Lotto Park viert: tienkoppig Anderlecht pakt Europese zege

door
Lotto Park viert: tienkoppig Anderlecht pakt Europese zege

RSC Anderlecht heeft zich op fraaie wijze herpakt na de malaise van de vorige weken. Paars-Wit begon immers met een verdiende 2-1-zege tegen Ferencvaros aan de League Phase in de Europa League. De late rode kaart van Nilsson Angulo kon daar geen verandering in brengen.

Amper een week geleden besloot het paars-witte bestuur om afscheid te nemen van hoofdcoach Riemer. In afwachting van een opvolger werd jeugdcoach Hubert tijdelijk aangesteld als T1. In zijn eerste wedstrijd was er echter amper sprake van beterschap. Paars-Wit had dus niet echt veel vertrouwen voor de komst van de Hongaarse kampioen.

LEES OOK Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Maar Anderlecht begon goed aan de partij. Onder impuls van nieuwkomer Edozie kon Paars-Wit meteen voor het nodige gevaar zorgen. Maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout. Bovendien waren de voorzetten van de thuisploeg van ondermaatse kwaliteit. Naarmate de eerste helft vorderde kon Ferencvaros het evenwicht dan ook herstellen.

Blessure Amuzu

Coosemans echt in de problemen brengen, bleek dan weer te hoog gegrepen voor de bezoekers. Aan de rust stond het dan ook nog steeds 0-0. Vlak voor de pauze slikte Paars-Wit wel een vervelende tegenvaller. Zo moest Amuzu het veld andermaal verlaten met wat leek op een blessure aan de hamstrings. Angulo kwam hem vervangen.

Na de pauze viel er aanvankelijk weinig te beleven. Maar na goed een uurtje spelen kon het Lotto Park dan toch ontploffen. Na een goede combinatie kon Verschaeren uithalen aan de rand van de zestien. De bal leek houdbaar voor de doelman, maar ging aan de tweede paal toch binnen. Een bevrijdend doelpunt voor zowel Anderlecht als Verschaeren.

Spannende slotfase

LEES OOK Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

Niet veel later leek de wedstrijd helemaal gespeeld. Edozie versierde een strafschop en Dolberg zette de elfmeter netjes om. Desondanks maakte Paars-Wit het zichzelf nog lastig. Angulo werd immers van het veld gestuurd na een dubbele gele kaart, al was de tweede vrij licht gegeven. En met een mannetje minder tussen de lijnen slikten de Brusselaars zowaar nog een tegengoal. Uiteindelijk kwam RSCA echter met de schrik vrij en werd de 2-1-zege over de streep getrokken. Van een deugddoende zege gesproken.

De doelpunten:

POLL: Met een goede trainer gaat Anderlecht meedoen voor de titel ...

Meest recent

Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

5
5
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

38
38
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

39
39
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

69
69
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

199
199
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

80
80
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

99
99
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

505
505
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

131
131
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

277
277
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

663
663
Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Hoewel het in Genk meteen met 4-0 onderuit ging mag AA Gent zich voor het eerst sinds 2019 nog eens ...

540
540
'De Condé heeft beet: KRC Genk overtuigt toptarget'

Hoewel de titelrace momenteel alle aandacht opeist werkt KRC Genk achter de schermen ook al aan de ...

417
417
'Gheysens houdt uitverkoop: Antwerp in de etalage?'

Antwerp begon aan de play-offs met een kansloze 5-1 nederlaag tegen Union. Ook buiten de lijnen viel ...

600
600
Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

De kop is eraf. Afgelopen weekend betekende het startschot van de Play-Offs in onze competitie. Ook ...

216
216
Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

541
541
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

462
462
Pijnlijk: Sonck en Verheyen leggen Anderlecht-problemen bloot

Bij RSC Anderlecht staat er geen ploeg op het veld. Een selectie die al zo door elkaar werd geschud ...

309
309
Ezekiel (ex-RSCA en Standard) met héél verrassende transfer

Er was een tijd dat Ezekiel Imoh een groot talent was op de Belgische velden. Maar zijn ...

210
210
'Fabrizio Romano maakt volgende coach Real Madrid bekend'

Real Madrid kent een heel wisselvallig seizoen. Er waren bijzonder pijnlijke nederlagen tegen FC ...

172
172

Meer sportnieuws