Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

273 stemmen
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het in Rijeka op tegen Kroatië. Daags voor het eerste vriendschappelijke duel in deze WK-voorbereiding is het nog gissen naar de opstelling van Rudi Garcia.

"We hebben zin om ons meten tegen een van de beste teams in Europa. Op dat vlak is Kroatië een perfecte tegenstander. Het wordt een goede repetitie voor het WK. Ik verwacht geen oefenmatch, maar een competitieve wedstrijd", beschouwt de bondscoach de trip alvast als een serieuze test.

LEES OOK: Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Kans voor Mechele

Het Laatste Nieuws gokt dan ook dat Garcia zijn sterkste elftal tussen de lijnen zal brengen. Weliswaar  zonder Romelu Lukaku, die nog niet klaar is om aan de aftrap te verschijnen en als invaller ritme zal opdoen. Diep in de punt blijft Charles De Ketelaere uiteraard zijn gedoofverfde vervanger.

Daarnaast geven ook Zeno Debast en Leandro Trossard nog verstek. Centraal achterin krijgt Arthur Theate, die Garcia flankeerde bij diens persbabbel, volgens de krant daarom het gezelschap van Brandon Mechele. Hij krijgt voorlopig dus allicht de voorkeur op Koni De Winter en Nathan Ngoy.

Pech voor Vanaken

Goed nieuws voor de verdediger met het oog op het WK, waar Debast al zeker de eerste match zal missen. Rechts voorin profiteert Dodi Lukebakio van Trossard zijn afwezigheid. De voornaamste knoop om door te hakken situeert zich evenwel toch nog steeds op het drukbevolkte middenveld.

Als partner voor Kevin De Bruyne en Youri Tielemans tipt HLN daar toch op Amadou Onana. Net zoals Alexis Saelemaekers zullen Hans Vanaken en Nicolas Raskin vermoedelijk dus genoegen moeten nemen met een plekje op de bank. Al staat zijn basisploeg volgens Garcia nog niet vast.

De vermoedelijke 11: Courtois ; Meunier, Mechele, Theate, De Cuyper ; Onana, Tielemans, De Bruyne ; Doku, Lukebakio, De Ketelaere

Wie zal meer minuten sprokkelen op het WK?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

92
92
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

24
24
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

82
82
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

75
75
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

112
112
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

145
145
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

117
117
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

163
163
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

372
372
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

242
242
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

776
776
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

493
493
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

522
522
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

693
693
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

342
342
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

524
524
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2194
2194
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

187
187

Meer sportnieuws