRC Genk vonden er een aantal wijzigingen plaats in de jeugdafdeling. Er zijn verschuivingen met ...

149
149
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch ...

305
305
'Megatransfers Mile Svilar én Alexis Saelemakers'

Mile Svilar en Alexis Saelemakers doen het zeer goed bij AS Roma. Het is dan ook de logica zelve dat ...

86
86
Leko over vernederende statistiek: "Spelers verdienen meer"

Standard is al jaren op de dool omwille van het wanbeleid van de mensen die er de afgelopen jaren ...

53
53
Hasi over verrassende basispion: "Heb mijn redenen"

RSC Anderlecht moet morgen winnen van AA Gent, anders is de crisis helemaal een feit. De fans ...

173
173
Mokerslag voor Milicevic: AA Gent verliest steunpilaar

Amper een paar dagen na de blamage in eigen huis tegen Club Brugge trekt AA Gent naar Anderlecht, ...

82
82
'Club Brugge maakt werk van in -én uitgaand verkeer'

Club Brugge gaat straks wellicht een bijzonder drukke zomer tegemoet. Vooral op het middenveld staat ...

283
283
'De Condé draait overuren: dubbelslag voor KRC Genk'

KRC Genk hoopt vurig om straks een vijfde landstitel in het clubbestaan te veroveren, maar met een ...

317
317
'Renard heeft beet: Anderlecht troeft Club Brugge af'

Het is tegenwoordig niet bepaald gezellig vertoeven in het Lotto Park, waar de supporters zich weer ...

615
615
'Totale uitverkoop bij AA Gent: viertal richting exit'

Met een tweeluik tegen Anderlecht in het vooruitzicht is het straks money time voor AA Gent in de ...

343
343
'Koopje voor Club Brugge: prijskaartje toptarget bekend'

Club Brugge nam zondag de koppositie over van KRC Genk en heeft tevens nog de bekerfinale tegen ...

408
408
Hasi verschaft nieuwe update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht pakte tegen Antwerp een eerste punt in de play-offs, al was er in het Lotto Park ...

225
225
'Done deal: KRC Genk heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk koploper af, al hopen de ...

714
714
Opvallend: 'Club Brugge wil toptransfer Anderlecht kapen'

In de Champions' Play-Offs is RSC Anderlecht veroordeeld tot een bijrol, en dus hebben de ...

927
927
Duivelse monstertransfer naar Real Madrid? “De beste keuze”

Verschillende Rode Duivels zitten in bloedvorm bij hun club, maar Youri Tielemans spant mogelijk de ...

300
300
Belgische sensatie heerst en laat Yamal en co achter zich

Lucas Stassin werd doorgestuurd bij RSC Anderlecht, maar bij Westerlo floreerde de aanvaller. ...

76
76

Meer sportnieuws