‘Explosieve toptransfer KRC Genk in januari’

door
‘Explosieve toptransfer KRC Genk in januari’

KRC Genk wil deze winter niet alleen zijn kern behouden, maar ook versterken. De Limburgers richten hun pijlen opnieuw op Yaimar Medina (20), een aanvallende linksback van Independiente Del Valle.

Een zomertransfer sprong nog af, maar nu ligt er naar verluidt een bod van 4 miljoen euro op tafel. Medina, bekend om zijn explosiviteit, dribbelvaardigheid en snelheid, zou de concurrentie met Joris Kayembe moeten aangaan. Of Independiente akkoord gaat, blijft afwachten.

4 miljoen euro voor moeilijk te realiseren piste

LEES OOK Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

KRC Genk heeft het ambitieuze plan om versterkt uit de eerstkomende wintermercato te komen. De Limburgers zijn niet van plan om belangrijke spelers te laten vertrekken - wat een traditie was tijdens de voorbije jaren - én ze willen de kern zelfs nog verder versterken.

Vooral op de linksback wordt er nog druk naar een concurrent gezocht voor Joris Kayembe. Een paar maanden geleden stond Yaimar Medina (20) van Independiente Del Valle al dichtbij een akkoord met de Genkies en volgens Het Belang van Limburg is de Ecuadoriaan nog steeds een interessante, maar wel heel moeilijk te realiseren piste.

LEES OOK Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

Volgens Ekrem Konur heeft Genk al een eerste bod ter waarde van 4 miljoen euro voor Medina overgemaakt. Of dat bod ook voldoende zal zijn om Independiente te overtuigen om mee te werken aan een transfer, zal echter nog moeten blijken.

Medina moest dé concurrent van Kayembe worden: einde in mineur

Eind augustus had KRC Genk al hun vizier gericht op Yaimar Medina als back-up voor de vaste linksback Joris Kayembe. De jonge Ecuadoriaan gold toen als de belangrijkste optie van de Limburgers, die eerder ook Angelo Preciado weghaalden bij Independiente Del Valle.

Toen was er nog geen akkoord op clubniveau en er werden er enkele andere opties warm gehouden. 

Enkele dagen voor het sluiten van de zomermercato besloot Genk dat Medina dé speler moest worden die Kayembe het vuur aan de schenen moest leggen. Toch bleef het een lastig en complex dossier.

Begin september kreeg de transfer van Medina een einde in mineur, nadat de deal in extremis was afgesprongen. Tegelijkertijd vielen ook nog andere opties weg op het eind van veel andere mercato’s, waardoor Thorsten Fink geen dubbele bezetting op links kreeg.

Volgt er deze winter een herkansing voor Genk?

Medina is een explosieve en aanvallende back

Yaimar Medina is een explosieve aanvallende linksback met uitstekende dribbelvaardigheden, voorzetten en balcontrole. Medina combineert techniek, snelheid en atletisch vermogen.

Ondanks zijn kleine postuur (1m78) voelt hij zich comfortabel met de bal aan de voet en opereert hij moeiteloos in de final third van het veld. Hij is tweebenig en wisselt vaak van flank tijdens de wedstrijd.

Hij is ook gevaarlijk voor het doel, dit komt door zijn ongelooflijke snelheid en wendbaarheid, waarmee hij een gevaar vormt in counters, vooral tegen een hoge defensieve linie. Medina is sterk in één-op-één-situaties, met goede balcontrole en dribbeltechniek.

Verdedigend is hij echter beperkter, vooral door zijn kleine postuur. Toch heeft Medina een goede werklust en snelheid, waardoor hij effectief is in de hoge pressing.

POLL: Genk moet Medina halen

Meest recent

Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

9
9
'KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen'

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

19
19
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

183
183
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

61
61
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

162
162
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

172
172
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

93
93
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

56
56
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

145
145
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

485
485
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

494
494
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

266
266
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

682
682
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

483
483
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

106
106
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

471
471
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

536
536
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

128
128
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

217
217
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

266
266

Meer sportnieuws