Jonge Belg stuurde PSV wandelen: "Sta achter die keuze"

door
Jonge Belg stuurde PSV wandelen:

Dezer dagen maken bij PSV enkele jonge Belgen het mooie weer. Johan Bakayoko groeide vorig seizoen uit tot een onbetwiste sleutelspeler, terwijl de voorbije maanden ook Matteo Dams helemaal doorbraak. Maar eigenlijk had ook een andere landgenoot in de plaats van die laatste kunnen staan.

Dams kreeg in de zomer zijn kans bij PSV 1 doordat er plots een nijpend vertrek aan verdedigers was door verschillende vertrekkers en blessures. Daardoor belandde de 20-jarige plots in de basiself als linksachter. Maar dat had ook een andere jonge, Belgische, linksvoetige verdediger kunnen zijn.

Willen stuurde PSV wandelen

In de zomer van 2023 trok PSV immers nog aan de mouw van Lukas Willen. De intussen 21-jarige ex-jeugdinternational was op dat moment net met Zulte Waregem uit de Jupiler Pro League gedegradeerd, maar had aan de Gaverbeek wel een basisplaats afgedwongen en een goede indruk gemaakt.

Willen besloot echter bij Essevee te blijven en speelt nog altijd met de West-Vlaamse club in 1B. "Een beslissing waar ik nog steeds achter sta", stelt hij echter in Het Laatste Nieuws. "Vorig seizoen heb ik het moeilijk gehad, dat geef ik graag toe. Want plots wordt er meer van je verwacht. Ik verlengde omdat ik wou meeschrijven aan het project dat hier werd uitgezet om snel weer te promoveren."

Hopen op promotie met Zulte Waregem

Die promotie kwam er uiteindelijk niet, vooral door een inzinking in de tweede seizoenshelft. Dit seizoen hoopt Zulte Waregem wel de terugkeer naar het hoogste niveau te forceren. Na elf speeldagen staan ze alvast netjes tweede en moeten ze leider RWDM enkel op basis van het doelsaldo laten voorgaan.

"Het lukte niet meteen, hopelijk zal het slechts uitgesteld zijn", hoopt Willen. "Maar ik ben de eerste om te beseffen dat onze huidige goede positie niks garandeert. Vorig seizoen stonden we halfweg op kop en liep het daarna helemaal fout. Nu draaien we bovenaan goed mee en dat willen we bestendigen."

POLL: Willen maakte de juiste keuze door bij Essevee te blijven...

Meest recent

'Man United dropt PL-bom: transfer van 70 miljoen'

Manchester United plaatste zich in extremis voor de halve finales van de Europa League, maar blijft ...

46
46
Titelstrijd déze week beslist? "Dan is de kampioen bekend"

Sinds afgelopen weekend heeft de Jupiler Pro League een nieuwe leider, zo nam Club Brugge de macht ...

107
107
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

RSC Anderlecht toont opnieuw interesse in Ahmed Touba, de 27-jarige centrale verdediger van KV ...

145
145
Pijnlijke wake up-call Gent: "Sommige spelers beseften het niet"

AA Gent heeft zondag een flinke optater geïncasseerd in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

47
47
'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

Real Madrid sneuvelde vorige week op pijnlijke wijze uit de Champions League. Sindsdien wordt druk ...

253
253
Incident Genk-Union krijgt stevig staartje: Club grote winnaar?

Union SG deed zondagavond een gouden zaak door met 1-2 te winnen op het veld van KRC Genk, maar de ...

609
609
'Anderlecht pakt uit op transfermarkt: contract tot 2029'

RSC Anderlecht blijft maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en zal zijn niveau in aanloop naar ...

126
126
Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

165
165
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

140
140
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

667
667
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

90
90
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

85
85
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

211
211
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

528
528
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

273
273
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

299
299
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

471
471
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

110
110
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

288
288
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

418
418

Meer sportnieuws