Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

130 stemmen
Vervanger Jérémy Doku gezocht:

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt Jérémy Doku uit de selectie wegens een luchtweginfectie. En dus wordt het uitkijken naar wie hem zal vervangen in de basiself.

De smaakmaker van Manchester City is de voorbije jaren uitgegroeid tot de posterboy bij de Rode Duivels. Maar die goede prestaties hebben een groot nadeel. Zo wordt Doku meer dan ooit geviseerd door de tegenstanders. Dat was ook in tegen Egypte het geval. Zo werd hij het slachtoffer van heel wat overtredingen.

LEES OOK: Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Infectie heeft gevolgen

Maar de Egyptische slager-tactiek was niet de enige verklaring voor zijn mindere optreden in de WK-opener. De aanvaller had enkele dagen eerder moeten afhaken tijdens één van de eerste trainingen op Amerikaanse bodem. Ondertussen raakte bekend dat Doku te maken had met ademhalingsproblemen.

Na de match gaf bondscoach Rudi Garcia ook aan dat zijn sterspeler daar te veel last van ondervond. Zaterdag volgde dan weer een nieuwe wending. De KBVB communiceerde namelijk dat Doku een infectie aan de luchtwegen heeft opgelopen. Hierdoor zal hij zondagavond niet in de selectie zitten tegen Iran.

Saelemaekers of Lukebakio

Men hoopt om de flankspeler terug speelklaar te krijgen voor de volgende match tegen Nieuw-Zeeland. Ondertussen zal Garcia dus een vervanger moeten aanduiden in de basiself. Volgens RTBF is het echter quasi zeker dat Leandro Trossard naar links zal verschuiven. Op die plek maakt hij ook furore bij Arsenal FC.

Bijgevolg komt er wel een plekje vrij aan de rechterzijde. Daarvoor ziet de Waalse openbare omroep twee valabele kandidaten: Dodi Lukebakio en Alexis Saelemaekers. "Maar gezien zijn harde werk in defensief én offensief opzicht, heeft Saelemakers een licht voordeel", klinkt het 'Le Morning'.

Wie zou u in de basiself verkiezen?

Meest recent

WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

5
5
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

108
108
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

208
208
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

17
17
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

29
29
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

35
35
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

83
83
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

113
113
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

86
86
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

119
119
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

468
468
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

290
290
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

80
80
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

394
394
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

137
137
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

800
800
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

126
126
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

50
50
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

93
93
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

218
218
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

408
408
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

366
366
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

617
617

Meer sportnieuws