Anderlecht zonder zorgen: de goudmijn is nog niet leeggehaald

door
Anderlecht zonder zorgen: de goudmijn is nog niet leeggehaald

Hein Vanhaezebrouck analyseerde RSC Anderlecht. "Is de bron van Neerpede opgedroogd? Verliezen ze niet te veel jeugdspelers, voor ze doorbreken, zoals Noah Sadiki?", was hij scherp. We gingen eens graven. VoetbalNieuws kwam tot de volgende conclusie. 

Stassin en Sadiki

Neen, de bron van Neerpede is allerminst opgedroogd. Het klopt wél dat RSC Anderlecht Lucas Stassin en Noah Sadiki vandaag de dag goed had kunnen gebruiken. Zij vulden de kassa voorlopig met respectievelijk 3,2 miljoen en 1,5 miljoen euro. Al zal dat voor Sadiki met de doorverkooppercentage nog oplopen. Daar sloeg RSCA de bal mis. 

LEES OOK 'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

Sommigen zullen aanhalen dat Ilay Camara (via RWDM naar Standard), Simion Michez (via Beerschot naar Slavia Praag) en Alonzo Engwanda (FC Utrecht) het ook goed doen, maar zij zetten een stap terug om er nadien een terug vooruit te zetten. Zij waren nog niet klaar voor de eerste ploeg. Al haalden we al aan dat Anderlecht misschien spelers meer moet uitlenen om ze daar in de gaten te houden. Dat was het plan met Marco Kana, maar die blijft maar op de sukkel met blessures. Iemand als Julien Duranville was dan weer onhoudbaar en werd voor een mooie som verkocht. 

Degreef, De Cat en Engwanda

Bij Anderlecht zetten Mario Stroeykens, Théo Leoni en Killian Sardella enorme stappen voorwaarts de afgelopen jaren. Leoni is de laatste speler die vanuit RSCA Futures is doorgebroken. Er kloppen ondertussen weer de nodige talenten aan. Tristan Degreef mocht al een aantal keren invallen en deed het goed tegen FCV Dender, en spelers als Nunzio Engwanda en Nathan De Cat (beiden 16 jaar) zaten al op de bank. Dit trio wordt het snelst in de eerste ploeg verwacht. Momenteel staat De Cat iets verder dan Engwanda. Hij traint vanaf heden voluit mee met de A-kern. 

Zij zijn de volgende talenten die moeten doorbreken bij Anderlecht. Je kan niet élk seizoen talenten laten doorstromen. Dat werkt immers ook in cyclussen. Anderlecht heeft nu heel wat talenten in de pijplijn zitten die zeker in de gaten moeten worden gehouden. Zo zijn Gassimou Sylla (16) en Jayden Onia Seke (15) ook twee spelers die nu al minuten vergaren in de Challenger Pro League. Die eerste scoorde zelfs al twee keer in de CPL. Of iets oudere jongens als Amando Lapage (19), Devon De Corte (18) en Ismaël Baouf (18) gaan doorbreken is nog een vraagteken. De Corte is een aanvallende middenvelder die al veel stappen voorwaarts zette en het afgelopen jaar een zeer goede ontwikkeling doormaakte.

LEES OOK Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Neerpede is nog steeds de toekomstige goudmijn van Anderlecht. Dat is nu al een zekerheid. De bron is zeker nog niet opgedroogd, dat is een feit.

CR

POLL: Gaan er de komende jaren nog talenten doorbreken?

Meest recent

'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

We haalden het na de transfer van Francis Amuzu aan: Nilson Angulo krijgt een (laatste?) kans om ...

40
40
STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

6
6
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

142
142
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

321
321
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

19
19
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

119
119
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

101
101
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

21
21
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

115
115
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

383
383
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

175
175
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

55
55
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

19
19
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

121
121
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

76
76
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

35
35
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

143
143
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

102
102
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

91
91

Meer sportnieuws