In de Champions League kruist Club Brugge dinsdagavond de degens met Atalanta BC. Voor de spelers wordt dat opnieuw een ideale opportuniteit om zich in de kijker te spelen met oog op een zomertransfer. Niet in het minst voor de gegeerde Joel Ordoñez, die op weg lijkt naar een topcompetitie.
Blauw-Zwart speurt al enkele jaren de internationale markt op zoek naar ruwe diamanten die het via Club Nxt kan slijpen tot volwaardige profs. Binnen die optiek liet de Belgische kampioen in de zomer van 2022 zijn oog vallen op Ordoñez. De toen 18-jarige Ecuadoraan werd voor zo'n 4 miljoen euro weggeplukt bij Independiente del Valle.
Meteen werd duidelijk dat de centrale verdediger over heel wat intrinsieke kwaliteiten beschikt, maar ook dat hij nog grote stappen moest zetten in zijn ontwikkeling. Aanvankelijk deed Ordoñez dan ook vooral ervaring op bij de beloften. Maar naarmate hij meer en meer indruk maakte bij Club Nxt, mocht hij zich steeds vaker meten met de A-kern.
Seizoen van de doorbraak
Uiteindelijk zette Ecuadoraan ook definitief de stap naar de eerste ploeg. En vorig seizoen wist hij al behoorlijk wat minuten te sprokkelen. In de huidige jaargang is Ordoñez dan weer uitgegroeid tot een vaste steunpilaar. Al een heel seizoen toont hij zich een uiterst stabiele kracht. Niet in het minst op Champions League-niveau.
Inmiddels ontpopte de verdediger zich ook tot een vaste international van Ecuador. En dat terwijl hij nog altijd maar 20 jaar. Logischerwijs heeft de Brugse sterkhouder zich dan ook op de radar gespeeld van verschillende buitenlandse ploegen. In de voorbije weken werd hij bijvoorbeeld nadrukkelijk aan Chelsea FC gelinkt.
Extra push van landgenoot
De interesse van de Blues zou nog steeds actueel zijn. Het profiel van Ordoñez past dan ook binnen de nieuwe transferstrategie van de Londense club. Zo mikt Chelsea vooral op jonge spelers met een enorm groeipotentieel. Die worden vervolgens vastgelegd met jarenlange contracten, zodat de kosten gespreid kunnen worden over de looptijd van die contracten.
De belangstelling vanuit Stamford Bridge zou echter aan nog een factor te wijten zijn. Zo beweert TBR Football dat Moises Caicedo intern hamert op de komst van Ordoñez. De middenvelder is na een matig eerste seizoen uitgegroeid tot één van de absolute steunpilaren bij Chelsea. En hij zou zijn jonge landgenoot dus dolgraag zien komen. Afwachten of de sportieve leiding gehoor geeft aan die wens en weldra een concreet bod neerlegt.