Denemarken steelt de overwinning na kansenfestival Peru

door
Denemarken steelt de overwinning na kansenfestival Peru

In poule C van het WK staan Denemarken en Frankrijk na één speeldag zoals verwacht aan de leiding, maar beide landen mogen daarbij van heel veel geluk spreken. Terwijl de Fransen een pak meeval nodig hadden tegen Australië, pleegden de Denen een ware hold-up tegen Peru. De Zuid-Amerikanen kregen heel wat grote kansen, maar toonden zich veel te inefficiënt en verloren uiteindelijk met 0-1.


De wedstrijd kwam moeilijk op gang in de Mordovia Arena. Peru creëerde in eerste instantie nauwelijks iets en probeerde het vooral van te grote afstand, terwijl Denemarken er lang niet in slaagde om een gaatje te vinden in de spijkerharde en bovenal hechte Zuid-Amerikaanse defensie.

Bizarre penalty

Uiteindelijk leek Peru op slag van rust op voorsprong te komen. Na het bekijken van videobeelden kregen de withemden een strafschop, maar Christian Cueva schoot na een 'Simone Zaza-aanloop' op belachelijke wijze huizenhoog over. Na rust kreeg die misser een peperdure consequentie.

Het was namelijk Denemarken dat alsnog de score wist te openen. Op aangeven van sterspeler Christian Eriksen liet Yussuf Poulsen (RB Leipzig) het netje bollen. Peru begon daarna aan een gigantisch slotoffensief en kreeg de ene grote kans na de andere. Maar dankzij een nodige portie geluk en enkele goede reddingen van Kasper Schmeichel, hielden de Denen toch stand.

Scoreverloop:
0-1 (59') Yussuf Poulsen

POLL: Peru had minstens een punt verdiend ...

Meest recent

'Club Brugge nóg rijker: sterkhouder brengt veelvoud op'

De regerende landskampioen mocht dit seizoen als eerste Belgische club deelnemen aan de vernieuwde ...

182
182
'Amorim heeft genoeg gezien: zestal de deur gewezen'

Manchester United kan dit seizoen de Europa League nog winnen, maar in eigen land presteert de ...

23
23
'Anderlecht-drama: toptransfer Dolberg op de klippen'

Kasper Dolberg werd gezien als een absolute topper bij Anderlecht, vergeleken met clubiconen als ...

258
258
Antwerp - KRC Genk: Fink gooit middenveld door elkaar

Hoogspanning op de Bosuil. Als Royal Antwerp FC nog iéts van het seizoen wil maken, dan moet ...

71
71
Anderlecht - AA Gent: veel wissels bij beide teams

RSC Anderlecht en AA Gent zijn zwak begonnen aan de Play-Offs. De twee duels tussen de twee teams ...

85
85
'Anderlecht aast op verrassend vertrek van aanvaller'

RSC Anderlecht gaat in de zomer héél veel transfers afronden. Vandaag liet Anderlecht ...

276
276
Pocognoli komt nog laatste keer terug op 'balincident'

De voorbije dagen stond Union in het oog van de storm. De Brusselaars gooiden de titelstrijd dan wel ...

72
72
Anderlecht legt nieuwe Debast onder contract

Anderlecht beleeft een moeilijk seizoen met tot dusver uitermate tegenvallende play-offs, maar ...

106
106
RWDM bevestigt trainersnieuws met nóg een twist

Bij RWDM willen ze hun verblijf in 1B absoluut tot een jaar beperken. Na het mislopen van de ...

40
40
'Liverpool wint titanenstrijd met Man City en Real Madrid'

Liverpool kan mogelijk woensdagavond al de champagne ontkurken. Als Arsenal zou verliezen van ...

68
68
Selectie Club Brugge: één afwezige, wel verrassende namen

Club Brugge pronkt na vier speeldagen nog altijd met een foutloos rapport in de Champions' Play-Off. ...

552
552
'Standard moet vrede nemen met minder dan verwacht'

Bij Standard lijkt er sprake te zijn van stevige decompressie in de play-offs. Ze pakten tot dusver ...

72
72
Nainggolan maakt duidelijk statement over toekomst

Donderdagavond gaan de play-offs in de Challenger Pro League van start. Dat zal gebeuren met ...

90
90
Antwerp houdt jeugdinternational langer aan boord

De Champions' Play-Off is voor Antwerp voorlopig een maat voor niets met een magere ...

68
68
Nilsson of Vermant tegen Union? Hayen geeft hint

Club Brugge maakte vorig weekend een statement door met 0-5 te gaan winnen op het veld van AA Gent. ...

278
278
"KV Mechelen is een fantastische club, ik wil blijven"

KV Mechelen heeft er woelige maanden opzitten, met het ontslag van trainer Besnik Hasi en technisch ...

421
421
'Xabi Alonso eist deze 3 aankopen van Real Madrid'

Binnen enkele dagen krijgen we mogelijk groot nieuws bij Real Madrid. Zaterdag speelt de Koninklijke ...

361
361
Club Brugge op titelkoers? Hayen deelt waarschuwing uit

Voor de allereerste keer dit seizoen kwam Club Brugge afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler ...

248
248
Pocognoli slaat terug na kritiek op 'onsympathiek' Union

Union deed vorig weekend een geweldige zaak in de titelstrijd door te gaan winnen in Genk. ...

268
268
'Club blijft gaan en trekt nieuw blik jeugdproducten open'

Club Brugge is alweer aan een straf seizoen bezig. Het veroverde vorig weekend de koppositie in de ...

474
474

Meer sportnieuws