KVM haalt opgelucht adem: "Een godsgeschenk"

door
KVM haalt opgelucht adem:

KV Mechelen staat vrijdagavond voor zijn eerste thuiswedstrijd in de Proximus League en neemt het op tegen Lommel. En het AFAS-stadion wordt voor de gelegenheid helemaal uitverkocht verwacht. Want ondanks de gelijke spelen om de eerste twee speeldagen, blijft Malinwa de grote favoriet voor de titel in 1B.


KVM kon in het tussenseizoen dan ook een erg sterke kern samen stellen en mag daar het nieuwe bestuur voor danken. Die arriveerde volgens voorzitter Johan Timmermans dan ook geen moment te vroeg. "De instap van de nieuwe ­investeerders was een godsgeschenk. Voor KV was dat een enorm geluk bij een ongeluk. We zijn op het slechtst mogelijke moment gedegradeerd maar gelukkig waren de nieuwe bestuurders toen al aan boord. ­Anders was het een veel moeilijker verhaal geworden", is hij eerlijk bij Gazet van Antwerpen.

Dankzij de nieuwe investeerders kon Mechelen het hoofd dus zonder al te veel problemen boven water houden. Iets wat bij heel wat andere clubs niet het geval zou zijn geweest. "De degradatie van KV Mechelen was voor veel clubs een wake-upcall. Buiten de G5 loopt vrijwel elke ­eersteklasser het risico om ooit hetzelfde mee te maken. Voor bepaalde clubs - ik noem geen namen - zou dat wel eens het einde kunnen betekenen. Als die degraderen, zijn ze op sterven na dood", aldus Timmermans.

POLL: De Proximus League verdient meer media-aandacht ...

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

55
55
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

46
46
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

13
13
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

92
92
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

221
221
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

130
130
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

41
41
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

98
98
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

66
66
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

33
33
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

89
89
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

80
80
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

166
166
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

326
326
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

69
69

Meer sportnieuws