Gentse schande: "Tegen een ploeg niveau eerste nationale"

door
Gentse schande:

De prestatie van AA Gent in de Conference League op donderdagavond zindert nog steeds stevig na. De Buffalo's gingen in hun laatste wedstrijd van de league phase met 1-0 onderuit bij Larne en dat had werkelijk niemand zien aankomen.

De Noord-Ieren hadden immers nog geen enkel punt gepakt, maar smeerden Gent een zeer dure nederlaag aan. Daardoor grepen de Buffalo's immers naast een plaats bij de eerste acht, wat hen 1,5 miljoen aan premies én directe kwalificatie voor de achtste finales kostte.

Gent onderuit tegen 'eerstenationaler'

LEES OOK Belgische topclub dacht aan Verlinden: "Misschien na OHL?"

Vooral de manier waarop een ontstellend zwak Gent zich liet ringeloren door Larne zorgt echter voor ontsteltenis. Zelfs over de taalgrens zijn ze snoeihard voor de Buffalo's.

"Gent heeft gespeeld tegen een ploeg van het niveau van eerste nationale. En dan toon je dit...", sneerde analist Alexandre Teklak bij RTBF. "Het is een aanfluiting voor alle spelers die zonder club zitten of einde contract zijn, voor alle jongens die lager spelen en ervan dromen om op een hoger niveau te spelen."

Onaanvaardbare prestatie

"Los van de verantwoordelijkheid van de trainer moet als speler op een gegeven moment toch je trots spelen", vindt hij ook. "Ik had zoiets nooit kunnen accepteren."

LEES OOK AA Gent kondigt op valreep nog twee vertrekkers aan

Vooral qua mentaliteit hebben de spelers van Gent zwaar tekortgeschoten. Er zal de komende dagen nog heel wat oplapwerk nodig zijn, want zondag moeten ze alweer vol aan de bak in de competitie tegen Standard.

POLL: Is de kritiek terecht?

Meest recent

Nog vertrek bij Club Brugge? Vanaken spreekt zich uit

Hans Vanaken heeft dinsdagavond voor de derde keer in zijn carrière de Gouden Schoen in ...

3
3
KV Kortrijk kondigt nog opmerkelijke transfer aan

In België is de transfermarkt sinds maandagavond dan wel gesloten, dat betekent niet dat ...

21
21
Fink droomt van bekerfinale: "Hopelijk maakt dat verschil"

Deze week worden de tickets voor de finale van de Croky Cup uitgereikt. Woensdagavond worden de ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Anderlecht vang bot'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

94
94
'Westerlo weet dure Sinan Bolat te verpatsen'

Vertrekkers bij KVC Westerlo. De Kemphanen ronden nog een aantal transfers af, dat maken ...

83
83
De Bilde: "Hij heeft meer talent dan Vazquez"

RSC Anderlecht hoopt Kasper Dolberg terug te kunnen opstellen tegen Royal Antwerp FC. De kans is ...

189
189
Belgische topclub dacht aan Verlinden: "Misschien na OHL?"

OH Leuven haalde stevig uit op de transfermarkt door Thibaud Verlinden weg te halen bij Beerschot. ...

175
175
"Er waren tien aanbiedingen voor Cyriel Dessers"

Cyriel Dessers is bij Rangers FC gebleven. De aanvaller werd gelinkt aan een overgang naar een ...

66
66
Kritiek op Renard: "Heel speciale mercato bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke mercato, zowel bij de eerste ploeg als RSCA Futures. ...

342
342
Fink: "Dat geeft een extra boost in de kleedkamer"

KRC Genk speelt vanavond de terugmatch van de Beker van België. In een uitverkochte Cegeka ...

172
172
Rapport Renard: gaf Anderlecht 'er een lap op'?

Olivier Renard heeft zijn eerste mercato bij RSC Anderlecht achter de rug. Welk oordeel kunnen we ...

291
291
Witsel en Mertens Rode Duivel? Garcia reageert

Het kan soms snel verkeren. Na het WK riepen de media allen in koor dat er verjonging nodig was. ...

333
333
PSV en Ajax halen nog stevig uit op de transfermarkt

In Nederland mochten ze nog een dag langer transfereren. PSV en Ajax hebben zich in de laatste uren ...

50
50
Fink kietelt Club Brugge: "Zo'n speler hebben zij niet"

Woensdagavond wordt het eerste ticket voor de bekerfinale uitgedeeld en dat levert een clash van ...

517
517
Club lacht in vuistje: dubbele optater voor Atalanta

Ook in Italië staat deze week bekervoetbal op het programma. Voor Atalanta BC draaide dat ...

290
290
Vrouw Wesley Sonck zorgt voor ophef bij Gala Gouden Schoen

Het prestigieuze Gala van de Gouden Schoen ging gisteren door in het nagelnieuwe casino van ...

688
688
Anderlecht-fans vol onbegrip na Gouden Schoen: "Pure diefstal"

Hans Vanaken won dinsdagavond zijn derde Gouden Schoen, maar dat zat er al een tijdje aan te komen. ...

751
751
'Totale transferwending Club Brugge: geldbuidel lag klaar'

De winterse transferperiode zit erop, bij landskampioen Club Brugge bleef het opvallend rustig aan ...

667
667
Anderlecht op toerental met ‘angstaanjagende’ transfer

Anderlecht verraste op de laatste dag van de wintermercato met de komst van Elyess Dao (18), een ...

432
432
Relletje in Spanje: Real Madrid stevig op zijn plaats gezet

De titelstrijd in de Spaanse Primera Division blijft razend spannend. Zeker omdat leider en ...

158
158

Meer sportnieuws