De veelbesproken Masters of Madness zit erop. Imke Courtois was een trainerstrio met Janice Cayman en Justine Vanhaevermaet, maar in de finale stond Courtois er alleen voor. Haar team, Racing Pannakoek won uiteindelijk overtuigend van Bim Bam Bayern, de ploeg van Metejoor en Rik Verheye.
Racing Pannakoek had ervaren vedette en Antwerp-icoon Ritchie De Laet als leider, maar de echte uitblinkers waren ‘onbekende’ namen. Doelman Dries Vrancken en aanvaller Seppe Leysen stalen de show tijdens Masters of Madness én vooral in de finale.
Meesterzet Courtois
Sporza vindt dat Imke Courtois haar meesterzet nog voor het begin van het tornooi had gedaan door het duo Vrancken en Leysen binnen te halen. "Ik had mijn huiswerk vooraf goed gemaakt. We waren het er snel over eens dat zaalvoetballers een streepje voor zouden hebben. En met Dries als meevoetballende doelman zouden we constant een extra mannetje hebben."
Leysen werd topscorer van Racing Pannakoek en was een gesel voor elke tegenstander. "Ik wist dat Senne een uitstekende pivot is en moest de cirkel even rond maken", aldus Courtois die er in de finale als coach alleen voor stond. Cayman en Vanhaevermaet hadden sportieve plichten in Engeland. Zij volgden de finale wel mee vanop de iPad.
Flinke cashprijs
Racing Pannakoek heeft niet enkel de eer om als eerste winnaar van Masters of Madness geschiedenis te schrijven. Het won ook een cashprijs van 10.000 euro. "Het was een ongelofelijk avontuur. En even waardevol als de eindprijs zijn voor mij de vriendschappen die we hier hebben opgebouwd”, aldus Courtois over het concept van Dries Mertens en Jan Vertonghen.