Anderlecht dwingt Hasi in een hoek: nu moet hij leveren

door
Anderlecht dwingt Hasi in een hoek: nu moet hij leveren

RSC Anderlecht stelde Besnik Hasi aan als nieuwe trainer. Bij enkele waarnemers van het Belgische voetbal werden daar toch wenkbrauwen over gefronst. De coach moet zich terug bewijzen bij een topclub. Kan Hasi de negatieve spiraal ombuigen?

Besnik Hasi begon uitstekend aan zijn carrière als coach. Hij maakte Anderlecht onverwacht kampioen. Een nieuwe kroonprins onder de trainers was geboren. Hasi kreeg lof langs alle kanten. Maar bevestigen lukte niet.

LEES OOK Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

In de seizoenen nadien wist Anderlecht in Europa af en toe wel mooie resultaten neer te zetten, maar in de competitie draaide het vierkant. Er werd in twee seizoenen tijd geen prijs gepakt. Exit bij RSCA. Hasi vond wel snel onderdak. 

Niet geslaagd bij topclubs

Bij kreeg met Legia Warschau een Poolse topclub voor de kiezen. Hasi bleef er maar 18 matchen aan de slag. Balans: 5 zeges, 7 nederlagen en 6 draws. Het seizoen nadien kon hij door de contacten van zijn netwerk aan de slag bij Olympiacos: een zeer mooie uitdaging. Maar ook dat werd een flop. Elf matchen met daarin 6 zeges, 3 draws en 2 nederlagen.

Hasi was zo even 'verbrand' om bij topclubs aan de slag te gaan. Hasi ging even bezinnen en trok naar middenmoter Al-Raed in Saudi-Arabië. Daar bleef hij drie seizoenen en leverde Hasi bij een kleine club goed werk en mocht hij 96 matchen coachen. Dat leverde hem een toptransfer op naar Al-Ahli in Saudi-Arabië. Maar weer ging het mis bij een grotere club. Na amper 25 partijen en slechts 6 zeges was het einde verhaal. Hasi hoopte via België zijn carrière weer op de rails te krijgen. 

Ultieme kans voor Hasi

LEES OOK Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

Hij werd op véél plaatsen aangeboden, KV Mechelen hapte. Vorig jaar leverde Hasi er uitstekend werk en KVM kende een goed seizoen onder zijn bewind. Dit seizoen begonnen ze goed, maar nadien ging het helemaal mis. Er volgde een dramatische periode met maanden van slechte resultaten en Hasi ging verschillende keren flink uit de bocht met zijn communicatie.

Vorige zomer hoopte Hasi op een kans bij een topclub. AA Gent en KRC Genk kregen hem aangeboden, maar hapten niet. Anderlecht doet het nu wel. Hasi was bijna coach van Cercle Brugge en krijgt nu een kans bij een topclub. Elf matchen mag hij zich bewijzen. Grijpt Hasi die met beide handen? Het is een unieke kans, die hij zelf wellicht ook niet meer had verwacht op dit moment. Of zal het de zoveelste fout worden in het sportieve blunderboek van Anderlecht de afgelopen jaren? Spannend om volgen alvast.

POLL: Gaat Hasi slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Transferbom De Cuyper doet Club Brugge daveren

Maxim De Cuyper is een bepalende speler bij Club Brugge, met sterke prestaties in zowel de ...

91
91
'Totale metamorfose City: toekomstbeslissing De Bruyne'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup ten koste van ...

20
20
'Lamkel Zé maakt zich onmogelijk: STVV grijpt stevig in'

STVV zette afgelopen weekend een belangrijke stap richting het behoud. Met een zege op het veld van ...

66
66
'United en co in de rij: Club wil reuzentransfer van 35 miljoen'

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en kende zondagmiddag geen enkel probleem ...

227
227
'Stoelendans blijft duren: twee opvallende vertrekkers op Anderlecht'

RSC Anderlecht toont zich ook dit seizoen allerminst een baken van stabiliteit. In aanloop naar de ...

255
255
Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

223
223
'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

200
200
‘Union hakt knoop door: toekomst cultheld Burgess bekend’

Christian Burgess is bij Union SG uitgegroeid tot een cultheld op de Belgische velden. De Engelsman ...

113
113
Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

74
74
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

241
241
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

151
151
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

157
157
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

462
462
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

126
126
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

155
155
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

655
655
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

157
157
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

412
412
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

1201
1201
Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Hoewel het in Genk meteen met 4-0 onderuit ging mag AA Gent zich voor het eerst sinds 2019 nog eens ...

925
925

Meer sportnieuws