Geflopt bij Anderlecht, nu de ‘Roberto Baggio’ van de Serie A

door
Geflopt bij Anderlecht, nu de ‘Roberto Baggio’ van de Serie A

Bij RSC Anderlecht kenden ze twee jaar geleden een dramatische mercato. Spelers als Abdulrazak Ishaq en Amadou Diawara kregen ze nog altijd niet definitief weg. Eén van de spelers die toen ook in Brussel neerstreek, was Sebastiano Esposito. Hij doet het nu opvallend goed in de Serie A.

Anderlecht huurde Esposito met een dure aankoopoptie van Internazionale. Ze hoopten een nieuw verhaal zoals met Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee, maar dat viel dik tegen. Ook al kreeg de Italiaan al snel een eigen lied bij de fans, op het veld was hij geen succes.

LEES OOK: Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

Esposito toont zich in de Serie A

Esposito kreeg 21 matchen zijn kans. Al was hij ook regelmatig invaller, maar in die 754 minuten scoorde hij maar 2 keer. Zijn nukkige gedrag hielp ook niet mee en in januari werd hij al doorgestuurd door Jesper Fredberg, die toen pas arriveerde. De aanvaller ging naar de Italiaanse tweedeklasser Bari, waar hij in 15 matchen 4 keer scoorde en 2 assists uitdeelde.

Het seizoen nadien belandde hij bij Sampdoria. De balans in de Serie B was goed met 6 goals en 6 assists in 23 wedstrijden. De aanvaller maakte een progressie door en dit seizoen speelt hij in de Serie A. Bij Empoli is hij goed begonnen met 3 goals en 2 assists in 9 duels.

Moeilijke jaren bij FC Basel en Anderlecht

Zijn makelaar ziet in hem een speler à la Roberto Baggio, inzake stijl weliswaar. Uiteraard was die nog van een véél hoger niveau. "Sebastiano is door Antonio Conte bij Inter gelanceerd. Hij heeft een groot potentieel. Hij grapt altijd dat ik niks van voetbal snap, maar soms als ik hem zie spelen doet hij me denken aan Roberto Baggio. Hij heeft maar een paar jaar verloren door een paar fouten die hij maakte, maar hij moest volwassen worden", zei zijn makelaar Mario Giuffredi.

Bij Anderlecht was hij dat nog niet. "Ik heb een vurig karakter, bij Basel heb ik ruzie gehad met de Zwitserse coach, maar toen hebben ze hem eruit gegooid. Bij Anderlecht heb ik zes maanden gezeten. Brussel is leuk, het zijn georganiseerde clubs. Vanwege mijn karakter hebben ze me niet gewaardeerd, ik heb er een hoge prijs voor betaald. Ik ben lichtgeraakt, soms chagrijnig, maar zeker van mezelf", aldus de aanvaller. 

Bij Inter ligt hij nog een jaar onder contract. Volgens zijn makelaar gelooft de club nog in hem, maar of hij daar kan doorbreken… Dan zal hij dit seizoen toch een geweldig seizoen moeten kennen zoals Roberto Baggio vroeger vele jaren op rij deed in de Serie A.

Claudio Reulens

Gaat Esposito ooit doorbreken bij Inter?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

16
16
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

36
36
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

33
33
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

14
14
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

197
197
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

119
119
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

304
304
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

302
302
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

209
209
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

311
311
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

125
125
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

199
199
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

125
125
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

159
159
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

174
174
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

648
648
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

667
667
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

311
311
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

109
109
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

195
195
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

165
165
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

53
53
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

287
287

Meer sportnieuws