De nederlaag te veel: Man Utd zet Ten Hag op straat

door
De nederlaag te veel: Man Utd zet Ten Hag op straat

Manchester United beleefde zondag alweer een pijnlijke afgang door met 2-1 te verliezen van West Ham. Het blijkt de nederlaag te veel te zijn voor Erik ten Hag. De Nederlandse trainer lag al maanden onder vuur en werd maandag door zijn club op straat gezet.

In de Premier League beleefde United zijn slechtste start in de geschiedenis, met na negen speeldagen een schamele veertiende plaats met amper elf punten. Ook in de Europa League presteert het met drie gelijke spelen tegen Twente, Porto en Fenerbahçe ver onder de verwachtingen.

Man Utd ontslaat Ten Hag, Van Nistelrooij neemt over

Bovendien lijkt het elftal ook op voetballend en tactisch vlak amper progressie te maken en dat alles wordt Ten Hag nu fataal. Ondanks dat zijn contract in de zomer nog verlengd werd, wordt hij nu ontslagen. United laat weten dat assistent en clubicoon Ruud van Nistelrooij voorlopig zal overnemen.

Ten Hag was uiteindelijk net geen 2,5 jaar aan de slag bij Man Utd, dat hem in 2022 wegplukte bij Ajax. De Nederlander pakte wel twee prijzen met een League Cup in 2023 en de FA Cup vorig seizoen, maar tegelijk kon hij in de Premier League en Europa zelden overtuigen.

Geen progressie onder Nederlandse coach

Vorig seizoen eindigde United al op een schamele achtste plaats in de competitie en werd het uitgeschakeld in de groepsfase van de Champions League. Dit seizoen werd er door nieuwe minderheidsaandeelhouder INEOS opnieuw fors geïnvesteerd op de transfermarkt en kreeg Ten Hag met De Ligt en Mazraoui weer enkele oude chouchou's aangereikt, maar desondanks gingen de prestaties alleen maar in een dalende lijn.

De coach maakte de voorbije maanden bovendien ook niet altijd een goede beurt met enkele bizarre uitspraken. Daardoor werd er voorbije maanden al druk gespeculeerd over een ontslag en over wie Ten Hag zou kunnen opvolgen. Die zoektocht kan nu in alle hevigheid losbarsten.

POLL: Terechte beslissing van Man Utd?

Meest recent

Zeges Westerlo, Dender en OHL zetten PO2 weer op zijn kop

De Europe Play-Off blijft halfweg razend spannend. Het klassement werd op de vijfde speeldag nog ...

8
8
Patro en Stijnen mogen opgelucht ademhalen voor play-offs

Na het zinderende einde van de reguliere competitie vorig weekend gaan donderdag ook in de ...

16
16
'Fink grijpt in na 0 op 6: slachtoffer bekend'

De titelstrijd nam de voorbije week een stevige wending. Na zeven maanden onafgebroken aan de ...

136
136
'Egyptische goalgetter op weg naar Jupiler Pro League'

Er is de laatste jaren alsmaar meer transferverkeer tussen België en de Verenigde Staten. Er ...

63
63
Dreyer spreekt over 'gedwongen' vertrek bij Anderlecht

Anderlecht blijft in de play-offs op de sukkel. Eén van de grootste pijnpunten van Paars-Wit ...

163
163
Promotie zorgt voor enorme stormloop bij La Louvière

La Louvière speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. Afgelopen weekend brak er een ...

99
99
'Opvallend gerucht over nieuwe versterking Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat transfers afronden. De Brusselaars zoeken versterking voor ...

141
141
'KRC Genk verliest toptalent aan Manchester United'

Bij KRC Genk vonden er een aantal wijzigingen plaats in de jeugdafdeling. Er zijn verschuivingen met ...

173
173
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch ...

357
357
'Megatransfers Mile Svilar én Alexis Saelemakers'

Mile Svilar en Alexis Saelemakers doen het zeer goed bij AS Roma. Het is dan ook de logica zelve dat ...

94
94
Leko over vernederende statistiek: "Spelers verdienen meer"

Standard is al jaren op de dool omwille van het wanbeleid van de mensen die er de afgelopen jaren ...

56
56
Hasi over verrassende basispion: "Heb mijn redenen"

RSC Anderlecht moet morgen winnen van AA Gent, anders is de crisis helemaal een feit. De fans ...

181
181
Mokerslag voor Milicevic: AA Gent verliest steunpilaar

Amper een paar dagen na de blamage in eigen huis tegen Club Brugge trekt AA Gent naar Anderlecht, ...

90
90
'Club Brugge maakt werk van in -én uitgaand verkeer'

Club Brugge gaat straks wellicht een bijzonder drukke zomer tegemoet. Vooral op het middenveld staat ...

313
313
'De Condé draait overuren: dubbelslag voor KRC Genk'

KRC Genk hoopt vurig om straks een vijfde landstitel in het clubbestaan te veroveren, maar met een ...

355
355
'Renard heeft beet: Anderlecht troeft Club Brugge af'

Het is tegenwoordig niet bepaald gezellig vertoeven in het Lotto Park, waar de supporters zich weer ...

660
660
'Totale uitverkoop bij AA Gent: viertal richting exit'

Met een tweeluik tegen Anderlecht in het vooruitzicht is het straks money time voor AA Gent in de ...

361
361
'Koopje voor Club Brugge: prijskaartje toptarget bekend'

Club Brugge nam zondag de koppositie over van KRC Genk en heeft tevens nog de bekerfinale tegen ...

434
434
Hasi verschaft nieuwe update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht pakte tegen Antwerp een eerste punt in de play-offs, al was er in het Lotto Park ...

231
231
'Done deal: KRC Genk heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk koploper af, al hopen de ...

763
763

Meer sportnieuws