Geflopt bij Anderlecht, nu de ‘Roberto Baggio’ van de Serie A

door
Geflopt bij Anderlecht, nu de ‘Roberto Baggio’ van de Serie A

Bij RSC Anderlecht kenden ze twee jaar geleden een dramatische mercato. Spelers als Abdulrazak Ishaq en Amadou Diawara kregen ze nog altijd niet definitief weg. Eén van de spelers die toen ook in Brussel neerstreek, was Sebastiano Esposito. Hij doet het nu opvallend goed in de Serie A.

Anderlecht huurde Esposito met een dure aankoopoptie van Internazionale. Ze hoopten een nieuw verhaal zoals met Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee, maar dat viel dik tegen. Ook al kreeg de Italiaan al snel een eigen lied bij de fans, op het veld was hij geen succes.

Esposito toont zich in de Serie A

LEES OOK Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Esposito kreeg 21 matchen zijn kans. Al was hij ook regelmatig invaller, maar in die 754 minuten scoorde hij maar 2 keer. Zijn nukkige gedrag hielp ook niet mee en in januari werd hij al doorgestuurd door Jesper Fredberg, die toen pas arriveerde. De aanvaller ging naar de Italiaanse tweedeklasser Bari, waar hij in 15 matchen 4 keer scoorde en 2 assists uitdeelde.

Het seizoen nadien belandde hij bij Sampdoria. De balans in de Serie B was goed met 6 goals en 6 assists in 23 wedstrijden. De aanvaller maakte een progressie door en dit seizoen speelt hij in de Serie A. Bij Empoli is hij goed begonnen met 3 goals en 2 assists in 9 duels.

Moeilijke jaren bij FC Basel en Anderlecht

Zijn makelaar ziet in hem een speler à la Roberto Baggio, inzake stijl weliswaar. Uiteraard was die nog van een véél hoger niveau. "Sebastiano is door Antonio Conte bij Inter gelanceerd. Hij heeft een groot potentieel. Hij grapt altijd dat ik niks van voetbal snap, maar soms als ik hem zie spelen doet hij me denken aan Roberto Baggio. Hij heeft maar een paar jaar verloren door een paar fouten die hij maakte, maar hij moest volwassen worden", zei zijn makelaar Mario Giuffredi.

LEES OOK Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Bij Anderlecht was hij dat nog niet. "Ik heb een vurig karakter, bij Basel heb ik ruzie gehad met de Zwitserse coach, maar toen hebben ze hem eruit gegooid. Bij Anderlecht heb ik zes maanden gezeten. Brussel is leuk, het zijn georganiseerde clubs. Vanwege mijn karakter hebben ze me niet gewaardeerd, ik heb er een hoge prijs voor betaald. Ik ben lichtgeraakt, soms chagrijnig, maar zeker van mezelf", aldus de aanvaller. 

Bij Inter ligt hij nog een jaar onder contract. Volgens zijn makelaar gelooft de club nog in hem, maar of hij daar kan doorbreken… Dan zal hij dit seizoen toch een geweldig seizoen moeten kennen zoals Roberto Baggio vroeger vele jaren op rij deed in de Serie A.

Claudio Reulens

POLL: Gaat Esposito ooit doorbreken bij Inter?

Meest recent

Verrassing van formaat: ‘Man City kiest vervanger De Bruyne’

Het contract van Kevin De Bruyne bij Manchester City loopt aan het einde van het seizoen af. De ...

0
0
'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

18
18
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

76
76
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

56
56
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

46
46
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

43
43
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

170
170
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

219
219
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

449
449
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

57
57
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

137
137
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

362
362
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

630
630
Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

69
69
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

236
236
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

125
125
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

53
53
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

180
180
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

310
310
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

440
440

Meer sportnieuws