'Opvolger van Jutgla? Club Brugge wil peperdure spits'

door
'Opvolger van Jutgla? Club Brugge wil peperdure spits'

Club Brugge slaagde er donderdag niet in om het blok van Union te ontmantelen. Hier en daar wordt er reeds langer geopperd dat de landskampioen ondanks de weelde voorin nog wel wat extra aanvallende versterking kan gebruiken. Een mening die ook Dévy Rigaux toegedaan blijkt.

In januari verraste de sportief directeur vriend en vijand door geen vervanger van Andreas Skov Olsen in huis te halen. In plaats daarvan besloot Blauw-Zwart om het vertrouwen te gunnen aan Chemsdine Talbi. Niet geheel onterecht, zo bleek, al trok Nicky Hayen mede door zijn blessure de voorbije weken op de flank steevast de kaart van Ferran Jutglà.

LEES OOK: Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Club Brugge wil Sylla

Diep in de punt wist Gustaf Nilsson namelijk opnieuw een basisstek te veroveren, terwijl ook Romeo Vermant op de deur klopt. Bovendien zit er met Kaye Furo bij Club NXT nog een talentvolle spits in de wachtkamer. Toch lijkt het geen overbodige luxe om nog een goalgetter toe te voegen aan de kern. Zeker mocht Jutglà straks andere oorden opzoeken.

En dus tast Rigaux de markt af op zoek naar eventuele opportuniteiten. In dat opzicht heeft hij volgens AfricaFoot nu zijn oog laten vallen op Moussa Sylla, een 25-jarige Malinees die pas vorige zomer voor 2,5 miljoen van de Franse tweedeklasser Pau FC naar Schalke 04 verhuisde. Daar schoot hij met 15 treffers in 24 optredens prima uit de startblokken.

Opvolger van Jutglà?

Prestaties die uiteraard niet onopgemerkt zijn voorbijgegaan. Nog volgens dezelfde bron staat Sylla tevens op de radar van Bayer Leverkusen, West Ham, Bournemouth en Real Betis. Aan interesse geen gebrek dus, waardoor de Duitse traditieclub vast hoopt op een opbod. De marktwaarde van de tweevoudig international word op zes miljoen geschat.

Welk prijskaartje Schalke 04 precies verlangt voor Sylla, die er tot medio 2028 vastligt en net zoals Jutglà alle posities in het offensief compartiment kan bekleden, is voorlopig niet bekend. Rigaux zal gezien de vele kapers op de kust alvast kort op de bal moeten spelen wil hij terug toeslaan in de 2. Bundesliga, waar Club eerder al Christos Tzolis wegplukte.

Sylla zou een prima aanwinst zijn voor Club

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

16
16
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

36
36
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

33
33
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

14
14
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

198
198
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

119
119
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

304
304
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

302
302
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

209
209
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

311
311
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

125
125
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

199
199
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

125
125
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

159
159
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

174
174
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

648
648
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

667
667
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

311
311
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

109
109
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

195
195
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

165
165
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

53
53
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

287
287

Meer sportnieuws