Club Brugge is gewaarschuwd voor komende woensdag: Manchester City leeft weer. De Engelse kampioen herstelde zich van de pijnlijke nederlaag op PSG eerder deze week door in de Premier League de kraker tegen Chelsea naar zich toe te trekken. Ondanks een rampzalige start haalden ze het nog met 3-1.
Want de wedstrijd begon echt wel dramatisch voor City, dat na nog geen drie minuten al tegen een achterstand aan keek. Kersverse aanwinst Khusanov wou de bal terugkoppen op Ederson, maar deed dat te kort. Jackson onderschepte en bood Madueke de openingsgoal op een dienblaadje aan.
City herstelt zich na blunder Khusanov
City moest dus aan de bak op zoek naar de gelijkmaker. Dat deed het zonder de geblesseerde Doku en bankzitter De Bruyne, maar wel met Marmoush, nog zo'n aanwinst, naast Haaland in de spits. Vlak voor rust leverde die zoektocht resultaat op.
Drie minuten voor halfweg stond Gvardiol immers op de juiste plaats om een afgeweerd schot binnen te duwen. Na rust bleef City pushen voor een voorsprong, maar het had uiteindelijk wel de hulp van Robert Sanchez nodig om die te bekomen.
Ook Chelsea-doelman gaat aan het blunderen
Op een verre bal van Ederson kwam de Chelsea-doelman veel te ver uit zijn doel en belandde hij in niemandsland. Haaland profiteerde en lepelde de bal over Sanchez tegen de netten. Daarmee lag Chelsea tegen de touwen. In de slotminuten besliste Foden de match nog helemaal met de 3-1.
Dankzij die overwinning wipt City nu ook over Chelsea in het klassement en komen ze voorlopig weer de top vier binnen. De Blues zijn dan weer weggezakt naar de zesde plaats nadat ze maar één van hun vijf laatste matchen konden winnen.
Doelman zijn: soms leuk, soms niet zo leuk. 👍👎 pic.twitter.com/SzIBL0nQR5
— Play Sports (@playsports) January 25, 2025