AA Gent klaart de klus: Europese overwintering binnen

door
AA Gent klaart de klus: Europese overwintering binnen

AA Gent heeft donderdagavond nog eens stevig uitgehaald in de Conference League. De Buffalo's haalden het op eigen veld immers met duidelijke 3-0-cijfers van Backa Topola. Daarmee werd het puntenaantal opgekrikt tot 9 stuks, waardoor de volgende ronde weer binnen handbereik is.

In de voorbije seizoenen was Gent telkens behoorlijk succesvol in de derde Europese clubcompetitie. Maar de huidige campagne verliep behoorlijk wisselvallig. Tijdens de eerste speeldag van de League Phase werd logischerwijs verloren op het veld van topfavoriet Chelsea FC, daarna volgende twee overwinningen.

LEES OOK Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Tijdens de vorige speeldag verloren de Buffalo's dan weer op bezoek bij FC Lugano. En dus konden ze zich donderdag geen misstap permitteren in de thuismatch tegen Backa Topola. Op papier mocht de huidige nummer acht van de Servische competitie echter geen problemen opleveren.

Voortvarende start

Dat bleek ook het geval, zeker omdat de bezoekers een helpende hand toestaken. Letterlijk zelfs. Na enkele minuten ging de bal al op de stip wegens handsspel, Dean trapte de elfmeter via de doelman binnen. Niet veel later pikte ook de onvermijdelijke Gandelman zijn treffer mee. Ook hij scoorde via de Servische keeper.

LEES OOK Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

Nog voor rust maakte Surdez er zelfs 3-0 van. Wederom na belabberd verdedigend werk van de bezoekers. Gent zag vervolgens zijn vierde treffer afgekeurd worden op aangeven van de VAR. Pas vlak voor rust kon ook Backa Topola dreigen. Het wist zelfs te scoren, maar die goal werd eveneens afgekeurd wegens offside.

Plek in top 24 binnen

In de tweede helft bleef Gent veruit de gevaarlijkste ploeg. Gandelman en Sonko lieten het echter na om de kloof verder uit te diepen. En wanneer de Serviërs dan toch eens de neus aan het venster staken, stond Roef telkens op de juiste plaats. Geen vuiltje aan de lucht dus in de nog niet half gevulde Planet Group Arena.

De ploeg van coach Vrancken trok de overwinning dan ook zonder grote problemen over de streep. Hierdoor telt Gent nu 9 op 18. Hierdoor zijn de Oost-Vlamingen zeker van een plek in de top 24, waardoor het geplaatst is voor de knock out-fase. Het behoudt zelfs een waterkans op de top 8. Dan moet het volgende week wel sowieso winnen op bezoek bij het Noord-Ierse Larne, de rode lantaarn met 0 op 15.

POLL: Het seizoen van Gent is tot dusver ...

Meest recent

Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

80
80
'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

83
83
‘Union hakt knoop door: toekomst cultheld Burgess bekend’

Christian Burgess is bij Union SG uitgegroeid tot een cultheld op de Belgische velden. De Engelsman ...

34
34
Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

43
43
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

132
132
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

86
86
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

114
114
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

327
327
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

106
106
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

131
131
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

586
586
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

146
146
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

336
336
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

858
858
Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Hoewel het in Genk meteen met 4-0 onderuit ging mag AA Gent zich voor het eerst sinds 2019 nog eens ...

680
680
'De Condé heeft beet: KRC Genk overtuigt toptarget'

Hoewel de titelrace momenteel alle aandacht opeist werkt KRC Genk achter de schermen ook al aan de ...

507
507
'Gheysens houdt uitverkoop: Antwerp in de etalage?'

Antwerp begon aan de play-offs met een kansloze 5-1 nederlaag tegen Union. Ook buiten de lijnen viel ...

701
701
Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

De kop is eraf. Afgelopen weekend betekende het startschot van de Play-Offs in onze competitie. Ook ...

230
230
Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

592
592
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

482
482

Meer sportnieuws