Sturm Graz als valstrik: kan Club Brugge deze must-win aan?

door
Sturm Graz als valstrik: kan Club Brugge deze must-win aan?

Met de ambitie om de top 24 te halen, moet Club Brugge minimaal 8 punten verzamelen om door te stoten naar de tussenronde van de Champions League. Na een verwachte nederlaag tegen Borussia Dortmund (0-3) is de druk hoog om de drie punten te pakken tegen Sturm Graz, dat op papier de zwakste tegenstander van de groep is.

Hoewel Club Brugge als torenhoge favoriet wordt beschouwd, met een aanzienlijk groter budget en marktwaarde, wordt er gewaarschuwd voor onderschatting. Sturm Graz, de Oostenrijkse landskampioen, heeft kwaliteiten die Club Brugge pijn kunnen doen. Het is voor hen ook een ‘must-win’ wedstrijd, wat betekent dat Club Brugge niet zomaar over hen zal lopen. 

Must win om top 24 te halen

Club Brugge bevindt zich in een zware Champions League-poule, waar ze worden gezien als de het kleine broertje tussen enkele Europese namen in het Europese voetbal. Ondanks deze uitdaging is Blauw-Zwart vastbesloten om te verrassen of stunten, zoals ze al eerder hebben gedaan.

"Onze ambitie blijft duidelijk: we willen de top 24 halen," benadrukte voorzitter Bart Verhaeghe. "De tussenronde halen is de doelstelling. Als dat lukt, zal dat een gigantische prestatie zijn."

Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge minimaal 8 punten verzamelen, 7,8 punten om exact te zijn. Na een verwachte nederlaag tegen Borussia Dortmund (0-3) in de eerste thuiswedstrijd, zal het vooral op verplaatsing moeten gebeuren.

Marc Degryse benadrukte al dat de duels tegen Celtic en Sturm Graz "must-win" wedstrijden zijn om hun Europese ambities levend te houden.

Club Brugge torenhoog favoriet: als ze dat nu willen of niet

Sturm Graz, de Oostenrijkse landskampioen, wordt op papier beschouwd als de zwakste tegenstander van Club Brugge in deze Champions League-poule. Voor de West-Vlamingen ligt de druk dan ook hoog om in dit duel punten te pakken.

Uit een cijfermatige vergelijking blijkt dat Club Brugge als favoriet aan de wedstrijd begint. De Europese coëfficiënt van Sturm Graz behoort, na debutant Stade Brest, tot de laagste van de 36 deelnemende teams, terwijl Club Brugge op de zestiende plaats staat, negentien plaatsen hoger.

Qua budget en marktwaarde heeft Club Brugge eveneens een duidelijk voordeel. De Belgische landskampioen opereert met een budget van 100 miljoen euro, bijna dubbel zoveel als dat van Sturm Graz. Ook de marktwaarde van de Club Brugge-selectie, geraamd op 137 miljoen euro, ligt ver boven die van Sturm Graz, met 68 miljoen euro.

Bovendien heeft Club Brugge elf keer deelgenomen aan de Champions League-poulefase, tegenover drie keer voor Sturm. Op sociale media heeft Club vijf keer zoveel volgers en ruim tweeënhalf keer meer abonnees.

Volgens Het Laatste Nieuws is het duidelijk: “De verschillen zijn dusdanig groot dat de Bruggelingen dé torenhoge favoriet zijn. Of ze dat nu willen of niet.”

Opgelet: Sturm wordt géén walk over

Sturm Graz wordt beschouwd als de zwakste van de acht tegenstanders van Club Brugge in hun Champions League-campagne. "Dan moet het al," voorspelde Ludo Vandewalle vooraf, waarmee hij benadrukte dat Club Brugge de drie punten moet pakken in Oostenrijk om uitzicht te houden op kwalificatie.

Het Laatste Nieuws omschrijft de wedstrijd zelfs als D-day: "Alles minder dan drie punten is een sof." Hoewel Sturm Graz als een haalbare kaart wordt gezien, zoals Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad opmerkt, waarschuwt hij voor onderschatting.

De Oostenrijkse club werd vorig seizoen kampioen, waarbij het RB Salzburg achter zich liet, en won bovendien de beker. Sturm heeft kwaliteiten die Club pijn kunnen doen, en de wedstrijd is voor hen net zo belangrijk: ook zij móeten punten pakken.

“Club zal er dus niet zomaar overheen lopen”, waarschuwt Van der Elst. "Het wordt geen makkie."

Ook Hein Vanhaezebrouck predikt voorzichtigheid in Het Nieuwsblad. “Er wordt nu van uitgegaan dat in Oostenrijk tegen Sturm Graz punten worden gepakt. Dat wordt geen walk over hoor. Thuis was dat evidenter geweest.”

POLL: Club Brugge zal winnen van Sturm Graz

Meest recent

Alderweireld maakt straffe belofte over Antwerp-comeback

Antwerp FC is bezig aan een belabberde campagne in de Champions' Play-Offs. Daar speelt de ...

8
8
Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam: "Kan niet anders"

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang met duels tegen ...

35
35
Vandenhaute buiten? "Kans bestaat dat het deze keer lukt"

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs. Bij een groot deel van ...

178
178
'Man United dropt PL-bom: transfer van 70 miljoen'

Manchester United plaatste zich in extremis voor de halve finales van de Europa League, maar blijft ...

66
66
Titelstrijd déze week beslist? "Dan is de kampioen bekend"

Sinds afgelopen weekend heeft de Jupiler Pro League een nieuwe leider, zo nam Club Brugge de macht ...

319
319
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

RSC Anderlecht toont opnieuw interesse in Ahmed Touba, de 27-jarige centrale verdediger van KV ...

241
241
Pijnlijke wake up-call Gent: "Sommige spelers beseften het niet"

AA Gent heeft zondag een flinke optater geïncasseerd in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

86
86
'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

Real Madrid sneuvelde vorige week op pijnlijke wijze uit de Champions League. Sindsdien wordt druk ...

267
267
Incident Genk-Union krijgt stevig staartje: Club grote winnaar?

Union SG deed zondagavond een gouden zaak door met 1-2 te winnen op het veld van KRC Genk, maar de ...

850
850
'Anderlecht pakt uit op transfermarkt: contract tot 2029'

RSC Anderlecht blijft maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en zal zijn niveau in aanloop naar ...

168
168
Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

194
194
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

152
152
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

769
769
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

98
98
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

103
103
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

222
222
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

600
600
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

290
290
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

316
316
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

496
496

Meer sportnieuws