Dit weekend staat er een nieuwe manche van de Euro Tour in het darts op het programma. Dat zal er andermaal één worden zonder Dimitri Van den Bergh. The Dreammaker lijkt het spoor momenteel bijster, wat brengt de toekomst?
The Real Deal houdt Belgische eer hoog
Eind deze week gaat de Austrian Darts Open van start in Graz, een manche van de Euro Tour (zeg maar de TV-toernooien die net onder de Majors komen). Belangrijk voor de ranking en voor plaatsing voor die Majors.
Alleen: enkel Mike De Decker zal van Belgische zijde aan de start staan. Dimitri Van den Bergh heeft immers voor de tweede keer op een rij afgezegd, zo weet dartskenner Vincent Van Genechten (Het Nieuwsblad). Afgelopen weekend was hij er al niet bij in München, vlak daarvoor stapte hij vlak voor een vloertoernooi op, nadat hij eerst nog wel had opgewarmd.
Schimmige communicatie
Het is momenteel onduidelijk wat er aan de hand is met The Dreammaker, meer dan een schimmige communicatie via de FB-pagina kwam er voorlopig niet. Verschillende intimi menen wel te weten dat Van den Bergh een pauze van twee maanden overweegt, al meldt HLN vandaag dat hij het 'week per week' gaat bekijken. Mentale problemen? Toch een fysiek euvel? De fans hebben er alvast het raden naar.
True: Dimitri Van den Bergh won't play the Austrian Darts Open in Graz (ET5), where he was projected to be the 14th seed
— Vincent Van Genechten (@VVGenechten180) April 22, 2025
Not true: Dimitri Van den Bergh is definitely going to miss every tournament until the World Cup (June 12-15, so 2 months off) pic.twitter.com/CBlHCKNeJM
Half juni staat ook de World Cup of Darts op het programma, traditiegetrouw doen daaraan de beste twee spelers per land mee. Normaal gezien zouden voor België De Decker en... Van den Bergh aan de start staan. Alleen: is dat realistisch zonder enig competitieritme (gesteld dat hij tot dan niet speelt)?
Hoe langer The Dreammaker aan de kant staat, hoe dieper zijn val op de PDC Order of Merit dreigt te worden. Nu al lijkt het slechts een kwestie van weken voor De Decker de rol opeist als beste Belg. Krijgt hij ook een andere partner op het officieuze WK voor landenteams en wordt dat dan... Kim Huybrechts? De tijd zal het uitwijzen.