Anderlecht geeft toe: "Zij waren in beeld als trainer"

door
Anderlecht geeft toe:

RSC Anderlecht ontsloeg een drietal maanden geleden Brian Riemer. David Hubert nam over. Het was Wouter Vandenhaute die dit doordrukte. Dat bevestigde de club op de supportersvergadering van enkele weken geleden.

Riemer out, Hubert in

Riemer deed het vorig seizoen zeer goed bij Anderlecht. RSCA speelde tot op de laatste speeldag mee voor de titel. Het nieuwe seizoen werd echter zeer moeizaam in gang gezet. Vandenhaute drukte door voor een ontslag. Voorlopig lijkt dat een goede keuze te zijn geweest, want Hubert doet het goed in het Lotto Park. Op de vergadering kwam er meer uitleg over dat proces.

"Wie de nieuwe trainer kiest? De sportief directeur en de voorzitter, dat is altijd een collectieve beslissing. Dat was ook zo bij Mazzu. Nu kwam het idee voor David van de voorzitter, maar was wel een gedragen beslissing”, klinkt het. 

Mason en Wicky

"David heeft dan zelf zijn kans gegrepen om vast T1 te blijven. De andere namen (Raphael Wicky en Ryan Mason) kwamen via de scouting, waren zeer gedegen geanalyseerd en zijn beiden zeer goede coaches. Er waren in de laatste tien dagen drie opties: David, Mason, Wicky. Dat is de situatie, niets anders. En we hebben voor David gekozen."

Hubert was, zijn interimperiode meegerekend, ondertussen negentien matchen trainer van Anderlecht. Daarin wist Paars-Wit twaalf keer te winnen, speelden ze vijf keer gelijk en verloren ze slechts twee keer. Anderlecht scoorde 44 keer en incasseerde 13 tegengoals.

POLL: Maakte RSCA de goede keuze met Hubert?

Meest recent

Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

35
35
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

68
68
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

70
70
Van der Vaart voorspelt wel héél opvallend Eredivisie-einde

PSV kwam afgelopen weekend niet in actie, maar de Nederlandse topclub zag dat Ajax met 4-0 verloor ...

38
38
Standard Femina wint beker en deelt Anderlecht ferme tik uit

Bij de dames stond er vandaag de bekerfinale tussen Standard en RSC Anderlecht op het programma. De ...

106
106
Blunder van AA Gent? "Rode Duivels is een optie"

Belgische ploegen kijken al wat vaker in de eigen groententuin en dat is positief. Maar het kan ...

130
130
Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Als er één team verdiende te ...

285
285
Vandenbempt verklaart waarom Genk verloor van Union

Union SG won met 1-2 van KRC Genk. De Brusselaars doen zo volop mee voor de titel en Racing Genk zag ...

279
279
Kompany glundert: droomaanwinst is plots gratis op te pikken

Vincent Kompany is dit seizoen met Bayern München op weg naar de landstitel. Dichtste ...

92
92
Na Anderlecht-kritiek komt Dendoncker met heuglijk nieuws

Leander Dendoncker speelt dit seizoen op huurbasis bij RSC Anderlecht. De verdediger kreeg echter al ...

140
140
Sadiki over incident KRC Genk-Union: “Ik moet er om lachen…”

Union SG won op het veld van KRC Genk en zo gaat de titelstrijd tussen drie clubs: Club Brugge, KRC ...

322
322
‘Renard doet superkoopje: Anderlecht akkoord met toptalent’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal op de zomermercato weer ...

478
478
Guardiola verrast: "Ik ben niet fair geweest met Doku"

Manchester City kan deze week een gouden zaak doen met het oog op kwalificatie voor de Champions ...

113
113
Gent likt wonden: "Moeilijkste moment uit carrière"

Dat het verschil tussen de eerste drie en laatste drie in de Champions' Play-Off dit seizoen enorm ...

120
120
Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

87
87
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

185
185
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

148
148
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

809
809
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

170
170
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

157
157

Meer sportnieuws