RSC Anderlecht haalde Alexis Flips in 2023 binnen als belangrijke versterking, maar de Fransman kon de verwachtingen nooit inlossen. Na een tegenvallend seizoen en een mislukte uitleenbeurt aan Ankaragücü, moest hij vertrekken. Sporting Charleroi nam hem uiteindelijk over zonder transfersom, met een optie tot aankoop. Ondanks de steun van coach Rik De Mil kon Flips zich niet doorzetten. Concurrentie en gebrek aan impact hielden hem vaak op de bank. Zijn toekomst bij Charleroi lijkt onzeker, en een terugkeer naar Anderlecht komende zomer is waarschijnlijk. Flips blijft zoeken naar een nieuwe doorbraak in zijn carrière.
Alexis Flips voldeed niet aan de verwachtingen bij Anderlecht
RSC Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips toen ze hem in de zomer van 2023 voor 4 miljoen euro aantrokken van Stade Reims. Hij werd beschouwd als een sleutelspeler, een prominente aanwinst en mogelijk de ontbrekende schakel in het paars-witte project.
Alexis Flips zou de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval. Zijn eerste seizoen bij RSC Anderlecht verliep echter teleurstellend.
De Fransman presteerde onder de verwachtingen en moest afrekenen met stevige concurrentie van onder anderen Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren.
Na een teleurstellende uitleenperiode bij Ankaragücü moest de Fransman vorige zomer vertrekken om ruimte vrij te maken in het salarishuis van RSC Anderlecht. Een oplossing vinden voor de Franse middenvelder bleek echter allesbehalve eenvoudig.
Sporting Charleroi haalt Alexis Flips binnen
RC Lens toonde interesse, net als enkele clubs uit de Jupiler Pro League, maar zijn stevige salaris van één miljoen euro per jaar vormde een groot obstakel.
De Fransman trainde al enige tijd mee met de B-kern, en de club was zelfs bereid hem met verlies te laten gaan. “De club wilde wanhopig dat ik zou vertrekken”, zei Alexis Flips in een interview met Het Nieuwsblad.
Op deadline day van de zomermercato haalde Sporting Charleroi Alexis Flips binnen zonder transfersom en met een niet-verplichte aankoopoptie van 2,7 miljoen euro.
In ruil daarvoor dekken de Zebra’s zijn volledige salaris, wat met één miljoen euro per jaar niet gering is. Flips vond in Rik De Mil een coach met wie hij meteen een goed gevoel had. “Ik heb bijna het gevoel dat ik omga met een vriend die ik al heel lang ken”, vertelde hij aan Het Nieuwsblad.
Moeizame start bij Sporting Charleroi
Met Brian Riemer, de vorige coach van RSC Anderlecht, had de Fransman daarentegen geen goede band. “Zelden heeft een coach zoveel tegen me gepraat om me vervolgens zo weinig te laten spelen,” aldus Alexis Flips. “Op den duur vertrouwde ik hem niet meer.”
De tijdelijke overstap naar Sporting Charleroi betekende dat Flips niet meer rekende op een terugkeer naar RSC Anderlecht. “Als ik nu een goed seizoen speel of als de RSC Anderlecht-coach aanblijft, is mijn hoofdstuk bij RSC Anderlecht sowieso afgesloten.”
Volgens Flips was de kans 99% dat hij niet meer zou terugkeren naar RSCA.
Het verhaal van Flips bij Sporting Charleroi begon stroef, met slechts één basisplaats en zeven invalbeurten in zijn eerste tien wedstrijden. Wanneer hij speelde, had hij amper invloed op het spel. Vervolgens belandde hij steeds vaker op de bank of zelfs in de tribune.
Flips op een dood spoor
Alexis Flips kon zich enigszins beroepen op het excuus dat hij vorig seizoen nauwelijks wedstrijden speelde en kampte met een gebrek aan wedstrijdritme. Op training liet hij dagelijks zijn kwaliteiten zien, maar dat was niet voldoende.
Bovendien is concurrent Daan Heymans incontournable in het elftal van de Zebra’s. Ook op rechts krijgt hij de voorkeur boven Flips.
Hoewel Flips wordt gewaardeerd door Rik De Mil, is hij er nog niet in geslaagd om voet aan de grond te krijgen op Mambourg. Anderzijds wordt hem een gebrek aan inzet verweten, zowel op trainingen als tijdens wedstrijden, terwijl Sporting Charleroi juist spelers nodig heeft die alles geven voor het clublogo.
De kans lijkt dan ook bijzonder klein dat Sporting Charleroi de aankoopoptie van 2,7 miljoen euro zal lichten. Al zou zijn toekomst in het Zwarte Land er mogelijk rooskleuriger uitzien als zijn concurrenten Parfait Guiagon en Daan Heymans de club zouden verlaten.
Flips lijkt vast te zitten op een dood spoor bij Sporting Charleroi, en eind januari werd dat pijnlijk duidelijk. Tegen AA Gent besloot Rik De Mil om Marchodée Nzita, een linksback, en de jonge Quentin Benaets in te brengen op posities waar Flips had kunnen spelen.
“De druppel die de emmer deed overlopen”, schreef La Dernière Heure. “Een harde belediging voor Flips, terwijl zijn trainer hem de dag ervoor nog had geprezen op een persconferentie.”
Voorzitter Mehdi Bayat vindt het moeilijk om Flips als een flop te bestempelen. “Hij kreeg bijna geen kans. Voor mij is een flop een speler die minimaal vijf keer start en alle vijf keren slecht speelt,” aldus Mehdi Bayat aan La Libre.
Na 98 dagen zonder speelminuten kwam Alexis Flips in de voorbije twee speeldagen alsnog in actie voor Sporting Charleroi. Hij beleefde een zware periode na drie maanden zonder een minuut te spelen, maar wijst erop dat de coach zijn keuzes maakt.
Toch is het duidelijk dat Flips dit seizoen afmaakt bij Sporting Charleroi en volgende zomer terugkeert naar RSC Anderlecht.