Anderlecht 36 miljoen rijker dankzij Sociedad?

door
Anderlecht 36 miljoen rijker dankzij Sociedad?

Iets meer dan anderhalf jaar geleden zorgde Brian Riemer voor dé Europese stunt van RSC Anderlecht van de afgelopen tien jaar. RSCA schakelde Villarreal toen uit, dat in dat seizoen toch knap vijfde eindigde in La Liga. Die dag wisten twee spelers zich in de kijker te spelen. Dat is een voorbeeld voor andere spelers.

Debast en Verbruggen

Bart Verbruggen werd door Jesper Fredberg en Brian Riemer in doel gezet ten koste van Hendrik Van Crombrugge. Een beslissing die zeer goed uitpakte. De Nederlander was dat seizoen outstanding in een horrorjaar en speelde fantastisch in Europa. Hij pakte uit met tal van knappe reddingen en daardoor waren de clubs in Europa overtuigd. Door op dat podium zo te schitteren, speelde hij zich in de kijker. Verbruggen trok vier maanden later voor 20 miljoen euro naar Brighton & Hove Albion.

LEES OOK Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Die dag speelde ook Zeno Debast een dijk van een partij tegen de Spanjaarden. Hij was defensief sterk en toonde zijn voortreffelijke uitvoetballende kwaliteiten. RSCA zijn seizoen was enkele weken nadien gedaan, maar de centrale verdediger had genoeg indruk gemaakt in Europa. Eintracht Frankfurt en PSV hoopten hem weg te halen, maar Jesper Fredberg weigerde de aanbiedingen van 7 à 10 miljoen euro. Dat pakte goed uit, want na zijn sterke seizoen van vorig jaar (zonder Europees voetbal) werd hij voor 16 miljoen euro verkocht aan Sporting CP. 

Het zijn die matchen tegen tegenstanders van het kaliber van Villarreal die Verbruggen en Debast helemaal in de sportlights hebben gezet in Europa. Het is daarom geen toeval dat Jesper Fredberg afgelopen zomer aanbiedingen voor de smaakmakers weigerde. 

Stroeykens & co

Hij hoopt dat spelers als Killian Sardella, Yari Verschaeren, Mario Stroeykens en liefst ook Anders Dreyer en Kasper Dolberg in de Europa League prestaties kunnen leveren zoals Verbruggen en Debast dat deden tegen Villarreal. Real Sociedad is zo een eerste kans. De Spaanse club eindigde vorig jaar knap zesde. Dit seizoen draait het minder met een 14de plaats, maar daar stunten zou de marktwaardes van bepaalde jongens zeer goed doen.

LEES OOK Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Liefst schitteren een aantal van hen. We haalden al aan dat de spelers van RSCA serieus in waarde stegen sinds de komst van Fredberg naar Anderlecht. Kunnen een aantal van hen de laatste stap richting een toptransfer zetten? Het is alvast aan hen vanavond.

CR

POLL: Gaat RSCA net als in Villarreal ook stunten bij Sociedad?

Meest recent

Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

11
11
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

56
56
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

32
32
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

19
19
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

64
64
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

164
164
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

278
278
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

348
348
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

239
239
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

29
29
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

520
520
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

518
518
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

131
131
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

134
134
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

1293
1293
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

233
233
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

417
417
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

582
582
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

540
540
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

797
797

Meer sportnieuws