Geurtje aan gelijkmaker Club Brugge? Degryse velt verdict

door
Geurtje aan gelijkmaker Club Brugge? Degryse velt verdict

Club Brugge en KRC Genk werkten woensdag hun heenmatch af in de halve finales van de Croky Cup. Racing wist in de eerste helft op voorsprong te komen, maar Club kwam snel weer langszij. Al kwam er bij bezoekers wel het nodige protest na die tegentreffer.

In de finale avant la lettre stond de huidige top twee uit de Jupiler Pro League tegenover mekaar. De verwachtingen waren dan ook hooggespannen en in de eerste periode konden beide teams die ook inlossen. Zo werden de aanwezigen in het Jan Breydel-stadio getrakteerd op een meer dan aangenaam kijkstuk.

LEES OOK Degryse kan ogen niet geloven: “Reclame voor België!”

Club begon voor eigen volk het beste aan de wedstrijd en kon voor het eerste doelgevaar zorgen. Maar het waren wel de bezoekers die op voorsprong kwamen. Na een uitstekende voorzet van Jarne Steuckers wist Tolu Arokodare zijn tegenstander Joel Ordoñez af te troeven om de 0-1 binnen te werken. 

Geurtje aan gelijkmaker

De Ecuadoraanse verdediger van Club zou zijn foutje niet veel later wel rechtzetten. Na een hoekschop klom Ordoñez immers veel hoger dan Bryan Heynen en legde hij de gelijkmaker in het mandje. Daarmee stond meteen ook de ruststand vast na een erg aantrekkelijke eerste helft.

In het Genkse kamp verscheen er wel wat kritiek op de gelijkmaker. Christopher Bonsu Baah pakte zelfs geel voor protest omdat hij vond dat een voorafgaande fout op hem gefloten had moeten worden. Maar vooral de positie van Maxim De Cuyper zorgde voor Genks protest. De linksback ging namelijk tegen Mike Penders staan en verhinderde de doelman zo om verder achteruit te gaan.

Te weinig voor VAR

LEES OOK Degryse ziet één grote valkuil voor Club tegen Atalanta

Van een duidelijk blok was geen sprake, maar in de herhaling is wel te zien hoe De Cuyper eerst het contact met Penders wat gaat zoeken. Desondanks werd de treffer toch goedgekeurd door de VAR. En volgens analist Marc Degryse was dat uiteindelijk ook de juiste beslissing. "Ik vind dat De Cuyper daar niets doet. Hij staat daar en Penders loopt er tegenaan. Volgens mij zat Penders er gewoon niet bij. Dus ik vind het logisch dat hier niet op ingegrepen wordt", aldus Degryse bij VTM2.

POLL: Het doelpunt van Club had afgekeurd moeten worden ...

Meest recent

Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

6
6
'KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen'

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

17
17
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

175
175
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

59
59
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

160
160
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

168
168
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

92
92
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

56
56
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

145
145
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

484
484
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

494
494
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

265
265
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

679
679
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

482
482
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

106
106
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

470
470
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

535
535
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

128
128
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

216
216
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

266
266

Meer sportnieuws